ASTSUBAY KAMUOYUNA SAYGILARIMIZLA.
TEMAD Genel Merkezi 9 veya 16 Kasım 2013 tarihleri arasında Tüzük kurultayı yapma kararı almıştır.
Yapılacak olan kurultay sadece oldu bittiye getirilmek istenen sadece göz boyama ve kendi istekleri doğrultusunda bir tüzüğün onaylanması için yapılan bir çalışmadan öte bir şey değildir.

13.Olağan Genel Kurulda ( EKİM 2011) alınan karar gereği bir komisyon oluşturulmuş ve bu komisyonun çalışmasını müteakip kurultayın yapılması kararı alınmıştır. Ancak bu komisyon çalışmalarını yapmadan Tüzük kurultayı yapılması gayri hukuki bir durumdur.

22 Ağustos 2013 de yapılan Olağanüstü genel kurulda tüzük çalışması ile ilgili bir karar alınamaz, olağanüstü genel kurullar gündem maddesi ile toplanır ve sadece o konu üzerine genel kurul yapılabilir.
Olağanüstü genel kurul kararı alan yönetim kurulu olağanüstü genel kurulu seçim maksadıyla almıştır. Hatta aynı yönetim kurulu tüzük kurultayı için komisyonun toplanmasının akabinde tüzük kurultayının yapılması kararını almıştır.

Ancak komisyon toplanmadan yapılacak tüzük kurultayı sadece Genel Başkan Ahmet KESER’İN benim istediğim maddeler istediğim şeklinde geçirilecek demekten öte bir şey değildir.

Taslak Personel Kanunu üzerinden ahkâm kesen Genel Başkan kendi tüzüğü üzerindeki çalışmaların taslağını hazırlamış mıdır?

Hazırlanan taslak tüzük, Temad şubelerinin görüşü alınmış mıdır?

Yapılan bir çalışma var mıdır?

Var ise neden Temad şubeleri ile paylaşılıp görüş sormamıştır, sorulmamıştır?

Tüzük kurultayı 9 Kasım 2013 de yeterli çoğunluk sağlanmayacağı ( SAĞLANMASI İSTENMEDİĞİ) için 16 Kasım 2013 de mevcut delegelerin katılımı ile  istediği maddelerin geçirilmesini sağlayıp sadece kendi düşüncesi olan maddelerin geçmesi hem kanunen, hem de vicdanen bu toplumun beklentilerini karşılamayacaktır.

Kaldı ki 16 Kasım’da toplanacak delegeler maddeler üzerinde görüşme yapmaya dahi fırsat verilmeksizin oylamaya sunulacağı açıkça ortadadır.

Çünkü saat 11.00 toplanan kurul aynı gün saat 10.00 da bir basın açıklaması yapılacağı duyurusunu da yapmıştır.
Bir iki saatlik genel kurul çalışması sonucu geçecek tüzük değişiklik maddeleri bu toplumun ihtiyaçlarını karşılamayacağı açıktır.

Tüzük üzerinde itilaflı konulardan olan Büyükşehirlerde İl Başkanlığının nasıl temsil edileceği konusu bile en az birkaç saat süreceği kesindir. Buna benzer birçok madde olduğu da ortadadır.

BEN YAPTIM OLDU mantığı yine gündemde olup yapılacak Tüzük Kurultayı sadece ve sadece Sn. Ahmet KESER’İN yasak savma zihniyetinin ürünüdür.

İşte boşa harcanan bir paraların nasıl bir mantıkla harcandığının açıkça ortaya konulduğu bir gerçeğini daha herkesin görmesi gereken bir durumdur.

Değerli Meslektaşlarımız; Uzun bir sessizlik ve nekahet döneminden sonra yine tabanın baskısı sonucu Tüzük Genel Kurulunu toplama ve Basın açıklaması yapma zorunluluğunu hisseden Genel Merkezimiz beklenen adımı nihayet atabilmiştir.

Tüzük Genel Kuruluna katılımcı olmak arzusundayız.
Yaptığımız çalışmaları arzu edilirse bizzat bahse konu günde yetkililere teslim etmek düşüncesindeyiz.

Yapılacak basın açıklamasına her ne kadar gün, yer ve zaman olarak karşı olsak ta; Genç Kuşak Emekli Astsubaylar olarak anılan gün ve zamanda, Mücadelemize sahip çıkmak adına Ankara' da olacağız ve destekleyeceğiz.

Astsubay Kamuoyuna Saygılarımızla.

GENÇ KUŞAK EMEKLİ ASTSUBAYLAR
  
2760 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SAAT
TAKVİM
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar13.490513.5446
Euro15.231815.2929
HAVA DURUMU