KÜP ÜN BİR YÜZÜ = TEMAD
NE YAPARSANIZ YAPIN, HANGİ EKİBİ KURARSANIZ KURUN. HANGİ ÇARE VE METODU DENERSENİZ DENEYİN. HATTA HANGİ YOLA SAPARSANIZ SAPIN. BEN BU İŞİ ÇÖZERİM DİYEN VE AKLINI DOSYALAYIP KLASÖR DEMETİ İLE ORTAYA ÇIKAN HERKESİN GELECEĞİ SON NOKTA BU GÜNKÜ YÖNETİMİN YANİ SAYIN AHMET KESER VE KADROSUNUN GELEBİLECEĞİ NOKTADIR.

BUNA İSTER KONJOKTÜR DEYİN, İSTER STATÜKO VEYA İSTERSENİZ SİSTEM . SONUÇTA MEŞRU BİR TOPLUMUN , MEVCUT HUKUK VE ANAYASA İLE ALABİLECEĞİ ,KATEDEBİLECEĞİ YOL VE MESAFE BU KADAR DIR. BU SAYIN MUSTAFA EROL İÇİN DE ,DAHA ÖNCEKİ BAŞKANLAR KURULU VE EKİPLERİ İÇİNDE AYNIDIR. BU ANLAMDA YARGISIZ İNFAZLARA, KARALAMALARA, BİREYSEL HOROZLUKLARA VE BEL ALTI MECRALARA GİRMEYE HİÇ GEREK YOK. BEYHUDE BİR ÇABA.

RESMİ VE KAREYİ İYİ OKUMALIYIZ VE HEPİMİZ AYNI RESMİ GÖRDÜĞÜMÜZ ZAMAN; 
“TAMAM. HAYDİ “ DİYEBİLMELİYİZ. ASSUBAY TOPLUMUNUN BİR BASAMAK TOPLUMU OLMASI, BİR ARA KUVVET OLMASI VE 926 SAYILI KANUNA BU ŞEKİLDE İTHAF EDİLMESİ BİZİM KENDİMİZE HAS ÇÖZÜM, ÇABA VE ÇARELERİMİZİ EN BAŞTAN YONTUP BİR KENARA ATIVERİYOR.

ÖNCE MUHATAPLAR NOKTASINDA BÖLÜNÜYORUZ. HÜKÜMET Mİ? GENKUR. MU? DİYEREK .

SONRA ÇALIŞMA STRATEJİLERİNDE BÖLÜNÜYORUZ. MASADA DEVAM MI? SOKAKTA EYLEM Mİ? DİYEREK.

DAHA SONRA ALGILAMA SORUNUNDA BÖLÜNÜYORUZ. ÖNCELİK EMEKLİLER Mİ? ÇALIŞANLAR MI? YOKSA ÇALIŞANLAR ÜZERİNDEN EMEKLİLER Mİ? DİYEREK.

EN SON AYRIŞMAMIZ İSE ÇÖZÜM VE ÇARE METODLARININ ÖNCELİKLERİNDE MEYDANA GELİYOR. 
ÖNCELİKLİ SORUNUMUZ MALİ HAKLAR MI ? HUKUKİ VE SOSYAL YANİ İADEİ İTİBAR MI? DİYEREK.

BU DURUM RUBİK KÜPÜNÜN YÜZEYLERİ GİBİ KARMAŞIK TÜRDEN BİR MEKANİZMA. DAHA BUNUN SOSYOLOJİK PARAMETRELERİ DE VAR. “SEN YOKSAN BİR KİŞİ EKSİĞİZ” TÜRÜNDEN. BU DAVAYA BİLGİ, AKIL VE KAFA PATLATARAK DESTEK VERMEKTEN ÇOK UZAK OKEY MASASI MÜDAVİMLERİ İLE, ÇİÇEK SULAYICILARIMIZI DA EKLEMEKLE EKLEMEMEK ARASINDAKİ DERİN PARADOKSUMUZ DA VAR YA.

VEYA BİZİM ÇÖZÜMÜMÜZ OLAN “YENİ PROFESYONEL ORDU TEŞKİLİNE VE 926 YA YAPILACAK FAKÜLTELİ ASSUBAYLAR VE LOJİSTİK KOMUTANLAR” ÇALIŞMASI GİBİ BAKIŞLAR DA VAR YA. 

NE VAR Kİ NE YAPARSAK YAPALIM KÜPÜN TÜM YÜZEYLERİNİN AYNI RENK KOMBİNASYONUNA GETİRİLMESİNE KADAR Kİ TÜM ÇÖZÜM LER BEYHUDE.

HA UNUTMADAN; BİZ ASTSUBAY TOPLUMU O KÜPÜN SADECE BİR YÜZÜNDEYİZ, HADİ DİYELİM Kİ KIRMIZI OLANI. DİĞER 5 RENKLİ YÜZEY BİZİMLE ALAKALI DEĞİL. BİZDEN YUKARIDA VE TEPEMİZDE . SORUN DA ZATEN BU YA.


MESELA BİR YÜZÜ; BU TOPLUMUN YARADILIŞ SEBEBİ YANİ VÜCUDU HİKMETİ. “ ER İLE SUBAY ARASI” ORGAN YANİ DAL KISMI. EĞİTİMSİZ ERAT KISMI İLE AKADEMİK SÜSLÜ SUBAY KISMI ARASINDAKİ YARI EĞİTİMLİ, YANİ LİSE DEN AZ YUKARI, FAKÜLTEDEN AZ AŞAĞI OLANI. BASAMAK TOPLUMU OLARAK TARİF EDİLE ARA SINIFI. BÖYLE OLMAK ZORUNDA OLANI.

MESELA, KÜPÜN BİR DİĞER YANİ YEŞİL YÜZÜ; KUVVETLER AYRILIĞI DENGESİ. “SİYASETE VE SİVİL KONJOKTÜRE OLAN HÜKÜMRANLIĞINI BİTİRDİM AMA SANA YİNE DE OYUNCAKLARINI ASSUBAYLARINI BIRAKTIM,ONLARLA OYALAN. GÜCÜNÜ VE KUDRETİNİ ,KOMPLEKSLERİNİ ONLARLA GİDER “ ARGÜMANI . KURTLAR VADİSİ TARZI OLANI YANİ.

BİR DİĞER YÜZEY 9 MİLYON ÇALIŞANA VE EMEKLİYE VERİLEN MESAJ KISMI; . BİR KOZ VE SAVUNMA SİSTEMİ. “ BAKIN GECESİ GÜNDÜZÜ OLMAYAN, ÖLÜME DAHİ KOŞARAK GİDEN EN ÇİLEKEŞ VE MAĞDUR KESİM OLAN EMEKLİ ASSUBAYLARA DAHİ BİR ŞEY YAPAMIYORUZ, ÜSTELİK ONCA İNTİHARA RAĞMEN. DURUMU ANLAYIN VE SESSİZ KALIN. “BİZLER ÇOK KARARLIYIZ “ KARA PROPAGANDASI. ASTSUBAY EMEKLİLERİNİN GENEL EMEKLİ TOPLUMUNUN ŞAMANDIRASI GİBİ KULLANILMAYA ÇALIŞILDIĞI BİR TERMOSTAT DÜZENEĞİ.

BİR DİĞER YÜZEY İDEOLOJİK SİYASET DAYATMASI; “ CUMHURİYETE DEĞİL, KUTLU İSLAMİ TEŞEKKÜL VE KURUMLARLA ÇALIŞIN, İÇİNE KATILIN VE BİZLERDEN OLUN, BAYRAK İDEOLOJİSİNİ BIRAKIN” VAAZI VE HİDAYETİ.

BİR ÖNEMLİ BEŞİNCİ YÜZEY İSE , SOSYAL SINIF MÜLAHAZASI; YANİ AMİR VE MEMUR, PATRON VE İŞÇİ, BEY İLE KUL, ZENGİN İLE FAKİR, ÜSTLÜK İLE ASTLIK YANİ HABİL İLE KABİL YASASI. “BAKIN ORDUDA BİLE BU FARKLILIK VAR YOKSA ORDU BU KADAR GÜÇLÜ VE BAĞLI OLURMU İDİ ? VAZGEÇİN EŞİT OLMAK SAÇMALIĞINDAN. PEYGAMBER OCAĞINDA BİLE PEYGAMBER TÖRESİ BÖYLE İŞLEMEKTE” FELSEFESİ. GENELKURMAYIN 1960 LARDA YÖNETİM ALGISINA KOYDUĞU VE KENDİNCE OLAN TANRI YASASI YANİ “ ASSUBAYLAR, BENİM GÖRDÜĞÜM VE BENİM HİSSETTİĞİM ORANDA BENİM LAYIK GÖRDÜĞÜM RIZIKLA YAŞAR “ TİRANLIĞI.

EH ALLAH İÇİN MAKUL BİR İNANÇ. MUTLAK EFENDİLER VE KADİM YASALARI. BU DÜZEN DE ZATEN BUNU GEREKTİRİYOR. ZAMANINDA AVRUPANIN YAPTIĞI İNSAN RÖNESANSINI YAPMAYI BECEREMEZSEN, RUBİK KÜPÜNÜN ALTI YÜZÜNÜ NASIL YAPARIZ DA TAMAMLARIZ DİYEREK BEYHUDE BİR BOĞUŞMANIN İÇİNDE BÖYLE ÇIRPINIP DURURUZ HER DAİM. ÇÜNKÜ BU ÜLKENİN DOĞASININ SENTETİK YASASI BU DUR VE DEĞİŞMEZ. 
SİSTEM; İRADE VE AKLIMIZIN DIŞINDA Kİ TAŞLARIN DİZİLİŞİ İLE KURGULANMIŞTIR.BİZLERİ KURGULAYAN BU OYUN EN AZ DÖRT KİŞİ İLE OYNANIYOR. KURALLAR KATI VE SERT. ACIMASIZLIĞI GEREKTİRİYOR. MEVLEVİ VE İNSANİ OLANLARIN FAZLA KAZANMA ŞANSI YOK. ŞEYTANİ VE ACIMASIZ HIRS VE DÜRTÜSÜ OLANLAR İSE; DUASINDA DAHİ “ RABBENA HEP BANA, HEP BANA “ DİYENLER HEP FAVORİ. 

AYDA 4, ÜÇ AYDA 14, ÜÇ YILDA 49 ASTSUBAY İNTİHARI VAKALARI DAHİ PERDE ÇEKİLMİŞ GÖZLERİ , KARARMIŞ VİCDANLARI ENGELLEMİYOR. ATATÜRK ÜN, FEVZİ ÇAKMAK IN MİRAS BIRAKTIĞI O ŞEREFLİ MAKAMA OTURAN NİCELERİ VE SAYIN NECDET ÖZEL DE DAHİL; KENDİ BİYOLOJİK VE GENETİK ORGANİZMASINDAN YARATILAN BU KUVAY I MİLLİYE RUHLU, ASTSUBAY EMEKLİ TOPLUMUNU VE BU TOPLUMUN YAŞAMSAL TALEBİ OLAN AÇLIK SINIRINDAN KURTULABİLME FERYADINI; SAYILARI 400 BİNİ GEÇEN VE TRİLYONLARCA LİRALIK MALİYETE SEBEP OLAN SURİYELİ SÖZDE MÜLTECİLERE KARŞI DAHİ TERCİH ETMİYOR. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ÜN AZİZ HATIRASINI DEFALARCA ÇİĞNEMEK PAHASINA DAHİ OLSA BU VEBALE DEVAM EDİYOR. 

BU YÜZDEN GELİN, EKİPLERLE, GURUPLARLA, AKİLLERLE, AKİLSİZLERLE UĞRAŞMAYALIM. BU KÖROLASICA KÜPÜ BU GÜN İÇİN BİRLEŞTİREMESEK TE;

HEDEFİMİZ OLAN “YÜZ BİN EMEKLİ ASSUBAYI” TEMAD IN ULU AĞACININ ALTINDA BİRLEŞTİRELİM. ASLA UNUTMAYALIM. YAŞAYAN TÜM ASSUBAYLARIN VE ONLARIN AİLELERİNİN BAŞKA SEVENİ YOK, YARİ VE YARENİ DE YOK. BU DÜNYANIN MEDENİYETİNDEN, İNSANLIĞINDAN, SERVETİNDEN PAYIMIZA DÜŞENİ SADECE BİZ ALABİLİRİZ; KİMSE VERMEYECEKTİR. ONUN İÇİN HERKES ULU ÇINARIN ALTINA GELMELİDİR. 

İSTİYORUZ Kİ; ÇÖZÜM NOKTASINDA KİMSE TEMAD GENEL BAŞKANLIĞININ ŞU ANA KADAR SERGİLEMİŞ OLDUĞU MEDENİ TAVIR VE ONURLU DURUŞUNDA SUÇ ARAMASIN. SORUNUN ÇÖZÜMÜNÜ İÇSEL NEDENLERE DAYANDIRMASIN. TEMAD IN KOLLEKTİF BÜTÜNLÜĞÜ İLE OYNAMASIN. SAYIN KESER VE YÖNETİMİNİ BAŞARISIZLIKLA SUÇLAMASIN.

NE KADAR MEDENİ OLURSAK VE O DAVRANIŞI SERGİLER İSEK SERGİLEYELİM, NE YAZIK Kİ OLMASI GEREKEN SONUÇ; YUKARIDA ÖZETLEDİĞİMİZ KÜP PROFİLİNİN BEŞ DEĞİŞİK YÜZÜ SEBEBİYLE BUDUR. ASLA DA BU YÜZEYLER VE YÜZEYSEL ANLAYIŞLAR DEĞİŞMEYECEKTİR. ÇÜNKÜ ÜLKEMİZDE OYNANAN OYUNLAR VE YÜRÜTÜLEN STRATEJİLERİN ORDU İLE İLGİLİ KISMINDA, ASSUBAY SINIFI VE ASSUBAY TOPLUMU ELDE TUTULMASI GEREKEN JOKER DİR. BU ŞEKİLDE KULLANILMAYA DA DEVAM EDİLECEKTİR.

PLATFORM OLARAK BUNDAN SONRA YAPILMASI GEREKEN TEPKİ VE SÖYLEM TARZININ ARTIK YÖNTEMİ DEĞİŞTİREREK, SERTLEŞMEK, ÖFKE YANSITAN BİLDİRİ VE AÇIKLAMALARI GEREKLİ PLATFORMLARDA SESLENDİRMEK, İNFİAL YARATICI SERTLİKTE MEDYA VE BASIN AÇIKLAMALARINA YÖNELMEK VE HATTA 18 MAYIS SAMSUN TEMAD BULUŞMASINI ANKARA YA ALMAK SURETİYLE EN TEPKİLİ VE YOĞUN KATILIMLI “ SON UYARI “ BULUŞMASINI TANDOĞAN VEYA SIHHİYE DE YAPMAK YÖNÜNDE KESKİN ADIMLARI ATMAYI DÜŞÜNMENİN ZAMANI GELMİŞTİR VE GEÇMEKTEDİR DİYE DÜŞÜNÜYORUZ. 

ÜZÜNTÜ VE HİDDETİMİZİN BAŞINDA GELEN DE; BU TOPLUMUN AÇLIK VE ADALETSİZLİK FERYADINA EL ATILMASI İÇİN ARTIK ALIŞTIĞIMIZ İNTİHAR VAKALARININ SAYISININ AYDA ORTALAMA KAÇ ASSUBAY OLMASI GEREKTİĞİ ; MESELA 20 Lİ , 30 LU MİKTARLARA MI YÜKSELMESİ GEREKTİĞİNE DAİR GÖZÜ DÖNMÜŞLÜK VE CİNNETLİK OLMA HALİDİR. “ VİCDANSIZLIĞINIZIN VE ACIMASIZLIĞINIZIN KAN VE CAN BEDELİ VE SEVİYESİ NEDİR ? KAÇ RAKAMI SİZNİ İNSANİ TARAFINIZI VURUR SAYIN BAŞBAKAN, SAYIN GENELKURMAY BAŞKANI SÖYLEYİNİZ ? “ DİYORUZ.

SAYIN GENEL BAŞKANIMIZIN TSK DEKİ TÜM İNTİHAR VAKALARINI EN KISA SÜREDE CUMHURİYET SAVCILIĞINA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMAK SURETİYLE ÜLKE GÜNDEMİNE TAŞINMASINI; MSB. LIĞININ SON ON YILDA TSK. DE MEYDANA GELEN TOPLAM SUBAY, ASTSUBAY UZMAN ERBAŞ İLE ER VE ERBAŞ İNTİHAR VAKALARININ BU GÜN İTİBARİYLE 970 SAYISINA ULAŞTIĞINA DAİR AÇIKLAMASININ İHBAR KABUL EDİLEREK YASAL İŞLEM BAŞLATILMASININ BİR TOPLUM VE KAMU VİCDANI VE GÖREVİ OLDUĞUNA İŞARET EDİYOR ; GEREĞİNİ BEKLİYORUZ.

İNTİHAR VAKALARININ BAŞLICA TEMEL SEBEPLERİ OLAN , TÜM MEVCUT İÇ HİZMET, ASKERİ VE DİSİPLİN CEZA İLE PERSONEL KANUNU NUN ; BİR AN ÖNCE AVRUPA ASKERİ ADALET NORMLARINA UYGUN OLARAK SİVİL YARGI VE AKADEMİK BİLİRKİŞİLERCE YENİDEN YAZILMASININ ÖNEMİNE DE VURGU YAPMAK İSTİYORUZ.

PROFESYONEL ORDU TEŞKİLİ ÇERÇEVESİNDE ASSUBAYLARIN VE UZMAN ERBAŞLARIN YENİDEN KADRO, HİZMET, GÖREV, ÜCRET VE SOSYAL STATÜLERİ İLE ÇALIŞMA HAYATLARININ İNSAN HAKLARI EŞİTLİĞİ ÖLÇÜSÜNDE YENİDEN DÜZENLENMESİNİ, ÇALIŞAN VE EMEKLİNİN TAZMİNATLARININ , İNTİBAK VE DERECELERİNİN, ASSUBAYLARIN 4 YILLIK FAKÜLTE KAYNAKLI OLMALARININ, LOJİSTİK KOMUTANLIK VE RÜTBE İHDASINA DAİR YENİ GÖREV TANIMLAMALARININ NASIP AFFININ VE KAYBEDİLEN HİZMET YILI DERECELERİNİN İADESİNİN, EMEKLİ ASSUBAYLARIN SUBAYLAR İLE OLAN MAAŞ UÇURUMUNUN, 2. VE 3. DERECEDEKİ EMEKLİ MAAŞLARININ 1. DERECEDEKİ EMEKLİ MAAŞLARINA DAHA YAKIN ORANLARA YÜKSELTİLMESİNİN, 1970-75 YILLARINDA ORDUDAN HAK ARAMA TALEPLERİ SEBEBİYLE İHRAÇ EDİLENLERİN MALİ HAKLARININ İADESİNİN, HASTALIK VE KAZA SEBEBİYLE ADİ VAZİFE MALULLÜĞÜ NDEN EMEKLİ EDİLENLERİN AYLIKLARININ NORMAL EMEKLİ TABAN AYLIĞI SEVİYESİNE YÜKSELTİLMESİNİN, 2003 YILINA KADAR EMEKLİ OLAN SUBAY VE ASSUBAYLARIN OYAK KURUMUNDAN KRİZLER VE ZARARLAR SEBEBİYLE KAYBOLAN BU GÜNKÜ EMEKLİLER NAZARINDAKİ % 50 YE VARAN MALİ KAYIPLARININ İADESİNİN, VEYA HİSSE SENEDİ İLE İTİBARI İADESİNİN, BU İNANILMAZ BOYUTLARA VARAN İNTİHAR VE İNTİHARA TEŞEBBÜS İLE MESLEKTEN VE YAŞAMINDAN NEFRET DUYMA VE PSİKOLOJİK BUNALIM İLE TRAVMALARA VARAN YIKIMLARI DURDURMADA ACİL ÖNCELİKLER OLARAK GENEL TALEPLERİN BAŞINDA BULUNDUĞUNU DA BİLDİRMEK İSTİYORUZ. 

BU ACİL ÖNCELİKLERİN EN BAŞINA DA; 2013 YILI BİTMEDEN YAKLAŞIK 80 BİN EMEKLİ ASSUBAYIN 1300 TL. AÇLIK SINIRINDAKİ EMEKLİ AYLIĞININ ACİLEN; BU GÜN İTİBARİYLE 25 FİİLİ HİZMET SÜRESİ ÜZERİNDEN EMEKLİ EDİLEN 2/3 DERECEDEKİ MUADİLLERİNİN ALMAKTA OLDUKLARI AYLIK EMEKLİ AYLIĞI TUTARI SEVİYESİNE YANİ 1650 TL YE EŞİTLENMESİNİN HAYATİYETİNE VURGU YAPMAYI BİR İNSANLIK GÖREVİ OLARAK YENİDEN ANIMSATIYORUZ. 

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİN DE Kİ ASTSUBAY İNTİHARLARININ ANA SEBEPLERİNİN KADRO , GÖREV VE HİZMET SORUMLULUĞUNA DAİR AYIRIM VE AŞAĞILAMA İLE EMEKLİK VE MESLEĞİNİ TAMAMLAMAYA YÖNELİK İŞTEN ÇIKARILMA VE GEÇİM KAYGISI VE KORKUSUNUN OLUŞTURDUĞU BUNUN TEK ÇÖZÜM ŞEKLİNİN DE YUKARIDA ACİLİYET SIRALAMASINA KOYDUĞUMUZ KONULAR OLDUĞU NUN GENEL BİR BİLDİRİ İLE YAZILI MEDYA VE GÖRSEL BASINDA YAYIMLANMASINI ÖNEMLİ VE ATILMASI ELZEM ADIMLAR OLARAK GÖRÜYORUZ.

BU GÜN İTİBARİ İLE ŞU ANA KADAR Kİ AKIL DİLİ VE MEDENİYET TARZIMIZ İLE VAKUR BİR ŞEKİLDE ÖNE SÜRDÜĞÜMÜZ TALEPLER NE YAZIK Kİ MUHATAPLARIMIZ KATINDA CİDDİ BİR UYARI VE İKAZ ETKİSİ YARATMAMIŞTIR. BU İNSANİ TAVRIMIZA DAİR SÜREÇTE NE ACIDIR Kİ SADECE İNTİHARLAR HIZLANMIŞ , GELİNEN SON NOKTA HEPİMİZİN CANINI YAKAN, NEFRET ETTİREN İNFİAL BOYUTUNA YÜKSELMİŞTİR. BU DAVA ARTIK SADECE HAK VE HUKUK HESABINI DEĞİL, CAN HESABINI DA DA SORMAYA DAİR BİR HİDDETE VE NEFRETE DÖNÜŞMÜŞTÜR.

SAYGILARIMIZLA.

İSTANBUL EMEKLİ ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU ADINA ADNAN FUAT ÖZDEMİR.
  
2607 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SAAT
TAKVİM
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar13.614613.6691
Euro15.364615.4262
HAVA DURUMU