İKİ BIYIK BÜKÜMÜ SAĞA , ÜÇ EVLEK İLERÜ ...
DOLDUR...
HAK GETİRE...
HAYDİ ALLAH RAST GETİRE... 

SAYIN AKAR DÖNEMİNDE DE GENELKURMAY BAŞKANLIĞI, NE TEMAD YÖNETİM KURULUNU NE DE ASSUBAY TOPLUMUNUN AKLİ VE ETKİLİ ŞAHSİYETLERİNİ MESELELERİMİZE TARAF VE DESTEK OLARAK GÖRMEK ADINA MUHATAPLIK ÖLÇÜSÜNDE BU GÜNE DEĞİN MAKAMINA KABUL ETMEMİŞTİR.

İNTİBAKLAR VE AKABİNDE 9/2 İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARDAN SONRA GELİNEN NOKTA İTİBARİYLE DE BUNDAN SONRA DA GÖRÜŞÜLMESİNİN ARTIK BİR ANLAMI VE MANASI KALMAMIŞTIR.
ÇÜNKÜ İNTİBAKLAR İLE BAŞLANGIÇ DERECELERİ KONUSU ARTIK GENKUR DAN ÇIKMIŞTIR. HATTA BİR TANESİ DE YASALAŞIP HAYATA GEÇMİŞTİR. GERİYE SİCİL AFFI İLE TAZMİNAT KONUSU KALMIŞTIR.
ŞAHSEN BEN, SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN YAPILAN TÜM UYARI VE İKAZLAR İLE MALİ HAKLARIN KABULÜNE DAİR YOL GÖSTERİCİ GİRİŞİMLERİN DOĞRU OKUNMASI DURUMUNDA KALAN ANA MESELELERİN DE KARARLILIKLA ÇÖZÜMLENECEĞİNE İNANIYORUM.
NİTEKİM BU SABAH ALDIĞIMIZ SON HABERE GÖRE ;
“ ASKERİ LİSE VE ASKERİ MESLEK YÜKSEK OKULU MEZUNLARININ BAŞLANGIÇ DERECELERİNİN 9/2; AYRICA KENDİ NAM VE HESABINA 2 YILLIK YÜKSEK OKUL BİTİRENLERİN 9/2, 3 YILLIK YÜKSEK OKUL BİTİRENLERİN 9/3, 4 YILLIK YÜKSEK OKUL BİTİRENLERİN İSE 8/1 , OLMASINA DAİR KANUN TEKLİFİ BU ŞEKLİ İLE DÜZELTMESİ YAPILMAK ÜZERE 04 ŞUBAT 2016 GÜNÜ İTİBARİYLE 2/623 SAYI İLE MECLİS PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU İLE MSB. KOMİSYONUNA GELMİŞTİR.''
BU TASARININ EN ÇOK MÜCADELESİNİ VEREN “GÜÇ BİRLİĞİ “PLATFORMU VE emekliassubaylar.org” SİTESİ İLE KURUCUSU SAYIN BÜYÜĞÜMÜZ ERSEN GÜRPINAR' A BURADAN TEŞEKKÜR EDİYORUM . KENDİSİ BAŞLANGIÇ DERECESİNİN YILLARCA YILMAZ SAVUNUCUSU OLMUŞTUR.
YANLIŞLARI HALEN DEVAM EDEN SIRADAKİ ÇOK ÖNEMLİ İKİ ÖNEMLİ SORUN İSE;
BU GÜN ÇALIŞAN VE EMEKLİ DURUMDA OLAN, VEFAT EDENLER DE DAHİL 42 BİN ASSUBAYI İLGİLENDİREN NASIP KAYIPLARINA DAİR SİCİL AFFI YASA TASARISININ ÇIKARILMASI, MAĞDUR OLANLARIN EMSALLERİ İLE OLAN YASAL DERECE VE KADEMELERİNE İADE-İ İTİBAR EDİLMESİ VE EMEKLİ SANDIĞININ 70. Cİ MADDESİNİN 2 VE 3. DERECE MAĞDURLARI LEHİNE YENİDEN DÜZENLENMESİ İLE, TÜM EMEKLİ ASSUBAYLAR İLE ÇALIŞAN TÜM KIDEMLİ BAŞÇAVUŞ RÜTBESİNDEKİ PERSONELE ÖZELLİKLE “KIDEMLİ BAŞÇAVUŞ “ İBARESİ YASA DA BELİRTİLMEK SURETİYLE “ ASSUBAY SOSYAL DENGE TAZMİNATI “ ADI ALTINDA BİR İYİLEŞTİRME TAZMİNATI NIN DERHAL YASALAŞMASI DIR. DAHA ÖNCE DE BELİRTTİM. TAZMİNAT İSMİ KESİNLİKLE BAŞARI TAZMİNATI OLMAMALI VE DERECE İLE 24 YIL ŞARTINA VE SİCİL BARAJINA BAĞLANMAMALIDIR. BU TAZMİNATIN AMACI ÖZELLİKLE EMEKLİLERİN MAĞDURİYETİNİN SONLANDIRILMASIDIR. EMEKLİ ASSUBAY TOPLUMUNU YOKSULLUKTAN VE SEFİL YAŞAMDAN KURTARACAK OLAN EN ÖNEMLİ İYİLEŞTİRME DE BU DUR.
NİTEKİM İNTİBAKLAR SONUCUNDA CİDDİ BİR İYİLEŞTİRME ORTAYA ÇIKMAMIŞTIR.
BU İKİ HATTA ÜÇ KONU ADINA SAYIN GENELKURMAY BAŞKANI'MIZIN DİKKATLERİ DE; BAŞTA ŞAHSIM OLMAK ÜZERE TÜM DAVA TEŞEKKÜLLERİNCE VE İNSANLARINCA ÇEKİLMEYE VE İLGİLİ KILINMAYA DEVAM EDİLECEKTİR. EDİLMELİDİR DE .
BU KANGRENİN SAYIN HULUSİ AKAR DÖNEMİNDE BİTİRİLİP , TEDAVİ EDİLMESİ HEM KENDİ ŞAHSI NAZARLARINDA, HEM DE ÜLKE İTİBARINDA UNUTULMAZ BİR OLAY OLARAK TARİHE YAZILACAKTIR.
YETERKİ, DOĞRU VE AKAN KANLARI ONURLANDIRAN ADIMLAR ATILSIN.

SAYGIMLA.

ADNAN FUAT ÖZDEMİR
E.ASB.
  
4595 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SAAT
TAKVİM
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar6.72616.7530
Euro7.53867.5688
HAVA DURUMU