GENKUR'UN KULAĞINA SU KAÇIRMIŞ OLMAYALIM ...

Arkadaşlar Assubaylar olarak lütfen biraz SESSİZ olalım. Biz bize KONUŞALIM. Bu KONUŞTUKLARIMIZI da GENKUR ve KOMUTA kademesi duymasa iyi olur.Çünkü duyarlarsa bugüne kadar AKILLARINA gelmemiş veya DÜŞÜNEMEMİŞ olduklarından hemen UYGULAMAYA geçerler. 

O zamanda MİLLETİMİZE BİZLER çok büyük KÖTÜLÜKLER yapmış oluruz. NASIL MI ?
Hepimizin bildiği gibi TSK nın ÖZ evlatları olan SUBAYLARA durmadan DEĞİŞİK isimler altında MAAŞLARDA,TAZMİNATLARDA ( yakında TAZMİNAT sayısı ARTABİLİR, çünkü bir SÜREDİR YENİ TAZMİNATLAR VERİLMEDİ ),Albaylara verilen BALLI KAYMAKLI EMEKLİ İKRAMİYELERİNDE olsun, gündeme GELİR GELMEZ ASKERİ VESAYETİ KALDIRMIŞ OLMAKLA ÖVÜNEN SİYASİ İKTİDAR tarafından HİÇ BİR ENGEL gösterilmeden ve YILDIRIM hızıyla SUBAY TEKLİFLERİ YASALAŞTIRILMAKTADIR .

GENELKURMAY ve KOMUTA kademeleri bu tür YASAL düzenlemelerle SÜREKLİ uğraşarak KAFA yoracağına BİR DEFALIK DÜZENLEMEYLE Harp okulundan MEZUN olan TAZE Tğm.ne ALBAY maaşı vererek GÖREVE başlatmayı düşünemediler mi ? 


Böyle bir DÜZENLEME yaparak SUBAYLARIN HAKLARINI KÖKÜNDEN ve TAM olarak korumuş olacağından AKILLARINA gelse OLUR MU ,OLUR, YAPARLAR MI,YAPARLAR. NEDEN OLMASIN. KİM ENGEL OLACAK.

Bugün TEKLİF versinler ASKERİ VESAYETİ KALDIRMIŞ (!) olan SİYASİ iktidar ve MSB nı HİÇ VAKİT kaybetmeden SESSİZCE ,HİÇ KİMSELERE DUYURMADAN hemen YASALAŞMASI için gerekeni yaparlar. Çünkü onlar ASKERİ VESAYETİ kaldırdıklarından(!) GENKURUN SUBAYLAR için isteklerini kırmazlar. 
TSK için varsa yoksa ÖZ evlat konumunda olan SUBAYLAR ve SUBAY haklarıdır.
Assubaylar mı ? Bırakın onları. ZATEN ÇALIŞIYORLAR,TSK YI AYAKTA TUTUYOR VE TÜM İŞLERİ AKSAKSIZ OLARAK YÜRTÜYORLAR. SESLERİ ÇIKMADIĞINA GÖRE DE YAŞAM VE DURUMLARINDAN MEMNUNLAR DEMEKTİR.
Biz şimdi SUBAYLARA daha NE KADAR ve HANGİ İSİMLER altında YENİ haklar vermeyi DÜŞÜNELİM,ASSUBAYLAR ve HAKLARIYLA uğraşamayız. Onlara BULACAĞIMIZ bir İSİM altında vereceğimiz ÖDEME için ÇALIŞIYORUZ deriz ve AVUNMALARI için YÖNLENDİRİP BİR BEKLENTİ içine SOKARIZ olur BİTER diye UYGULAMALARINI sürdürürler.

ZATEN YILLARDIR ASSUBAYLARA HAKLARINI VERECEĞİZ, ASSUBAY DEVRİMLERİ YAPACAĞIZ diyerek CEK ,CAKLA OYALAMADIK MI ? Onlar zaten OYALANMA ve BEKLEMEYE alıştılar. 
Biz ŞİMDİ YENİ TAZE mezun Tğm.lere ALBAY maaşını NASIL ve HANGİ İSİM altında VERECEĞİZ diye onun için bir YASA teklifi hazırlayalım diye ÇALIŞMAYA başlarlar mı, başlarlar, yaparlar mı yaparlar. Bugüne kadar ki UYGULAMALARI da YAPACAKLARININ TEMİNATI olur. 
İşte TÜM bu YANLI uygulamalar NEDENİYLE DIŞ GÜÇLER,MİHRAKLAR TSK YI YIKMAK ,BÖLMEK İÇİN HİÇ UĞRAŞMASINLAR,TSK DA ASSUBAYLARA BU GÜNE KADAR YAPILAN AYIRIMCI -HUKUKSUZ uygulamalarla bu ZATEN yapılıyor,PERSONELE GÜVENLİ bir ÇALIŞMA ORTAMI bırakılmıyor.
Subayların on yıllardır aldıkları TAZMİNATLAR hala ASSUBAYLAR için BELİRSİZLİĞİNİ korumakta, kendilerinin gün geçirmediği İNTİBAKLAR 13 yıl sonra Assubaylar yeni yapıldı. Göreve BAŞLANGIÇ DERECELERİ içinse DAHA NE BEKLENİYOR. Assubaylarla MUKAYESE EDİLMEYECEK MYO mezunları 13- 14 yıldır göreve 9/2 den başlarken Assubayların KURUMUM dediği GENKUR tarafından yapılan DAYATMA ile göreve 9/1 den başlatılmakta ve MAĞDURİYET hala SÜRMEKTEDİR.

UYGULAMALAR sonunda TSK nın AYIRIMSIZ-BÜTÜN ve AİLE OLDUĞUNU İDDİA EDENLER ASSUBAYLARLA DALGA GEÇMEKTEDİRLER. 
Bu UYGULAMALAR TSK da halen devam ederken,UYGULAMALARI yapanların sözüne HANGİ ASSUBAY İNANIR VE GÜVENİR.
HER ŞEY ORTADA DEĞİL Mİ ?


Ahmet ÇAM
E.Asb.

  
4593 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SAAT
TAKVİM
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar6.83746.8648
Euro7.68057.7113
HAVA DURUMU