72 SAATİN VEBALİ BENİM DEĞİL ONUN VE DELEGENİNDİR...
Sevgili Meslektaşlarım; Olağanüstü Genel Kurul İptal davası açmamla ilgili olumlu olumsuz yazı ve yorumlarınızı takip ediyorum. Hakkımda olumlu yorum yapanlara teşekkür ediyorum hakkımda olumsuz yorum yapanları da tebessümle izliyorum.

6100 Sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu MADDE 137- (1) ''Dilekçelerin karşılıklı verilmesinden sonra ön inceleme yapılır. Mahkeme ön incelemede; dava şartlarını ve ilk itirazları inceler, uyuşmazlık konularını tam olarak belirler, hazırlık işlemleri ile tarafların delillerini sunmaları ve delillerin toplanması için gereken işlemleri yapar, tarafların üzerinde serbestçe tasarruf edebileceği davalarda onları sulhe veya arabuluculuğa teşvik eder ve bu hususları tutanağa geçirir''. der.
Yani sulhe ve arabuluculuğa, uzlaşmaya sizlerin teklifiniz gibi Mahkeme dahi bunu hem TEMAD Yönetimine hem de bana teklif edecek bu bakımdan şimdi yaptığınız ve/veya gelecekte yapacağınız teklifler adına bazı konuları netliğe kavuşturalım.

Bugün 6 Ekim 2013 bugün bu saatte mahkeme uzlaşma teklif etmeden, meslektaşlarımız kendini yormadan ben TEMAD ile uzlaşmaya hazırım.

Peki, TEMAD Yönetimi uzlaşmaya hazır mı?

Önümüzde 9 Kasım 2013'te tüzük Genel Kurulu var. Tüzük Genel Kurulu yapıldığı gün ''Seçimli Olağanüstü Genel Kurul'' da yapalım. Bugün 6 Ekim 2013 TEMAD Yönetiminin önünde bu Genel Kurul Kararı almak için 72 saatten fazla süre var. TEMAD Yönetimi daha 72 saatten fazla zaman varken ''Tüzük Genel Kurulu'' ile ''Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu'' birleştirdiği gün benim davam düşmez mi? Davam varlık sebebini kaybetmez mi?

Sosyal Medyada yayın bu teklifi yayabileceğiniz kadar, gerekirse TEMAD Genel Merkezine Fax çekin, Telefon açın duyurun 9 Kasım 2013'te ''Tüzük Genel Kurulu'' ile ''Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu'' birleştirsinler. Aynı gün önce seçim yapılsın ardından yeni Tüzük hazırlansın ikisi de bir günde biter. İkisi de bir güne sığar.

Sabahtan akşama kadar denetleme yapacaksın bir şey bulamayacaksın akşam ''Cavit'e rica et davasını geri çeksin'' diye yalvaracaksın.

Onursuzca niye yalvarıyorsun, çık ben ve ekibim bir hata yaptı düşmez kalkmaz bir Allahtır, hatamızı fark ettik bundan sonraki Genel Kurul'da aynı hataları tekrarlamayacağız de, biz kendimize güveniyoruz 9 Kasım'daki tüzük Genel Kurulunda seçimi tekrarlayacağız de camianın gönlünde taht kur.

Ama yangından mal kaçırır gibi kanun yönetmelik mevzuat hükümlerine aykırı Genel Kurul yaptım bir daha bu koltuğu rüyamda görürüm diyorsan o zaman başka.

Sen denetlediğin anda zerre kadar hata bulsan benim gözümün yaşına bakar mıydın? Sabah 9'dan akşam 5'e kadar Şubemi denetledin velevki her türlü evrağın aslını aldın yok ettin velevki Şubeyi kapattın velevki de Şubedeki evrakların hepsi yandı bitti kül oldu gitti elimdeki makbuzun aslını nasıl yok edeceksin? 

Herkesi ikna etsen makbuzu nasıl ikna edeceksin?

  Sevgili meslektaşlarım Tüzük Genel Kuruluna bir aydan fazla zaman var mı? TEMAD Yönetiminin bu teklifi kabul etmek için önünde 72 saatten fazla zaman var mı? Var. TEMAD Yönetimi böyle bir karara alırsa benim Davamın geçerliliği kalır mı? O zaman hiçbir meslektaşım benden davamı geri çekmemi, davamdan vazgeçmemi beklemesin.

Ortada bu kadar imkan varken benden davamı geri çekme talebinde bulunan bunu ima dahi eden benim dostum olamaz. Hiç kimse bu konuda bana ''davanı geri çek'' ''davandan vazgeç'' teklifinde bulunmasın imada dahi bulunana dönüp selam vermem telefonuna bakmam tanışmamış sayarım.

Her önüne gelen Genel Kurul er meydanıydı diyor. Er meydanıysa TEMAD Yönetimi 9 Kasım 2013'e o er meydanını hazırlasın çıksınlar sahaya! ''TEMAD imkanlarını kullanmadan'' ''mevzuat dışına çıkmadan'' 1.Olağanüstü Genel Kurul'da yaptıkları hataları yapmadan buyursunlar er meydanına HODRİ MEYDAN

Halep ordaysa arşın burda. Yok eğer TEMAD Yönetimi 22 Ağustos 2013'te Olağanüstü Genel Kurul yaptık, 9 Kasım 2013'te de Tüzük Genel Kurulu yaptık Cavit KAYIKCI'nın Genel Kurul İptal davası yüzünden de bir Genel Kurula daha gideceğiz, ondan sonra da zaten normal Genel Kurul var diye ajitasyon yaparsa kimse kusura bakmasın.

Haklarında 5 sayfalık itham olacak, Aklanmaları için Genel Kurul yapılacak, Genel Kurulda ''Denetleme Kurulundan'' bir bayan çıkacak; Şu görülmüştür, bu yerinde bulunmuştur, bu fevkalade iyidir diyecek millette el kaldıracak alkışşş onayladık gitti, akladık pakladık haydin seçime diyecekler.

Seçime geçilince Cavit KAYIKCI delege değilsin salonda ne işin var diye salon dışına atacaklar, tüzüğe göre aday olmama engel durum yok dediğinde bize işimizi mi öğretiyorsun diyecekler, Cavit KAYIKCI'nın verdiği 5 tane dilekçeden öğrendikleri mevzuatla diğer adayları saf dışı bırakacaklar, ama iş kendilerine gelince soran eden kontrol eden olmayacak, beş yıldızlı otelde bir gece önce delege hazretleri ağırlanacak, havuz başında piliç kızartılıp yenecek, akşamdan odalarına TEMAD kesesinden yapılmış el ilanları reklamlar yanında ucuz eşantiyonlar, hiçbir aday mikrofona yaklaştırılmayacak zat-ı muhterem 3 kez kürsiye gelecek saatlerce nutuk atacak, alkışşş hayırlı olsun.

Şimdi 17 Ekimde lale devri yaşanacak neyin kutlamasıysa kutlama yapılacak, kutlama yaptık adı altında TEMAD kasası boşaltılacak sonra bir Genel Kurul daha sonra aynı bayan çıkacak şu görülmüştür, bu yerindedir diyecek.

Bir de biz görelim, bir de bize göster bakalım gördüklerini, gördük demekle olmaz öyle, senin gördüklerin Yönetim Kurulu Başkan yardımcısından dahi saklandı diye 5 sayfa iddia var ortada senin gördük denetledik dediklerini bir de mahkeme görecek, maliye görecek, ''Genel Kurul İptal Davası'' bittiği gün Savcı görecek kamu yararına çalışan derneklerde işlenen suçların Devlete karşı işlenmiş suç sayılacağını da onu gördük bunu gördük diyen herkes öğrenecek.

Böyle bir Genel Kurul niye yapıyorsunuz ki? Niye boşuna masraf ediyorsunuz ki? Bu şartlarda bin tane Genel Kurul olsa bu oldu bittiyle bin defa Genel Başkan seçilir bu zat. Böyle Genel Kurullar yapacaksanız hiç masrafa girmeyin!

25 Eylülde Dernekler masasından mevzuat brifingi aldık diye övünenlerin 25 Eylül'e kadar TEMAD'a yaptıkları mevzuat tahribatının bedeli ne olacak?

200.000 Assubay hak alınmasını bekliyor 2 ve 3 Derece intibak bekliyor Bütün Meslektaşlarımız Subaylarla aramızdaki maaş farkı kapanmasını bekliyor Her Meslektaşımızın gönlünden OYAK'ın Yönetiminin Assubayalara devri geçiyor Sözde suça karışmamış PKK'ya iş aranmasına karşı Emekli Assubayların yüzüne bakılmaması her meslektaşımızın bağrına ok gibi saplanıyor.

Böyle bir zamanda Lale Devri gibi Otobüsler kiralanıyor Ankara'da 17 Ekim şovuna hazırlanılıyor Ne kazandınız? Hangi hakkı aldınız? Neyi kutluyorsunuz? Siz ''bilboardlara Assubay hakkı alacağımıza yönelik afişler alacağız'' diye para toplamadınız mı bu camiadan? Şimdi o parayla 17 Ekim şovu mu yapacaksınız? Sizin şov uğruna çarçur ettiğiniz para hangi para? Bu şartlarda Assubay hakkı alınması için verilen paralarla 17 Ekim şovu için Otobüs kiralayan oralarda bu paraları çarçur edenler o otobüslere binenler mazlumun ahı o tekerleri döndürmez, o tekeleri döndürse de bir ömür yüzünüzü güldürmez. Bu yavrucakların parasını zevki sefa uğruna harcayanlar için sizin davayı geri çek diye ricada bulunma hakkınız var elbette ben bu hakka saygı duyuyorum ama benim de geri çekmeme ve uzlaşmama hakkım var!

Değil mahkeme aşamasında mahkemenin hiçbir aşamasında uzlaşmam söz konusu değil. O yüzden boşuna nefesinizi tüketmeyin.

Bir Fıkra; Kalkıştan 15 dakika sonra 50 kişilik Fokker 50 tipi uçağın hoparlörlerinden kaptan pilotun sesi duyulur: Uçağımıza hoş geldiniz. Şu anda Atlantik Okyanusunun üzerinde 15.000 feet yükseklikte bulunmaktayız. Sağ tarafınıza bakarsanız uçağımızın bir motorunun yanmakta olduğunu göreceksiniz. Sol tarafa bakarsanız uçağımızın kanadının kopmuş olduğunu göreceksiniz. Aşağıya bakarsanız bir sarı bot içinde üç kişinin size el salladığını göreceksiniz. Bu kişiler ben kaptan pilotunuz, yardımcı pilotum ve uçağın hostesi. Dinlemekte olduğunuz ses bir bant kaydıdır. ( http://assubayplatformu.blogspot.com/ ) Bir Yorum; Fıkrayı ben anlattım yorumunu da siz yapın ne o Pilot benim ne de Uçuş ekibi benim ama Uçakta bulunan tüm yolcular Assubaylar maalesef.
Cavit KAYIKÇI
Emekli Assubay
  
2238 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SAAT
TAKVİM
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar13.490513.5446
Euro15.231815.2929
HAVA DURUMU