HANGİ GENEL BAŞKAN ?
 22 Ağustos 2013 tarihinde yapılan Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Olağanüstü Genel Kurulu tarafımdan yargıya taşındığı belirli mecralarda dile getirildi, görüşüldü tartışıldı. Millet 1000-2000 kişiye ulaşan sitelerde yargısız infaz yaparken ben 24.000 kişiye ulaşan http://assubayplatformu.blogspot.com/ sitesinde aylarca tek kelime yazmıyordum. Yargıya intikal eden bir konuda konuşmak ne derece doğru olur diye yetkili mercileri aradım, avukatlarıma danıştım, dava dosyamın tamamını dahi yayımlayabileceğim yetkililerce tarafıma iletildi. Buna rağmen dava hakkında fazla konuşmak davayı magazinleştirmek istemiyorum onlarca sayfalık davanın bir o kadar eklerinin bu tür alanlarda paylaşılması yasal olsa dahi ahlaki bulmuyorum.

Ancak bazen öyle olaylar yaşanıyor ki insanın kanını donduruyor bu kadarı da olmaz dedirtiyor. Herkes duysun ve bilsin ki Ahmet KESER ve ekibi benim üye olduğum Şubeyi Genel Merkez Denetleme Heyetinden teşkil edilen heyetle dün itibarı ile sabah 9'dan Akşam mesai bitimine kadar denetlettirmiştir.

Herkes duysun ve bilsin ki; benim üyeliğime ait evrakların asıllarını Şubeden istemiş, Şube bu evrakların noter tasdikli fotokopilerini verelim dediği halde bunu dahi kabul etmemişler bunun üzerine bu Denetleme heyetini göndermişlerdir.

Herkes duysun ve bilsin ki tüzüğün 50'inci maddesine göre Genel Merkez Denetleme Kurulunun Şubeyi Denetleme yetkisi yoktur.
Tüzüğün 50/c maddesi .''Şube Denetleme Kurullarının, her seferindeki Denetlemelerine ait raporlarından bir adedi Genel Başkanlığa gönderilir'' der. Genel Merkez Denetleme Kurulu Genel Merkezi, Şube Denetleme Kurulu da Şubeyi denetler. Şube Denetleme Kurulu Denetlemesini yapar sonucundan Genel Merkezi haberdar eder. Eğer Genel Merkez Denetleme Kurulu Şubeyi Denetleyecekse Şubelerde Denetleme Kuruluna ne gerek var?
Tüzüğün 47/12'inci maddesine göre ''Genel Başkan Şubeleri haberli yada habersiz Denetlettirebilir'' der.

Ama hangi Genel Başkan? Süresi içinde ''Genel Kurul İptal Davası açılmış'' bir Genel Başkan.


Kendi Yönetiminden 7 kişinin 5 sayfa ''yolsuzlukla usulsüzlükle'' itham ettiği Dernek tarihinde ''Olağanüstü Genel Kurul'' yapılmasına vesile olan Genel Başkan.

TSK'ya ait ''Hizmete Özel'' bir kitabı çoğaltıp Sivil bir Otelde yerlere attırmış, Otel görevlilerince süpürülüp çöpe atılmasını seyretmiş bir Genel Başkan.

Hangi Genel Başkan? Tüzüğe göre 30 günde yapılması gereken Genel Kurulu 31'inci günde yaparak kanunen yoklukla sakatlayan bir Genel Başkan, Delege listesini gizleyen, seçim gezilerini ona umut bağlayanların kesesinden yapan bir Genel Başkan,bir aylık masrafı onlarca Emekli Assubayın maaşından fazla olan har vurup harman savurduğu kendi ekibince 5 sayfaya sığdırılamayan bir Genel Başkan.

Hangi Genel Başkan? Tüzüğün 46/4'üncü maddesi Genel Başkan adayları kendilerini Genel Kurulda eşit tanıtır demesine rağmen 3 defa kürsüye gelip saatlerce konuştuğu halde ''Ben Genel Başkandan talimat alırım diyen Divan Heyetince'' başkalarına konuşma hakkı tanınmazken el ovuşturup keyif çatan Genel Başkan.

Tüzüğün 46/3'üncü maddesi Başkan Adaylarında Delegelik şartı aramazken kendinden talimat alıyorum diyen Divan, benden Delegelik şartı ararken bu işin yargı boyutunu hesap edemeyen Genel Başkan.

Benim verdiğim dilekçeler işleme konulmazken, kaale alınmazken, kayıt numarası dahi verilmezken benden öğrendikleri ile diğer adayları saf dışı bırakan Genel Başkan.

Hangi Genel Başkan? Dernekler Mevzuatını yeni öğrenen bir Genel Başkan bakın http://www.temad.org/haber.php?h=wdvdzlnf İki yıldır Dernek Başkanı elinde kalem defter 25 Eylül 2013'te Dernekler Mevzuatı öğreniyor. Dernekler Mevzuatı nedir? Dernekler Kanunu, Dernekler Yönetmeliği, Medeni Kanun bir kaç maddesi. Peki Cavit KAYIKCI Dernekler Masasına şikayet etmeseydi Mevzuatı öğrenecek halimi vardı?

Hangi Genel Başkan? Mevzuata hakim olamadığını TEMAD sitesinde alenen itiraf eden Mevzuat dersi alan Genel Başkan.

Hangi Genel Başkan? 22 Ağustos 2013'de yapılan Genel Kurul Sonuç tutanağını hala hiçbir Genel Başkan Adayına gönderemeyen Genel Başkan. 24 Ağustos 2013'te 4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında istediğim bilgileri 15 günde kanunen vermek zorunda olduğu halde bir aydır vermeyen Genel Başkan .

Hangi Genel Başkan? Assubaylara zırnık hak alamadığı halde Dünya Assubayalar günü Kutlamaya kalkan Genel Başkan Herkes duysun ve bilsin ki ortada bir Genel Kurul İptal davası var. Dünya Assubaylar günü kutlamasına kendi cebinizden giderseniz ne ala ama hak alacağız diye masumlardan toplanan paraları çar çur ederek Dernek kasasından 1 TL harcayarak giderseniz ''Genel Kurul İptal Edilirse'' atanacak kayyum heyeti tek tek hesabınızı inceleyecek. Kayyum heyetinden sonra yapılacak ilk Genel Kurulda ben Genel Başkan olursam eğer çar çur ettiğiniz har vurup harman savurduğunuz her 1 TL için kendinizi adli mercilerde hesap veriyor olarak bulursunuz bilesiniz.

Dün Genel Merkez'den Denetlemeye yetkili olmayan heyet benim Şubemi denetlemiş. Peki, bu kişilerin yol paralarını kim karşıladı? Konaklamalarını kim karşıladı? TEMAD Denetleme Kurulu Türkiye Cumhuriyeti Mahkemelerinden daha mı üstün?

TEMAD Yönetimi mahkemeye başvurup o evrakların incelenmesini talep edemez miydi? Peki, yeni seçilen Yönetimdeki Denetleme Kurulu üyelerinden birinin aidatını seçimden sonra yatırdığını duymayan kaldı mı?

Camdan evde oturan komşusunun penceresine taş atamaz.

Denetledin her şey yasaldı mevzuata uygundu şimdi ne olacak? Denetlemeye gidenler Genel Merkez Denetleme Kurulu üyelerini kim Denetleyecek? Mızrak çuvala sığar mı?

Hangi Genel Başkan? Genel Kurul İptal Davası sonucunda üyeliği de düşecek, ardından yaptığı usulsüzlükler için ömrünün geri kalanını adli mercilerde hesap vermekle geçirecek Genel Başkan.

Bu Genel Başkan da Divan Heyeti de nerede yanlış yaptı biliyor musunuz? Genel Kurul başında ben 5 tane dilekçe verdim o dilekçeler içinde de bir tanesinde aynen şu vardı; her delegenin bir ay önceden aidatını ödeyip ödemediklerinin seçime geçilmeden tespit edilmesi, delege olup olmadıklarının (Şube Genel Kurullarınca seçilmiş) tespit edilmesi ile ilgiliydi o dilekçeleri işleme koymayarak bugünün zeminini hazırladılar. Farzedin ki ben dilekçe vermedim Dernekler Mevzuatı kursu gördünüz ya Kursiyerler kimse talep etmeden de sizin bunu yapmanız mevzuat gereğiydi. Değil Şubeyi baskı altına almaya kalkmak Uzaya da gitseniz TEMAD devriniz bitti.

Artık mesele Onurunuzla mı gideceğiniz, Mahkeme kararıyla mı gideceğiniz meselesidir...

Cavit KAYIKÇI
Emekli Astsubay
  
2271 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SAAT
TAKVİM
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar13.490513.5446
Euro15.231815.2929
HAVA DURUMU