GENELKURMAY -ASSUBAYLAR - TAZMİNATLAR.
Genelkurmay GERÇEKTEN Assubaylara TAZMİNAT vermek için GAYRET sarfediyor. Ama Geçmişte ÖNYARGILI ,KASITLI olarak çıkarılan YASADAN KAYNAKLANAN ENGELİ aşamıyor.

MEVCUT YASA GÖREV tazminatını SADECE MAKAM tazminatını alanlara verilmesi için İMKAN sağlamış,KASITLI olarak MAKAM sahibi olmayanlara VERİLMESİNİ engellemiştir


Bu durum DANIŞTAY tarafından ANAYASANIN EŞİTLİK ilkesine aykırı bulunduğundan BOZULMUŞ ,diğer memurlArAdA VERİLMESİ hakkını DOĞURMUŞ iken, 2008 yılında İKTİDAR DANIŞTAYIN bu kararını ORTADAN kaldırmak için KHK yi YASAYLA iptal etmiş ve MAKAM tazminatı almayanlara görev TAZMİNATI alma yolunu KAPATMIŞTIR.

MAKAM tazminatı ALANLAR hem GÖREV hemde TEMSİL tazminatı almaktadırlar.

Şimdi Genelkurmayın önünde iki ŞIK vardır. Ya Kd.Bnb ve Bnb.lar ile Assubaylara da MAKAM tazminatı yolunu açarak GÖREV tazminatı almalarını sağlayacak,yada bugün TEKLİF ettiği gibi BAŞARI adı altında Assubaylara AYRI bir TAZMİNAT verecektir.

Diğer sınıfları bilmem ama JANDARMADA KARAKOL K.LIĞI,BUCAK J.TAKIM K.lığı,İLÇE J.Bl.Klığı,İl J.K.lıklarında ŞUBE Md.lükleri J.Bölge K.lıklarında KISIM AMİRLİKLERİ subay KADROLARI OLDUĞU halde BURADA görevi assubaylar YAPARSA makam OLMUYOR,SUBAY YAPARSA MAKAM oluyor ve TAZMİNAT yolları AÇILIYOR.

Genelkurmay Kd.Bnb ve Bnb.ları Kd.Bşçvşlardan AYIRARAK GÖREV tazminatı adı altıNDA TAZMİNAT öder,Assubaylara da BAŞARI diye TAZMİNAT verirse ,bundan SONRA KİMSE TSK NIN AYIRIMSIZ VE AİLE OLDUĞUNA İNANMAZ ,İNANDIRILAMAZ.

Son olarak Yasa TEKLİFİNİN KOMİSYONDAN anayasanın EŞİTLİK İLKESİNE AYKIRI bulunduğundan GENKURA gönderildiği,GENKURUNDA HİÇ BİR DEĞİŞİKLİK yapmadan TEKRAR KOMİSYONA gönderdiği duyumunu alıyoruz.

YILLARDIR verilmeyen ve sonunda YILAN hikayesine dönen ASSUBAY tazminatı ile ASKERİ VESAYETİN kalktığı ,KALKMADIĞI da oylanacak gibi görünüyor.SONUCU hep BİRLİKTE göreceğiz.


Ahmet ÇAM
E.Asb.
  
22778 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SAAT
TAKVİM
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar6.83746.8648
Euro7.68057.7113
HAVA DURUMU