CEVAPLARI ALINAMAMIŞ SORULAR.....


Sevgili meslektaşlarım ; 
Yaptıkları hatayı anlamış olmalarından veya alınlarına yapışan haksız ihraç etme lekesinin pişmanlığından olsa gerek Sn. Mustafa EROL yönetimince gündeme alınan ihraçların kaldırılması maddesinin 2011 Büyük Genel Kurulda kabul edildiği duyumum üzerine tarafımca ;
Genel Mrk resmi iletişim adresinden bizzat Genel Merkeze ve Bayraklı (Bornova )resmi iletişim adresinden de Bornova yönetimine ihracımın kaldırılıp kaldırılmadığı sorulmuş , bu konuda tarafıma ihracımda olduğu gibi yazılı / kurumsal herhangi bir belge gelmediği bildirilmiştir.

Genel Mrk.den ve Bayraklı (Bornova ) Şube Bşk.( şu an Genel Mrk.Yüksek Disiplin Kurul üyesi ! ) lığından tarafıma dönüş olmamıştır. 
Aynı soru / yazımı birkaç kez tekrarladığımda da Bayraklı (Bornova ) Şube Bşk.lığı nihayet Ocak 2012 de sitelerinin normal mesaj panosundan aşağıdaki yazıyı yayınlamıştır. 
Sevgili Üyeler,
Genel Merkezimizin,02.11.2011 tarih 2011/731 sayılı yazısında üyelikten çıkartılan üye için genel kurulun almış olduğu karar gereği üyelik hakkını tekrar kazanmak isteyenler öncelikle yazılı talepte bulunmalıdır. Diyerek açıklık getirilmiştir. bu yazıya istinaden yönetimimiz bu yazıyı dernek ilan tahtasına bir ay süre ile yayına sunmuştur.
Bilgilerinize arz
Okan ERDEM

Bu yazı üzerine aynı mesaj panolarından yazdığım; kendisine ihraç edilirken olduğu gibi ihracının kaldırıldığına dair de belge kayıtlı kurumsal bir yazı ulaşmayan ve ihraçlı olduğu için Temad lokal ve birimlerine GİRİŞİ DAHİ YASAK OLAN BİR ÜYENİN senin ilan levhandaki yazıdan nasıl haberi olacaktı “ sorum ise tahmin edeceğiniz gibi cevapsız kalmıştır.

Bir Şube Yönetiminde bulunan arkadaşım vasıtasıyla Genel Mrk den Şubelere gelen Genel Merkezin 02.11.2011 tarih 2011/731 sayılı yazısında bahse konu emri telefondan öğrendiğimde ise “ özrü kabahatinden büyük “ fıkrası aklıma geldi. Zira bakın Genel mrk . Bu konuda nasıl emir vermiş .

Genel Kurul Gündeminin 14 ncü maddesi gereği alınan karar uyarınca gerek yasal süresi içerisinde müracaat etsin veya etmesin bütün şubeleri kapsamak üzere bütün ihraçların affedilmesi konusu oylandı ve oy birliği ile kabul edildi. 
a ) Üyelik hakkını tekrar kazanmak isteyenlerden öncelikle yazılı taleplerinin alınmasını 
b ) Müteakiben ÜYENİN TEKRAR KABULÜ İÇİN ÜYELİK İŞLEMLERİNİN UYGUN GÖRÜLMESİ HALİNDE Yönetim Kurulu Kararının alınması.
c ) Üyelik işlemi için müracaat eden ve üyeliğe tekrar kabul edilen isimlerin Genel Merkeze bildirilmesini rica ederim . 
….
Soru a ) SON GENEL KURULDA ALINAN “İHRAÇLARIN KALDIRILMASI” KARARINDA A,B,C, MADDELERİ VARMIDIR.
b ) Şayet yok ise Genel Merkez bu maddeleri hangi yetkiyle ilave etmektedir.
c) Bu karar ihracında olduğu gibi resmi kurumsal yazı ile ihraçlıya bildirilmediği takdirde bu kararlardan nasıl haberi olacak ve yazılı talebini nasıl verecektir. 
b) Şahsımın ihracıma imza atmış bir Şube Başkanı üyeliğe tekrar kabulümü nasıl uygun görecek. 
c) Tlf.da öğrendiğimiz kadarıyla Genel Kurulda ihraçların kaldırılması kararı “şartsız” kabul edilmesine rağmen “ÜYENİN TEKRAR KABULÜ İÇİN ÜYELİK İŞLEMLERİNİN UYGUN GÖRÜLMESİ HALİNDE” ŞARTI hangi düşünceyle konmaktadır. 
Ve her şeyden önemlisi, bu tür keyfi davranış ve Bizans oyunlarına rağmen nasıl birlik beraberlik sağlanacaktır. 
Görünen o ki Genel Kurulda kabul edilen “ ihraçların kaldırılması kararı “ nı uygulamaya koymamak için ipe un serilmektedir. Bu nedenle tüm yönetici ve delege meslektaşlarımı imzalarına sahip çıkmaya , şayet karar değiştirilmiş ise hesap sormaya davet ederim. 
Aslında tüm bunlar işin teferruatı ve benim için hiçte önemli olmayan hususlardır. Burada özellikle amacım; derneğimizi telefonlarla, tlf mesajlarıyla, site yazılarıyla aşiret veya cemaat tarzı yönetilmesinden kurtarmak, keyfi yönetimlerle derneğin geleceği ile oynayanlardan hesap sormak ve belge kayıtlı, ispatlı resmi yazışmalarla kurumsallığın yerleşmesini sağlamaktır. Takdir edersiniz ki kurumsallığı sağlayamadığımız sürece üyelerimizden ve kamuoyundan beklediğimiz saygınlığı görmek oldukça zor, hatta imkânsız olacaktır. 
Sevgi ve saygılarımla.

Şerafettin TURGAY

 

 

  
2691 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SAAT
TAKVİM
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar13.614613.6691
Euro15.364615.4262
HAVA DURUMU