MSB nın ALDIK DEDİĞİ MESAJ "FİYASKOYLA "SONUÇLANMAMALI

 

"Bir bakın ve Assubaylarda BAKSINLAR ,eski durumla ŞİMDİ Kİ durum aynı mı ? Biz İKTİDAR olarak Assubay emeklilerine 100.00 tl verdik, 1/4 dereceye yükselmelerini de sağladık diye beyanat veren MSB Sn YILMAZ dır
Arkadaşlar MSB nı Sn YILMAZ' ın ÖVÜNEREK söylediklerini ele alalım.

1. 100.00 tl.ler 2006 yılında MAKAM tazminatı almayan Emniyet mensupları ile ,Mit mensuplarına aynı İKTİDAR tarafından verilmedi mi ? Aynı tarihte NEDEN Asasubayların MAKAM tazminatı almadığı düşünülmedi? NEDEN Assubaylar 8 yıl boyunca MAĞDUR edildi? MSB nın ifadesinden 2006 yılında çıkarılan yasa döneminde sanki başka bir İKTİDAR varmış da sonradan İKTİDAR değişikliği olmuş gibi anlatılmaktadır. Aslında İKTİDAR aynı olup,HATA bu İKTİDAR döneminde yapılmış, 8 yıl gibi bir MÜCADELE sonunda Assubayların GASP edilen HAKKI verilmiş,ama bu durumda da Assubaylar MAĞDUR olmuşlardır.

8 yıl x 12 ay = 96 ay yapar. 96 x 100.00 tl = 9.600 tl eder.

Sn MSB nı YILMAZ ' ın verdik dediği ve ÖVÜNDÜĞÜ 100 er tl .ler diğer kurum personeline verilip, Assubaylara verilmemekle bir HAK GASPI yapılmış ve Assubaylar MAĞDUR edilmişlerdir.
Siyasi İKTİDARIN hatası ve GENKUR BŞK lığının Assubay HAKLARINA SAHİP çıkmaması SONUCU BUGÜN HER Assubay DEVLETTEN 9.600 Tl alacaklı durumda iken MSB nın bununla ÖVÜNMESİ KOMİK bir durum ve SORUMSUZLUK DEĞİL MİDİR ? Hatta Assubaylarla DALGA geçmek değil midir ?
2. Sn MSB nı Assubaylara 1/4 dereceyi verdik demeden önce ,bu dereceye yükselen ASSUBAYLARA MADDİ olarak verileni de SÖYLEMEKTEN NEDEN İMTİNA etmektedir. Çünkü, Assubaylara verdik dediği 1/4 derece sadece 5-6 lira civarında bir artışa sebep olmuştur. Aslında bu derecenin içinin DOLDURULMASI yerine BOŞ olarak verilmesi UYGUN görülmüştür.
İşte MSB nın eski ile YENİ aynı mı ? Bir düşünüp BAKSINLAR dediği olayların gerçeği budur.
MSB nı Assubaylar HAKKINDA gerçekçi bir ADIM atacaksa, Assubayların GÖREVE başlangıç derecelerini 9 / 2 den başlatacak yasa ile, 10 yıldır YAPILMAYAN İNTİBAKLARI yaptırmalıdır. 
Eğer Sn BAKAN sadece bu İKİ SORUNU hallederse o zaman ne kadar ÖVÜNÜRSE ÖVÜNSÜN bunu HAK etmiş olacaktır. Yoksa bugünkü durum devam ederse MSB lığı arasında HALEF-SELEF YANLIŞLARI devam ettirilerek ASSUBAYLARIN mağduriyetleri SÜRECEK, Assubaylar TSK dan daha çok SOĞUYACAK,KOPACAK demektir. 
Assubayların ÖLÜM ORUCU kararının uygulanması sırasında Sn MSB nın aldık dediği MESAJLA ilgili hala bir İŞLEM yapılmaması, MESAJIN DOĞRU olarak alınmadığının GÖSTERGESİ değil midir ?

Hazırlandığı bilinen TORBA yasa " MESAJIN DOĞRU " alındığını göstermek için bir FIRSAT olarak değerlendirilmezse ,BİLİNİZ Kİ ASSUBAYLAR YENİ bir OYALAMA ve ALDATMA ile karşı karşıya kalacaklar demektir. Böyle bir DURUMDA Assubayların DAYANMA GÜCÜNÜ YOK EDECEK,YENİ EYLEMLER GÜNDEME GELECEKTİR.

Ahmet ÇAM
Em.Astsb.

  
4396 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SAAT
TAKVİM
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar13.490513.5446
Euro15.231815.2929
HAVA DURUMU