AYRIŞIYORUZ . . . !
Mustafa Kemal ATATÜRK' ü ve felsefesini kurucu anayasa olarak ilke edinen,bir ülkem olsun istiyorum.
Mevcut ülkem ve içindeki bağnazlık ile yobazlık bana bu özlemimi ve hakkımı ne yazık ki vermiyor. Ne acı ki, bu gün bu ülkede tam % 60 lık kısım kalbinde ve ruhunda, Atatürk düşmanlığı ve ihaneti güdüyor. Bu gün bazıları, Güneydoğu Anadoluyu büyük Ortadoğu kürdistanının bir parçası olarak istiyorlar. Bazıları da, şeri islam yönetime dayalı bir ümmet Cumhuriyeti devleti istiyorlar.
Oysa bu ülkenin emanetçileri olan gerçek Türk halkı ise; batı uygarlığını, ilmini ve bilimsel yaşamını hedeflemiş tam bağımsız modern Türkiye Cumhuriyeti'nin devamını istemektedirler.
Bırakılan mirasın varisleri de Cumhuriyet neslidir. Arap nesli değil.
Bu ülkenin tapusunun sahipleri ATATÜRK gençliğidir.
Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN da Cumhurbaşkanı sıfatı ile “ artık parlamenter sistem bitmiştir “derken acaba bunu mu demek istiyor ? “ ARTIK ATATÜRK İLKELERİNE BAĞLI BİR CUMHURİYET BİTMİŞTİR” . Nasıl ki Kürdün, Dindarın kendi kafasındaki rejimi dayatma hakkı varsa ve bunun da adı açılım ise; Bizlerin de de bize tapusu ile emanet edilmiş olan Modern Türkiye Cumhuriyetinin davasını ve varlığını zorla dayatma hakkımız vardır. Kimse PARLAMENTER DEMOKRASİ DÖNEMİ BİTMİŞTİR diyerek “ATATÜRK DÖNEMİ KAPANMIŞTIR “ anlamına atıfta bulunmamalıdır.
Cumhuriyet öyle bir ateştir ki sevenlerini ısıtır, düşmanlarını ise yakıp kavurur. Batı demokrasilerine baktığınızda seçimle gelen sonuçlar ve bu sonuçlarla yaşama iradesi gayet makul ve medenidir. Çünkü batıda yani bilim toplumlarında seçim sonuçları ile sadece başbakanlar ve kabineler değişir. Anayasal literatür ve demokrasi asla değişemez.
Hele ki ülkenin ulusal çıkarları ve çağdaşlaşma asla değişmez. Gelinen bu derin ayrışım itibariyle; Şimdi ne olacak peki; Yugoslavya, Irak, Suriye örneği önümüzde acı bir şekilde duruyor. Çok acılar yaşandı. Çok kanlar döküldü. Beraber bayram kutlayan komşular , birbirlerinin evlerine misafirliğe gidenler, birbirlerinin hastalarını arabalarında hastaneye taşıyanlar o gün gelince birbirinin çocuklarını kesti. Eşlerine tecavüz etti. Barbarlık adı milliyetçi cihat oldu.
Bu gün de Türkiye de şiddetli biçimde, bağımsız bir kürdistan ile, radikal islamın adımları bir bir atılıyor. Alevilere, laiklere, azınlık dindarlara, musevilere, ermenilere, yahudilere ve mütedeyyin ailelere ve açıkça çağdaş insanlara hele ki kurumlara ve sosyal kuruluşlara “dinsizlik, kafirlik, ile başı açık bayanlara orospuluk, yaftaları yapıştırılıyor.
Evler ocaklar işaretleniyor. İnsanlar fişleniyor. Öğrenimden ,iş hayatına kadar çocuklar ailelerinin yaşam tarzına göre kaderlendiriliyor. Sınavlarda mesleki ve Bilim soruları değil, dini sorular soruluyor. Küçücük çocuklara karşı sürdürülen sapık ve pedofili derecesinde azmışlık ve saldırı devletin bakanınca masumane cinsel istismarlar olarak değerlendiriliyor. -70 yaşındaki sapıklara 10 yaş ve altı kız çocukları “din emri “hükmü ile sunuluyor. Kendi evlatlarına , rantın, büyümenin, karunluk servetinin ve haramizadeliğin daha gencecik yaşta yol ve kapısını açanlar, fakire fukaraya , ellerine birer kuran kitabı verip öteki dünyanın ulviyetini, bu dünyanın faniliğini bahşediyorlar. Dinimiz ve kitabımızı tüccarlığa alet ediyorlar.
Ülke hızla mahalle mahalle, komşu komşu dindar ve kafir ayırımına doğru bir kan denizine sürükleniyor. BOP projesinin alçaklarınca TÜRKİYE'Yİ kardeş kanına ve yıkım ülkesine doğru götürme girişimi , Soros ittifakçıları ve işbirlikçilerince kararlı ve hızlı biçimde devam ettiriliyor. Biliyoruz ki; Yeni ortadoğu bataklığı artık Anadolu . Peki ne olacak.?
Sünni, Alevi, Laik, Dindar, Kürt ayırımına ve nefretleşmesine nasıl dur denilecek. Dindar ve kafir ayırımı nasıl önlenecek. İslamı bu kadar rencide eden, bu denli kanlı ve kinci bir din gibi gösteren ve devlet kademelerine, diyanete sirayet eden bu yobazlaşma nasıl önlenecek. KİM ENGELLEYECEK ? Oysa bırakın engellenmesinin çaresini, Mevcut anayasada , bu şeri niyeti ve din üzerinden kan akıtıp rant ve servet edinme harisliğini bu güne kadar engelleyen “LAİKLİK” maddesi de sözde yeni anayasa ile kaldırılacak. Din eksenli, şeriat yasalı, Osmanlı sistemli bir kavim sistemi içeren mutlak itaat düzeni kurulacak.
Bu seferde kum saati ters çevrilip 30 milyon Cumhuriyet'çi ve Atatürk'çü vatansever insan, ve onların beslediği kuvayı milliye ruhu da belki de yeni Türkiye'nin yeni Din eksenli yasalarında “ kemalist terör örgütü “ olarak tanımlanacak.
Bunun sonunda da muhakkak ki bir büyük İç savaş patlayacak. Akan kanlar ise yıllarca hiç durmayacak. Amaç ne . kaos, kan ve kıyım. Bu senaryo illaki bu ülkeye yaşatılacak. ACABA.... BOP mimarı emperyalizmin itleri ; Kürtlere Güneydoğu'yu, İslamcılar ve halifecilere Orta ve doğu Anadolu'yu; Atatürkçü'lere de Ankara'nın batısını pay edip te, üç ayrı devletle yeni TÜRKİYE' yi böyle mi şekillendirecekler ?

Yeni Türkiye dedikleri bu mu olacak acaba ?

AMAN DİKKAT...


SAYGIMLA,


ADNAN FUAT ÖZDEMİR
E.ASB.
  
1585 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SAAT
TAKVİM
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar5.70565.7285
Euro6.33146.3568
HAVA DURUMU
Anlık
Yarın
31° 34° 16°