VESAYETİ BIRAK HÜKÜMETE BAK

DEĞERLİ BÜYÜĞÜMÜZ SAYIN ZEKİ KENTEL GEÇMİŞİN ASKERİ VESAYETİNE VE GENERAL SINIFININ ASSUBAYLARA BAKIŞINI CANLI ÖRNEKLERLE ÇOK GÜZEL ANLATMIŞ. DEMİŞ Kİ;

“ HANGİ PAŞAYDI ? "BENİM GEDİKLİM BİR KURU TAYINA ÇALIŞIR" DEMİŞTİ SÖZÜNDE GEDİKLİYE ÖZVERİSİNDEN DOLAYI BİR ÖVGÜ OLSA DA ORDUDA SUBAY İÇİN BÖYLE BİR ÖVGÜ YAPILAMAZ.... 27 MAYIS OLUR OLMAZ ASSUBAY ÇAVUŞUN AYLIĞI KADAR BİR "HİZMETKAR TAZMİNATI" CUK CEBE İNDİRİLİR!

HANGİ PAŞAYDI O? DEMOKRAT PARTİ"NİN YAPTIĞI İSİM DEĞİŞİKLİĞİ SONRASINDA BİR ASSUBAY OKULUNU ZİYARETİNDE "ASSUBAY ÖĞRENCİ BİRLİĞİ GÖRÜŞÜNÜZE HAZIRDIR" TEKMİLİNE "NE ASSUBAYI GEDİKLİ GEDİKLİ" YANITINI YAPIŞTIRMIŞTIR... HV. K. K. MUHSİN BATUR PAŞA SUBAY - ASSUBAY AYRIMININ EN AHLAKSIZ YAPILDIĞI DÖNEMDE ASSUBAY AİLELERİNİN VERDİĞİ TEPKİYE ASSUBAYLARA HAKARET KASTIYLA "MAO"NUN ASKERLERİ GİBİ KARILARININ ETEĞİNE SAKLANARAK HAK ARAMAK" DİYE ÇİRKEF BİR İFADE KULLANDIĞI HAFIZALARDADIR.

1975 yılındaki Assubay eşleri ve mesaiye 3 gün gelmeme olaylarının yaşandığı günlerde o günün Gen.Kur.Bşk.Semih Sancar Hv.K.K.nı rahmetli Emin Alpkaya'ya hitaben 'Sende kac tane Assubay var mesaiye gelmeyen'diye sorar. O da 3000 kişi der. Gen.Kur.Bşk.hepsini ordudan at der.Alpkaya: "Eğer 3 tane üssü kapat derseniz atayım" der. Gen.Kur Bşk.: "Sana yetişmiş 5000 tane er vereyim" der. Alpkaya paşa güler. Gen.Kur Bşk.niçin güldüğünü sorunca o meşhur cevabı verir: "PAŞAM SENİN VERECEĞİN 5000 KİŞİ BİR ASSUBAY ÇAVUŞUN YAPTIĞI İŞİ YAPAMAZ". der.

DZ. K. K. CUMHURBAŞAKANI ORAMİRAL FAHRİ KORUTÜRK ASSUBAYLARIN ÜNİVERSİTELERE DEVAM EDEMEYECEĞİNİ SÖYLEYEREK ÜNİVERSİTELERDE OKUMAYA HAK KAZANAN ASSUBAYLARIN KAYIT YAPMALARINA YASAK GETİRMİŞTİR..

GENELKURMAY BAŞKANI, 12 EYLÜL DARBE KOMUTANI, DEVLET BAŞKANI KENAN EVREN "BİR ASSUBAY BİR TEĞMENDEN DAHA FAZLA MAAŞ ALAMAZ DİYEREK BİR YARBAY İLE EŞİT MAAŞI OLAN ASSUBAY BAŞÇAVUŞU ÜSTEĞMEN İLE AYNI MAAŞ SEVİYESİNE GELMESİNİN MİMARI OLMUŞTUR

İŞTE BU PAŞALARIN İKTİDAR OLDUKLARI BU DÜZENDE ORDUDAKİ SUBAY - ASSUBAY İKİLEMİNİ TAKDİRLERİNİZE SUNUYORUM SAYGILARIMLA SELAMLAR “ ZEKİ KENTEL (1930)

DOĞRU, GEÇMİŞTE DURUM BÖYLE İDİ. PEKİ YA BU GÜN ? İBRE TAM 180 DERECEDE DEĞİL Mİ ? BALYOZ VE ERGENEKONDAN YÜZLERCE KOMUTA HEYETİ VE GENERAL İLE BİR GENELKURMAY BAŞKANI YILLARCA KODESLERDE YATMADI MI ? ÜSTELİK TE TERÖR ÖRGÜTÜ KURMAK SUÇLAMASINDAN.

TSK NIN KALBİ OLAN KOZMİK ODAYA GİRİLMEDİ Mİ ?

BİR KUMPAS HAREKETİ İLE TSK NIN NEREDE İSE 1/3 ORANINDAKİ KOMUTA KADEMESİNE AİT YÜZLERCE İNSANA BİNLERCE YIL AĞIRLAŞTIRILMIŞ HAPİS CEZALARI VERİLMEDİ Mİ ?

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ DAHİ O ZAMANKİ BAŞBAKANLIĞI SIRASINDA HASSASİYET İÇİNDE “ BEN GEREKİRSE SONUNA KADAR BU DAVANIN SAVCISIYIM “ DEMEDİ Mİ ?

SİVİL İNSİYATİF GÖSTEREREK İSTEDİĞİ KOMUTA KADEMESİNİ İSTEDİĞİ KUVVETE ATAMADI MI ?

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞINI İÇİŞLERİ BAKANINA BAĞLAMADI MI ?

YENİ ANAYASA ÇALIŞMASINDA GEN.KUR UN . MSB. BAKANLIĞINA BAĞLANMASI ÇALIŞMASINI VE KARARINI ALMADI MI ?

TAM ON YILDIR ASKERİ OTORİTE HÜKÜMET OTORİTESİNE BAĞLI DEĞİL Mİ ? KÜRT AÇILIMI SEBEBİYLE PKK İLE VARILAN ATEŞKES MÜZAKERESİ NETİCESİNDE TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNE OPERASYONLARI DURDURTAN OTORİTE BU HÜKÜMET DEĞİL Mİ ?

BU YAŞANANLAR, BU GELİŞMELER , BU HÜKÜMETİN TAM BİR SİVİL OTORİTEYE KAVUŞTUĞUNUN VE HİÇ BİR ASKERİ VESAYETİN BİR GRAM DAHİ ALTINDA OLAMAYACAĞININ EN GÜZEL İSPATI DEĞİL Mİ ?

O HALDE SAYIN BÜYÜĞÜM ZEKİ KENTELİN SON CÜMLESİ BİRAZ HAMASİ OLUYOR. ARTIK O DÖNEMLER YOK. SÖZ HÜKÜMETTE.

BUYURSUN, ASSUBAYIN HAKKINI ADALET ADINA UYGUN OLARAK AKP VE HÜKÜMET DÜZENLESİN.

GENELKURMAYI BU GÜNE KADAR ÜZERİNDEASKERİ VESAYET OLARAK GÖRMEYEN HÜKÜMET KONU ASSUBAYIN EKMEK ADALETİ OLUNCA DAHA BİR HİÇ GÖRMESİN.

HER ŞEYDE DÜNYA İLE YARIŞAN MEGA PROJELER ÜRETEN, YASAKLARI İLK KALDIRAN BU HÜKÜMET ;

ÖNCE ASSUBAY SINIFINI ÖĞRENİMDE 4 YILLIK FAKÜLTE LİSANS SEVİYESİNE YÜKSELTSİN. ÖNEMİ YOK GEREKİRSE AÇIK ÖĞRETİM KAYITLI VE LİSANSLI YAPSIN. TAM 14 YILLIK UTANCI VE AYIBI HER ŞEYİ DÜZELTTİĞİ GİBİ HÜKÜMET OLARAK DÜZELTSİN. BAŞLANGIÇ DERECELERİNİ 9/2 YAPSIN .

ALİ KIRCAYA 1960 DARBESİ MAĞDURU DUR DİYEREK YASA ÇIKARTARAK ÖDEDİĞİ MİLYARLARCA LİRALIK KIYAĞI; 2002 DE 4752 SAYILI YASA İLE 2 YILLIK YÜKSEK OKULA ÇIKARILAN ASSUBAY MESLEK YÜKSEK OKULU İÇİN TAM 16 YILLIK GECİKME TAZMİNATLARINI DA ÖDEYEREK BU SINIFA YAPSIN.

KİM YAPSIN. ?

T.C. HÜKÜMETİ. YANİ SİVİL VESAYET, SİVİL OTORİTE.

ARTIK ASTSUBAY SINIFINA YAPILAN 50 YILLIK EZİYET VE HAKSIZLIKLARLA BU HÜKÜMET YÜZLEŞSİN. MESELE SADECE DARBELERLE HESAPLAŞMAK DEĞİLDİR. DARBELERİN YİYİP BİTİRDİĞİ ASKERLERLE VE AİLELERİ İLE DE HESAPLAŞMAKTIR.

1975 MAĞDURU VE LİNÇ KURBANI 2336 ASSUBAY İLE DE ALİ KIRCA YI DÜŞÜNDÜĞÜ GİBİ DÜŞÜNÜP YÜZLEŞSİN.

BU HÜKÜMET; SUBAYA VE EMEKLİ SUBAYA HAYATLARININ EN KONFORLU DÖNEMİNE SIRA GELİNCE ÖDENEN 6 KALEM TAZMİNATIN SIRA ASSUBAYA BİR TANESİ OLSUN VERİLMEYE GELİNCE ; “SİVİL MEMURA KÖTÜ EMSAL OLUR “ DEMESİN. BÖYLE BİR SAÇMA GEREKÇE İLE ONU ÖZVERİ İLE HAZIRLAYIP GÖNDEREN GENELKURMAYA GERİ GÖNDERMESİN.

BAKIN BELDİYELERDE VE İL ÖZEL İDARELERİNDE KAMU MEMURLARINA ÇATIR ÇATIR ÖDEDİĞİNİZ BİR TAZMİNAT VAR. “SOSYAL DENGE TAZMİNATI “” TAM 800 KÜSUR LİRA. HÜKÜMET , ONU DA TÜM ÇALIŞAN VE EMEKLİ ASSUBAYLARA ÇIKARSIN. DİĞER MEMURLARIMA EMSAL DOĞAR BAHNESİNİ BIRAKIP GENELKURMAY BAŞKANIMIZIN HAZIRLATIP GÖNDERDİĞİ BAŞARI TAZMİNATI TASARI TEKLİFİNİ GERİ GÖNDERMESİN.

GENELKURMAY BAŞKANLIĞI DA BU TAZMİNATIN ADINI TSK. SOSYAL DENGE TAZMİNATI OLARAK DEĞİŞTİRSİN. “ÖNÜNE , ARDINA DA SİCİLDİ, DERECE İDİ, HİZMET YILI İDİ” GİBİ UCUBELERİ KOYMASIN. TSK DA ÇALIŞAN TÜM BİNBAŞI MUADİLİ EŞİT HİZMET SÜRESİNE SAHİP TÜM ASSUBAYLAR İLE EMEKLİ DURUMUNDAKİ AYIRMSIZ TÜM ASSUBAYLARA AYNEN YANSITSIN. TUTARI DA ALİ KIRCANIN MAAŞINDAN AZ OLMASIN.

YAPILANLARLA VE YAPILMAYA ÇALIŞILANLARLA GÖRÜYORUZ Kİ , BU GENELKURMAY BAŞKANIMIZ TARİHTE İLK KEZ ASSUBAYLARINI TEĞMENİNDEN AŞAĞIDA GÖRMEMEKTEDİR. YANİ VESAYET VE STATÜKOYA KARŞI DURMAKTADIR. BİR AKADEMİSYEN TARZI İLE EŞİT VE ADALETTEN YANA TAVIR ALMAKTADIR. PEKİ BUNA HÜKÜMETİN BU TAVRI NİYE ? SİZ AKP HÜKÜMETİ SİNİZ VESAYETE VE DARBEYE KARŞI DEĞİL MİSİNİZ ? GENELKURMAY BAŞKANLIĞI ASKERİ DARBE YAPMIYOR, TAM AKSİNE ASKERİ VESAYETE DARBE YAPIYOR. ASSUBAYI ADINA İNSANLIK İHTİLALİ YAPIYOR. NEDEN TEKLİFİ DAHA DA ASTSUBAY EKMEK ADALETİ YÖNÜNDE GELİŞTİRMEK YERİNE DAHA ADİL VE AYIRIMSIZ KILMAK YERİNE O YARIM HALİ İLE OLSUN GERİ GÖNDERİYORSUNUZ ?

ASSUBAYLARIN VE ONLARIN EMEKLİLERİNİN 50 YILLIK İNSANİ VE ÜCRET AYIRIMCILIĞINI BİTİRMEK SİZİN ,YANİ AKP HÜKÜMETİNİN ONUR MESELESİDİR.

BU TOPLUMUN TEMSİLCİLERİ VAR. TEMAD İSİMLİ BİR SOSYAL DERNEĞİ VAR. EKSİKLERİ ORADAN TAMAMLAYINIZ.

ÇÜNKÜ SİZ SİVİL OTORİTESİNİZ. SİZ ÇÖZEMEZ İSENİZ , ASKERİ OTORİTEYE SÖYLENMEYİN.

BU MESELEYİ SİZ ÇÖZÜN.

SAYGIMLA.

ADNAN FUAT ÖZDEMİR
E.ASB.

  
4404 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SAAT
TAKVİM
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar6.83746.8648
Euro7.68057.7113
HAVA DURUMU