MÜCADELE 2012 DE BAŞLADI DİYE DÜŞÜNENLERE TARİHTEN SAYFALAR.....
T.C. BAŞBAKANLIK MAKAMINA ANKARA

Sayın Başbakanım; Bizler Antalya’da yaşayan Emekli Assubaylar olarak size seslenmek istiyoruz.

29 mart 2009 Yerel seçimlerinde resmi kayıtlara göre Antalya’da toplam seçmen sayısı: 653.945 kişidir. Resmi olmayan seçim sonucuna göre CHP’nin aldığı oy toplamı: 217.553, AKP’nin aldığı oy ise: 186.808... dir. Aradaki oy farkı: 30.745’dir. Partiniz: 15.373 oy eksiği ile Türkiye turizminin başkenti Antalya’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kaybetmiştir.

16-07-2008 günü Türkiye Emekli Assubaylar Derneği Genel Başkanımızı, Yönetim Kurulu ve temsilci İl Başkanlarımız ile birlikte huzurunuza kabul ettiğinizde, Genel Başkanımızca sorunlarımız sizlere arz edilmiştir.
Bu toplantıyı doğrular resim ekte sunulmuştur. Sorunlarımızın çözülmesi ile ilgili yetkililere verdiğiniz talimatlar ciddiye alınmamış, tarafınızdan da takip edilmemesi nedeniyle yıllardır devam etmekte olan mağduriyetimiz hala giderilmemiştir.

Sözde Ordu’nun belkemiği olarak adlandırdığınız, Ülkenin bekası uğrunda en fazla şehit veren ve gazisi olan biz Assubayları, yaşadığımız bu kentte de küçümseyerek görmezden gelip, yok saydınız..

Oysa; Antalya’da yaşayan biz Emekli Assubaylar, haklarımızın mevcut hükümetiniz tarafından verilmesi gerektiğini çok iyi biliyorduk. Antalya da 7 bin civarında Emekli assubayın bulunduğunu, bunların eş, çocuk ve yakınları ile beraber 40 bin oya tekabül ettiğini, kentin her kademesindeki yöneticilerinize defalarca iletmemize rağmen yine bizleri bilerek veya bilmeyerek görmezden geldiniz..

Türkiye’de ilk defa Antalya’da “KENT YÖNETİMİNDE BİZ DE VARIZ!..” sloganıyla başlattığımız hareketimizle emekli Assubaylar olarak, oy potansiyelimizi istediğimiz yöne kanalize etme gücünü elde edip, ciddi bir organizasyon gerçekleştirdik.

2007 Genel Seçimleri’nde; Milli Savunma Bakanımız Sayın Vecdi GÖNÜL’ün: “ GENEL SEÇİMDEN ÖNCE ETİK OLMAZ! SEÇİMDEN SONRA ASSUBAYLARIN EKONOMİK VE SOSYAL HAKLARINI VERECEĞİZ!.” demelerine rağmen, verilen söz yerine getirilmeyerek Sayın Vecdi GÖNÜL, sanki ‘İçişleri Bakanı’imiş gibi polis haklarını huzurunuzda da savunarak, Assubayları görmezden gelip yok saydınız.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, haklarımızla ilgili yasanın görüşülmesi sırasında, Sayın Maliye Bakanımızın Meclis oturumunda oylama anında iki elini birden havaya kaldırarak, Yasa’ya muhalefet ederek Assubayları görmezden gelip yok saydınız.

Statü gereği Türk Silahlı Kuvvetleri’nde, Assubayların emrinde çalışan sivil memurlar bile: ¼’ üne yükselmesine rağmen, Assubaylara bir gün önce verilen: ¼’ü bir gün sonra, -her ne olduysa- tekrar geri almak suretiyle, camiamıza haksızlık yapılarak mağdur etmeye devam ettiniz..

Geçmiş yıllarda TSK’nin her kademesinde görevli personelin özlük hakları ve eğitim seviyesinde düzenleme yapılırken, buna paralel olarak da, Harp Okulları (2) yıl iken (3) yıla, (3) yıl iken de (4) yıla çıkarılırken, mezun olanlar ile emeklilerinin de özlük hakları düzeltilerek aynı seviyeye çıkartılmasına rağmen, son olarak; Astsubay Okulları’nın, Meslek Yüksek Okulları seviyesine çıkarıldığında, diğer çalışan ve emeklilerinin de, Astsubay Meslek Yüksek Okulları seviyesine getirilmeyerek, çifte standart uygulanmış, Assubaylar görmezlikten gelinmiş ve yok sayılmışlardır.. polislere , öğretmenlere imamlara vs. beş yıldır ödenen 100.00 TL. ek ilave iyileştirmeyi emekli assubaylara çok görerek yok saydınız.

‘Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’ Genel Başkanımızın; Başbakanlık kapısı dahil olmak üzere çalmadığı kapı, görüşmediği makam kalmamış, her kapıdan eli boş dönmüştür. Böylece Emekli Assubaylar gene yok sayılmıştır. Subaylara verilen tazminatlar ve iyileştirmeler sessizce meclisten geçerken, sıra Assubaylara gelince; (sanki başka bir ülkenin ordusundan gelmişler gibi) hak-hukuk sorulmakta bin dereden su getirilmeye çalışılmaktadır.

Emekli Assubayların sivil iradeye baskı yapacak ne tankı, ne topu, ne de yasal gücü vardır.Tek yasal gücümüz vardı O da; emeklilerimizi derneğimiz haricinde bir seçim platformu adı altında toplayıp siyasi bir güç oluşturmak idi. Bu gücümüzü Antalya’da, 29 mart 2009 Yerel Seçimleri’nde irademizi ve tercihimizi kullandık.

İşte Antalya’nın sizi şaşırtan sonucunun tecellisi, yok saydığınız Emekli Assubaylardır.

Bu örnek çalışmamız Türkiye genelinde tüm meslekdaşlarımıza örnek olmuştur. Türkiye genelinde de;- özellikle sahil kentlerinde- 1.000.000 Emekli astsubay ve efradının olduğu unutulmamalıdır.

Biz emekli assubaylar kazandığı ekmeğine sadece alın terini katmamıştır. Gerektiğinde Kanını da, canının da kazandığı ekmeğe katmıştır. Zorun ötesinde olan görevleri yüklediğiniz Assubayları yaşamlarının son dönemlerinde kula muhtaç etmeden, bu camianın da bir Başbakanı olarak tarafınızdan istikballerinin düşünülmesi gerekmez mi?

Durumun değerlendirilmesini inisiyatiflerinize sunar saygılarımızı bildiririz.

08-04-2009 Yusuf ÖZKARA
TEMAD Antalya İl Başkanı Emekli Assubaylar
Seçim Platformu adına

E K L E R : EK-1-(Başbakanlık makamında TEMAD Genel Bşk. ve temsilci TEMAD il Başkanları görünme fotografı)
D A Ğ I T I M : G e r e ğ i : T.C. Başbakanlık Makamına /ANKARA
B i l g i : Büyükşehir Belediye Başkanlığına/ ANTALYA CHP İl Başkanlığına/ ANTALYA AKP İl Başkanlığına/ANTALYA Muratpaşa İlçe Belediye Başkanlığına/ ANTALYA Konyaaltı İlçe Belediye Başkanlığına/ANTALYA TEMAD Genel Başkanlığına/ ANKARA
  
2059 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SAAT
TAKVİM
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar13.493413.5475
Euro15.229715.2907
HAVA DURUMU