İSTEKSİZİM.. TARAFSIZIM..

''Her ne kadar kendi içlerinde hala öyle olduklarının ip uçlarını sergilemekte ısrar eden kişiler olsa da ve hatta bunların sayıları gün geçtikçe azalacağına artsa da, "17 Ekim Astsubaylar Günü",  Astsubaylık mesleği mensupların
ın artık "Miğfer ile postal arasına sıkışmış" robot kişiler olmadığını ortaya koymak için, TEMAD Yönetimi tarafından geçen yıl, çok yerinde ve iyi bir girişim olarak başlatılmıştır.

Ancak ülkemizin geldiği genel olağanüstü durum nedeniyle bazı endişelerim var.
Ülkede bilindiği üzere, baskılar ve ülkeyi yönetenlerin bilerek isteyerek bizzat yarattığı ortam nedeniyle bir futbol maçı adam gibi yapılamaz duruma gelmiştir..
Buna rağmen, ülkede her şey normalmiş de eksik kalan  bir tek Astsubaylar Günüymüş gibi, hiç bir şey olmamış gibi, konserlerle "Astsubaylar Günü " kutlanmasını içime sindiremiyorum.

Tıpkı Astsubaylar sorunlarını kamuoyuna ve yetkililere gücünün yettiği kadar duyurdukları halde, sorunları çözmek yerine kullanıp, Türk Ordusu yerinde ikililik ve sürtüşme yaratmak, Türk Ordusunu işlevsiz kılmak için kullandığı gibi, Astsubaylar Günü kutlamasının bile, "Astsubaylar postal ile miğfer arasına sıkışmış kişiler değildir" mesajını almak yerine birilerinin bunu kullanıp, kedi pisliğini örter gibi, ülkenin içinde bulunduğu kötü gidişi örtmekte kullanacağı içinde duygusu içindeyim.. 

Konserle Astsubaylar Günü kutlamak yerine varoluş nedenleri "oy" olanlara duyurmak için planlı programlı, usulüne uygun örgütlü protesto eylemleri yapalım.
Yok şayet korkuyorsak, oturalım oturduğumuz yerde.
Ama  ülke sorunlarından kendimizi soyutlayıp, kafamızı kuma gömüp, gümmbüdü zıppıdı, vur patlasın çal oynasın gün kutlamayalım.
   

Eğer birisi bana kızacak, yanılıyorsun diyecek olursa, son yıllarda, üzerinde hiç bir yasal denetim olmayan, Başbakanlık örtülü ödeneği (40) yazı ile (kırk kat) artrılırken, niçin Astsubayların maddi sıkıntılarının çözümü konusunda "ödenek yok- mali  sıkıntılar" gerekçeleri öne sürüldüğü konusunda beni ikna etsin..

Mehmet Ali Kılınç. ''

Sizlerin bu yorum yazınıza katılıyor ve aynı düşünceyi taşıdığımızdan paylaşıyoruz.
Genç Kuşak Emekli Astsubaylar
  
2306 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SAAT
TAKVİM
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar13.490513.5446
Euro15.231815.2929
HAVA DURUMU