TAZMİNATINIZDA , BAŞLANGIÇ DERECENİZDE SİZİN OLSUN .

YETER YA !OYUN OYNAMAYI BIRAKIN,TAZMİNATINIZDA , BAŞLANGIÇ DERECENİZDE SİZİN OLSUN .

Aslında MAAŞTI ,TAZMİNATTI,GÖREVE BAŞLANGIÇ DERECELERİ ,İNTİBAKLAR, LOJMANLAR,ORDU EVLERİ,KIŞLA GAZİNOLARI,SERVİS ARAÇLARI,KOKARTTI,PANTOLON ÇİZGİLERİNİN RENGİ İDİ ... nedir bütün bunlar.

Siz GENELKURMAYDAN NE istiyorsunuz ?
Bu ASSUBAYLARDA artık ÇOK OLUYORLAR ama.
İSTEKLERİ bir türlü BİTMİYOR...

Nedir bu kadar DOYUMSUZLUK YA...(Aslında DOYUMSUZ olanda ,DOYMAYANLARDA kendilerini İYİ biliyorlar) !

Siz Assubaylar olarak TSK nın ÖZ personeli misiniz ki , istekleri SIRALAYIP GENKURDAN HAK İSTİYORSUNUZ ?
Sizler TSK nın ÖZ evlatları olan SUBAY MISINIZ KI , bu HAKLARI istiyorsunuz ?
Bu SAYDIĞINIZ ve İSTEDİĞİNİZ HAKLAR TSK nın ÖZ EVLATLARI olan TÜRK SUBAY KUVVETLERİNİN PERSONELİ olan SUBAYLARIN hakkıdır. Onlar tabii ki SİZLERDEN AYRICALIKLI OLACAKLARDIR.
Siz ASSUBAYLAR olarak her ne kadar TSK yı AYAKTA TUTUYOR,TÜM İŞLEMLERİ YAPIYOR,SİZ OLMAZSANIZ HİÇ BİR SUBAY BİR UÇAĞI UÇURAMAZ,GEMİYİ YÜZDÜREMEZ, TANKI-ARACI YÜRÜTEMEZ,SİLAHI ÇALIŞTIRAMAZ,KIŞLA ve GARNİZONLARDA,KARARGAHLARDA İŞLERİ YÜRÜTEMEZ ise de SİZE hakların VERİLMESİNİ ENGELLEYECEK , KISITLAYACAK olan GENELKURMAYIN TA KENDİSİDİR.Çünkü KALKTI denilen VESAYET aynen DEVAM etmektedir.

Bunun en BÜYÜK İSPATI MSB LIĞI YAPMAKTAN YORULMUŞ OLAN SAYIN GÖNÜLÜN DEDİĞİ GİBİ "GENELKURMAYDAN ASSUBAYLARLA İLGİLİ TEKLİF GELMEDİKÇE ,BİZ SİYASİ OTORİTE OLARAK BİR ŞEY YAPAMAYIZ " diye kendisine YAKIŞIR biçimde " ETİK " olarak İTİRAF etmedi mi ?

Bizler daha NEDEN bahsediyoruz.

Assubayların HAKLARININ ALINMASI-KISITLANMASI İÇİN KARAR VERECEK TEK MERCİ GENELKURMAY BAŞKANLIĞIDIR. Genelkurmay ve Komuta kademeleri de ASSUBAYLARA HAKLARININ verilmemesi konusunda HEM FİKİR OLUP,ARALARINDA KABUL EDİLMİŞ BİR " KONSENSÜS " olduğundan bugün YAŞADIĞIMIZ BİLGİ kirliliği içinde BİRBİRİMİZE düşürecekler,ÖNCE ÖLÜMÜ GÖSTERİP, SONRADA BİZLERİ SITMAYA RAZI ettireceklerdir.

Sonra ASSUBAYLARA NEDEN HAK verilsin. Bugüne kadar TSK da ne GÜZEL AYIRIMI-HAKSIZLIĞI HUKUKSUZLUĞU -ÖTEKİLEŞTİRMEYİ YAPIYORLARKEN ,BU ARADA SESSİZCE TÜM SUBAYLARI KAPSAYACAK MAAŞLAR-TAZMİNATLAR da BALLI ve KAYMAKLI biçimde ALINIYORDU .

Genelkurmay ASSUBAYLAR bugüne KADAR SESSİZCE HER ŞEYE RAZI OLURKEN, NEDEN BUGÜNLERDE SESSİZLİKLERİNİ BOZARAK OYUNUMUZU BOZUYORLAR, ASSUBAYLARDA ARTIK ÇOK OLMAYA BAŞLADILAR diye mi düşünüyordur ?.
Genelkurmay madem Assubaylar VERDİKLERİMİZE RAZI olmuyorlar o zaman bizde ONLARA DAHA MESLEĞE BAŞLANGIÇTAN BU YANA OLAN SİCİL DURUMLARINI ORTAYA KOYARAK GÜCÜMÜZÜ GÖSTERİR,İSTEDİĞİMİZİ YAPMAYI ÖĞRETİRİZ Mİ demektedir ?

Bugüne kadar SUBAYLARA TANINAN ve ALINAN HİÇ BİR HAKTA HİÇ BİR ŞART ÖNE SÜRMEDEN AYIRIMSIZ OLARAK TÜM SUBAYLARI KAPSAYAN HER TÜRLÜ HAKKI VEREN YASALARI HİÇ BİR ENGELLE KARŞILAŞMADAN ALARAK TSK DA SUBAYLARIN AYRI BİR SINIF OLDUĞUNU DA İSPATLAMIŞ OLUYORUZ MU demek istemektedir .

Bütün bunlardan ANLAŞILAN şu ki ;

HER NE KADAR GENELKURMAY ASSUBAYLAR TSK NIN AYRILAMAZ ÖNEMLİ UNSURUDUR,TSK AYIRIMSIZ BİR AİLEDİR,PERSONEL ARASINDA MALİ VE SOSYAL HAKLAR AYIRIMSIZ OLARAK BİRLİKTE DEĞERLENDİRMEKTEDİR " diye "SÖZDE açıklamalarda bulunsa da "ÖZDE " olan UYGULAMALARDA bunun böyle olmadığı AÇIKTIR.

SÖZÜ uzatmaya GEREK yoktur. GENELKURMAYI SIKINTIDAN ve ASSUBAYLARA HAK verilmesi konusu gündeme geldiğinde ortaya koyduğu OYUNLARDAN kurtarmak için ;
"TSK dan ASSUBAY KADROSUNU KALDIRMASINI, ASSUBAYLARIN BU KADAR AYIRIMI TAŞIMAKTAN YORULDUKLARINI, KENDİLERİNİ MESAİ VE SİLAH ARKADAŞI OLARAK GÖRMEYEN SUBAYLARLA DA ÇALIŞMAK İSTEMEDİKLERİ ARTIK BİR GEREÇEKTİR.

Bu sayede GENKUR , ASSUBAYLARA MAAŞ-TAZMİNAT VERMEKTEN -İNTİBAK YAPMAKTAN-GÖREVE BAŞLANGIÇ DERECELERİNİ DÜZENLEMEKTENDE ,ASSUBAYLARDA bu SIKINTILI ve HUZURSUZ ÇALIŞMA ORTAMINDAN KURTULMUŞ olurlar.

HER İKİ TARAFA DA HAYIRLI OLSUN.

Ahmet ÇAM
E.Asb.

  
8176 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SAAT
TAKVİM
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar6.83746.8648
Euro7.68057.7113
HAVA DURUMU