ELE VERİR TALKIMI ….

TEŞKİLATLARDAN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SAYIN TAMER YILMAZ; 2015 YILININ SON TOPLANTISINDA ; M.S.B . DEN GELEN ÖDENEK MİKTARI, ÜYELERDEN TOPLANAN ÜYE AİDATLARININ TOPLAMI, YAPILAN BAĞIŞ TUTARLARI, KOLZA ATIK YAĞDAN GELEN MİKTAR, AJANDALARDAN ELDE EDİLEN MİKTAR, SOSYAL PROJE KAPSAMINDA YAPILAN GEZİ, TUR, YEMEK ve ÇAYLARDAN ELDE EDİLEN GELİRLERİN AÇLIKLANMASI VE İNCELENMESİNİ TALEB EDİNCE TEMAD DAN İHRAÇ EDİLİVERDİ.

SAYIN TAMER YILMAZ; BİR ZAMANLAR YANINDA ÇİLİNGİRLERLE İSTANBUL İL BAŞKANLIĞININ KAPISINI YASADIŞI BİR ŞEKİLDE AÇTIRIP KARAKOLLUK OLAN BİR ARKADAŞIMIZ.

“ ALMA MAZLUMUN AHINI “ DERLER . TEŞKİLATTAN SORUMLU OLAN BU ARKADAŞIMIZ TAM 650 EMEKLİNİN KAYITLI OLDUĞU, 300 FAAL ÜYENİN BULUNDUĞU İSTANBULUN EN ESKİ VE TARİHİ , HEM DE 31 YILDIR İL BAŞKANLIĞINI TEMSİL EDEN BU DEĞERLİ KURUMUNU GENEL BAŞKANI'NIN ŞAHSİ KAPRİSE DAYALI TALİMATI VE EMRİ İLE KAPATTIRIR İKEN BU GÜN BAŞINA GELENLERİ HİÇ DÜŞÜNMÜŞ MÜ İDİ ?

ÜSTELİK TE GÖREVLERİ ARASINDA DERNEKLERİN YURT SATHINA YAYILMASI,ASİL ÜYELİKLERİ TEŞVİK VE ARTIRMA,BÜYÜME İÇİN ÇALIŞMA VE PLANLAMA YAPMA GÖREVİ OLMASINA RAĞMEN.

HERHALDE HİÇ DÜŞÜNMEDİ. BU GENEL BAŞKAN Kİ ,2011 DEN BERİ “ YENİ OLUŞUM” ADI ALTINDA VEFA ANDI İÇTİĞİ TÜM YÖNETİM KURULU ARKADAŞLARINI ORADAN BİR ŞEKİLDE KOVMAYI BAŞARDI. HEPSİNİ DE HARCADI. ETRAFINI DAVA İLE ALAKASIZ, DONANIMSIZ İNSANLARLA DOLDURDU.

HOŞ ZATEN DONANIMLI DAVA İNSANLARI ASLA AHMET KESER'İN KAPRİSLERİNİ DAVADAN ÖNCELİKLİ GÖRÜP ONU MEMNUN ETMEZLER, ONCA DAVA İNSANINI VE TOPLUMU AHMET'Çİ, MUHALİFÇİ DİYEREK BÖLDÜRTMEZLERDİ YA.

KOSKOCA İL BAŞKANLIĞI ŞUBESİNİ VE ÇOK BAŞARILI, TANINMIŞ BAŞKANINI ORTAMINDAN DAVA SÜPÜRÜP ALTERNATİF OLARAK BAKIRKÖY DE ÇAKMA BİR İL BAŞKANLIĞI ŞUBESİ AÇIP, İÇİNE BEŞ ÜYE BULAMAYINCA BİR AY SONRA KAPATTIKLARI VE KOCA İSTANBUL'U SAHİPSİZ VE ORTADA ETKİSİZ BIRAKTIKLARI GİBİ.

NE ACI Kİ, BU GÜN GELİNEN NOKTA İSTANBUL TEMAD TEŞKİLAT YAPISI İÇİN TAM BİR KEPAZELİK VE UTANÇ.

SON İKİ BAYRAMDA TAKSİMDE TEMSİL EDİLEMEYEN BİR İL BAŞKANLIĞI VE TEMSİLİ FLAMASI İLE EMİNÖNÜNDEN BAŞLAYIP TAA BEYLİKDÜZÜNE KADAR TAM 400 BİN KİLOMETRE KARE ALANDA YANİ 6 MİLYONLUK BİR NÜFUS BÖLGESİNDE HİÇ VAR OLMAYAN BİR TEMAD GERÇEĞİ.

AVRUPA YAKASINDA TÜKENME NOKTASINA GELMİŞ PERİŞAN DURUMDA ÜÇ ŞUBE. ANADOLU YAKASINDA İSE GENÇ İLÇE BAŞKANI SAYESİNDE AYAKTA KALMAYA ÇABALAYAN BİR TEK KADIKÖY ŞUBESİ. ÜSKÜDARIN DA KENDİNE FAYDASI YOK. ÇÜNKÜ YENİ ÜYESİ YOK. PARASI YOK.

İŞTE SAYIN TEŞKİLATTAN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZIN DA EL VERDİĞİ YIKIM TABLOSU BU.

AMA HEPİMİZ BİLİYORUZ Kİ, İSTANBULUN TEK KATİLİ VE SANIĞI VAR , O DA BU GENEL BAŞKAN DIR.

SAYIN TAMER YILMAZ GÖREV YAPTIĞI SÜRE BOYUNCA NE YAZIK Kİ BU TOPLUMA VE TEMAD A YARARLI OLAMAMIŞTIR. SADECE BU GENEL BAŞKANIN HIRS VE TUTKUSUNA MUHAFIZ OLMUŞTUR. GELDİĞİ, GETİRİLDİĞİ NOKTA İTİBARİYLE DE ŞAHSİYETİNİ VE KİŞİLİĞİNİ DAVAYA DEĞİL, ORADAKİ BİR KAÇ TANE MÜFTERİYE ÇİĞNETMİŞTİR. BU ANLAMDA SONUÇ ÜZÜCÜDÜR.

HAK ETMİŞ MİDİR ?

TABİ Kİ HAYIR. YİNE DE KENDİSİNE GEÇMİŞ OLSUN DİYORUM.

“DOĞRULAR YANLIŞLARLA SAVUNULAMAZ “

PEKİ BU İHRAÇLAR YASAL MI ?

KESİNLİKLE HAYIR.

ÇÜNKÜ İHRAÇLARIN HİÇ BİRİSİNİN DE , ŞAHSIMIN Kİ DE DAHİL OLMAK ÜZERE HUKUKİ DAYANAĞI YOK. YANİ USULSÜZ.

BİRİNCİSİ TÜZÜĞÜN 51. MADDESİ,

NE DİYOR BU MADDE. “GENEL MERKEZ DİSİPLİN KURULU; DERNEK AMAÇ VE PRENSİPLERİNE UYMAYANLAR HAKKINDA SORUŞTURMA YAPAR, GEREKLİ GÖRDÜĞÜ HALLERDE CEZA VERİR. BU SORUŞTURMALAR GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU KARARI İLE YAPILIR. SORUŞTURMAYA MUHATAP ÜYENİN MUTLAK SURETLE YAZILI VEYA SÖZLÜ SAVUNMASI ALINIR. VERİLEN CEZANIN TATBİKİ İSE GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULUNA AİTTİR.”

GELELİM İKİNCİSİNE;

MADDE. 52. CEZALARA BİR SIRALAMA AİDİYETİ VE ADALETİ GETİRİYOR. AYNEN CEZA MUHAKEMELERİ USUL VE KANUNUNDA OLDUĞU GİBİ “ YAZILI İHTAR VE UYARIDA BULUNMAK, “ ÜYEYİ ÜÇ AY , ALTI AY VEYA BİR YIL İLE ÜÇ YILLIĞINA GEÇİCİ OLARAK ÜYELİKTEN İHRAÇ ETMEK,” “KESİN OLARAK İHRAÇ ETMEK.”

OYSA; DİKKAT EDİN BU GENEL BAŞKANIN GÖREV SÜRESİNCE , CEZA ALAN ÜYELERİN HEPSİ KESİN İHRAÇ MADDESİ İLE CEZALANDIRILMIŞLARDIR. DİĞER CEZALAR UYGULANMAMIŞTIR. HİÇ BİRİSİNE DE NE SÖZLÜ NE DE YAZILI BİR SAVUNMA GÖNDERİLMEMİŞTİR.

VERİLEN İHRAÇ KARARLARININ ALTINDA ABDÜLHAMİT HAN GİBİ SADECE BU GENEL BAŞKANIN ADI VE İMZASI VARDIR. YÖNETİM KURULU KARAR TUTANAĞI YOKTUR. TEBLİGAT USULÜ YOKTUR. BUNA DAİR TUTANAK YOKTUR.

DAHA DA TUHAF OLANI BU GÜNE KADAR KESİN İHRAÇLI OLARAK ÜYELİKTEN ÇIKARILANLARIN HİÇ BİRİSİ DE ŞAHSIM DA DAHİL OLMAK ÜZERE TÜZÜĞÜN 12. MADDESİNE DAİR SUÇLARI İŞLEMEMİŞLERDİR.

BU GÜN DAHA DA ACI VE KOMİK OLAN İSE,

HAYDİ ONLARCA TEMİZ VE ÇALIŞKAN DAVA İNSANINI KENDİNE HASIM VE TEHDİT GÖRÜP İHRAÇ ETTİN. EN AZINDAN BU KOCA CAMİAYA BİR SAYGIN, VEYA ONLARDAN BİR ÇEKİNCEN OLSUN Kİ, TEMAD'I İTİBARSIZLAŞTIRAN, MAFYA ÇETESİ GİBİ GÖREN ETRAFINDAKİ KÜFÜRBAZLARI, TEHDİTKARLARI, DAVAMIZA DIŞARIDAN DESTEK VEREN BAYAN ARKADAŞLARA DAHİ SOKAKTAKİ TİNERCİ AĞZI İLE HAKARET EDEN SAYGISIZLARI OLSUN CEZALANDIR. EN AZINDAN BU DERNEĞİN AHLAKİ SIFATINI KORMADA ADİL OL.

ELİNDE KALEM, AKLINDA KAHRAMAN ASKERLERİMİZ VE POLİSLERİMİZ GECE GÜNDÜZ ONLARA YAZISI VE RUHU İLE YÜREKTEN DESTEK VEREN DEĞERLİ ARKADAŞIMIZ ASSUBAY EŞİ SAYIN MİNE YİĞİT E AHLAKSIZCA, UTANMAZCA, BİR ASKERE VE ERKEĞE YAKIŞMAYACAK SEVİYESİZLİKLE SALDIRAN EMEKLİ DAHİ OLMADAN BU ALEMDE KÜLHANBEYİ VE KABADAYI KESİLEN BAZI KENDİNİ BİLMEZLERE VE BU TAYFANIN ARKASINDA DURAN SÖZDE KALEMŞÖRLERE SESLENİYORUM;

SİZ NASIL ASSUBAY OLDUNUZ ? HİÇ ONUR VE ASSUBAY İZZETİ NEFSİNİ SİZE ÖĞRETEN OLMADI MI ?. BAYANLARA HİTAB TARZINI, BÜYÜKLERE SAYGIYI, EFENDİLİĞİ, FİKRİ FİKİRLE SAVUNMAYI, OKUMAYI, YAZMAYI, KAVGA DEĞİL, SOKAK AĞZI DEĞİL, CENTİLMEN OLMAYI , FİKİR ÜRETMEYİ, ADAM GİBİ ADAM OLMAYI.

HALA İÇİMİZDE ÖĞRENEMEYEN ÇOK ARKADAŞIMIZ VAR. YAZIK.

BİR DAVA İNSANI İLE , ASSUBAY SEVDALISI BİR HANIMEFENDİ İLE UĞRAŞACAĞINIZA, BAŞKANDAN DERNEĞİN HESABINI VE GELİR GİDERİNİ SORAN SORUMLU BİR ARKADAŞIMIZA KARŞI YAPILAN BU DEREBEYİ UYGULAMASININ HESABINI SORUN..

GÜDÜK VE KADÜK İNTİBAK YASASINI, ÇIKMAYAN TAZMİNATI, VERİLMEYEN BAŞLANGIÇ DERECESİNİN HESABINI SORUN. HESAP SORANA ARKA ÇIKIN DESTEK OLUN. HERKESİN KANUNA VE TOPLUMUNA HESAP VEREBİLİR OLMASINI SAĞLAYIN.

BİR BAYANLA NASIL KONUŞULUP DAVRANILACAĞINI SİZE EŞİNİZDE Mİ SÖYLEMEDİ.

SAYIN MİNE YİĞİT DİYOR Kİ; “ SİZ HİÇ HAYATINIZDA BİR SUBAYDAN BİR BAYANA KARŞI BU TÜR KÜFÜR VE HAKARET İLE AŞAĞILAMA DUYABİLİRMİSİNİZ ? ASLA. AMA ASSUBAYDAN DUYDUĞUM İÇİN UTANDIM “ BİR DAHA ASLA BU DAVANIN VE TEMADIN YANINDA OLMAYACAĞIM.”

BANA DA YAZMIŞ DİYOR Kİ “ ADNAN BEY BİR ARAŞTIRIRMISINIZ BÖYLE BİR İNSAN GERÇEKTEN VAR MI ? VAR İSE TEMAD GENEL BAŞKANI BÖYLE BİR İNSANLA GERÇEKTEN BERABER Mİ, NASIL ONU TEMAD ÇATISI ALTINDA KOLLAYIP TUTABİLİYOR.”

EVET NE YAZIK Kİ BÖYLESİ SEVİYESİZLER VAR. HEM DE BU BAŞKANIN YANINDA ,ETRAFINDA.

TEMAD GENEL MERKEZİNİN GELDİĞİ VAHİM DURUM İŞTE BU. BEN BURADAN MEVCUT YÖNETİM KURULUNA DEĞİL, İNSAN HAK VE HUKUKUNU AKADEMİK KARİYERİ SIFATI İLE EN İYİ BİLEN SAYIN ERKAN AKKUŞ'A SORMAK İSTİYORUM.

“SAYIN AKKUŞ;

GERÇİ BAŞKANINIZDAN ŞİLTTE ALDINIZ, ÜCRETİNİZİ DE BU YÖNETİM ÖDÜYOR, AMA YİNE DE HALA CÜBBENİZİN ÖNÜNÜ KİMSEYE KARŞI KAPATMADIĞINIZI VAR SAYARAK SİZDEN BİR YANIT BEKLİYORUM.,

BU YAPILANLAR, HUKUKİ Mİ, YASAL MI, AKLA VE VİCDANA HELE Kİ DEMOKRASİYE REVAMI, ADİL Mİ ? EN ÖNEMLİSİ İNSANİ Mİ ?

SİZİN İNSAN YÜREĞİNİZ VE VİCDANINIZ RAHAT MI, HUZURLU MU ?

İÇİNİZDEN YANITLASANIZ DA MAKBUL VE EVLİYADIR.

BİR ÜNLÜ SÖZ DER Kİ, “GÜLÜMSEME İKİ KİŞİ ARASINDAKİ EN KISA MESAFE DİR. “

BU YÖNETİM BUNU BAŞARAMAMIŞTIR. NE GENELKURMAY'LA, NE DE KENDİ TOPLUMU İLE.

SAYGIMLA...


ADNAN FUAT ÖZDEMİR

E.ASB.

  
2730 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SAAT
TAKVİM
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar6.83746.8648
Euro7.68057.7113
HAVA DURUMU