GERÇEK YAŞIMIZ KAÇ ?
STEPHAN HAWKİNS GİBİ, KUANTUM FİZİKÇİLERİ, GÖKBİLİMCİLER, UZAYIN VE EVRENİN ARAŞTIRICILARI İÇİN İNSANIN YAŞI ASLA NÜFUS KAĞITLARINDAKİ TARİHLER DEĞİL.
ONLARA GÖRE TÜM YAŞAMIŞ VE ÖLMÜŞ OLAN İNSANLAR HEPSİ DE AYNI YAŞTALAR.
ÖRNEĞİN BENİM YAŞIM 4 MİLYAR 640 MİLYON. SİZİNKİ DE, HERKESİNKİ DE AYNI. ÇÜNKÜ DÜNYA O KADAR MİLYAR YIL ÖNCE OLUŞTU. BİZLERİ , BEDENLERİMİZİ OLUŞTURAN TÜM KİMYASALLARDA O TARİHTE OLUŞTU. BEDENLERİMİZE AİT TÜM MADDELER VE KİMYASALLAR 4 MİLYAR 640 MİLYON YILDIR AYNI DÖNGÜ ATMOSFER İÇİNDE YER DEĞİŞTİREREK VE ŞEKİL DEĞİŞİKLİĞİNE UĞRAYARAK DEVAM EDİYOR.
TOPRAKTAKİ MİNERALLERDEN OLUŞAN VE BESLENEN İNSAN YENİSİNİ DOĞURUYOR. BİZE GÖRE FİZİKSEL ANLAMDA ÖLÜP TEKRAR TOPRAĞA KARIŞIYOR. ,YENİDEN MİNERALE DÖNÜŞÜP BİTKİLERİ VE CANLILARI BESLİYOR. GÖKYÜZÜNE BUHAR OLARAK ÇIKIP SUYA DÖNÜŞÜYOR. ORADAN YİNE CANLILARA MİNERAL OLUYOR VE CANLI BEDENLERİNDEN TEKRAR DOĞUYOR.ÇÜNKÜ TÜM MADDELERİN YAPI TAŞLARI ATOM VE HEPSİDE ENERJİ BARINDIRIYOR. TÜM MADDELER SADECE ŞEKİL DEĞİŞTİRİYOR. ASLA YOK OLMUYOR. YOKTAN DA VAR OLMUYOR. BU KİMYASAL DÖNGÜ İŞTE BU KADAR ZAMANDIR DEVAM EDİYOR.
BİZ İSE SADECE BEDENSEL OLAN KISMINA YAŞAM, DİĞER ASIL BÜYÜK KISMA İSE ÖLÜM DİYORUZ.
AMA BİZLER ,TÜM CANLILAR SONUŞTA, SUDAN, DEMİRDEN, FOSFATTAN, KÜKÜRTTTEN, AZOT BİLEŞENLERİNDEN AĞIRLIKLI OLARAK MEYDANA GELMİŞ KİMYASAL MATERYALLERİZ. ASLA HİÇ AZALMIYOR, ÇOĞALMIYOR VEYA YOK OLMUYORUZ. DÜNYANIN KÜTLESEL AĞIRLIĞI DA 4.6 MİLYAR YILDIR BİR GRAM DAHİ DEĞİŞMEDEN DEVAM EDİYOR. HEPİMİZİN YAPI TAŞLARI DA DÜNYANIN DOĞUM TARİHİNE AİT. YANİ MOLEKÜLLERİMİZ VE ELEMENTLERİMİZ TAM 4 MİLYAR 640 MİLYON YAŞINDA.
GÜNEŞ SİSTEMİNE EN YAKIN GEZEGEN ALFA SENTURİ DİR. ORAYA ULAŞMAK İÇİN, IŞIK HIZINA EŞİT HIZDA YOL ALACAK BİR UZAY GEMİSİ İLE TAM 4 YIL GİTMEMİZ GEREKMEKTEDİR. YANİ BİZ BU ENYAKINDAKİ GEZEGENE BAKTIĞIMIZ DA ONUN TAM DÖRT YIL ÖNCEKİ YANİ 2012 DEKİ HALİNİ GÖRÜYORUZ.
MESELA VEGA TAKIM YILDIZINA GİTMEK İÇİN İSE TAM 450 IŞIK YILI YOL ALMAMIZ GEREKECEKTİR. YANİ BİZE BU GECE GELEN IŞIK O GEZEGENİN TAM 450 YIL ÖNCEKİ IŞIĞIDIR. VE O ZAMANA AİTTİR. EĞER O GEZEGEN DEKİLER BİZİ ÇOK GELİŞMİŞ PERİSKOPLARLA BİR KAÇ SANİYEDE GÖREBİLECEK BİR UYGARLIĞA SAHİP OLSALAR İDİ;
İSTANBUL'A BAKTIKLARINDA TOPKAPI DAKİ ÇALIŞMA OFİSİNDE SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN'I DEĞİL, FATİH SULTAN MEHMETİ GÖRMÜŞ OLACAKLARDI.
BİLİNEBİLEN EN UZAK YILDIZ İSE BİZE 30 MİLYON IŞIK YILI UZAKLIKTAKİ NEBULA TAKIM GALAKSİSİDİR. DÜNYADAN HABBIL TELESKOPUNA TAKILAN IŞIKSI RESMİ TAM 30 MİLYON YIL ÖNCESİNE AİTTİR.
YANİ BİZİM TAM 30 MİLYON YIL ÖNCEMİZ DİR.
BU GÜNDE BİRAZ BİLİMSEL TAKILALIM İSTEDİM.
EVRENDE NE KADAR ZERRECİĞİZ BİR KEZ DAHA ANLAYALIM DA BAŞLANGIÇ DERECELERİ İLE TAZMİNATLARIN NE KADAR MİNNACIK BİR İŞ OLDUĞUNU BAZI BÜYÜKLERİMİZ BU YAZI İLE ŞÖYLE BİR TAHAYYÜL EDİP KIYASLAYABİLSİN DİYEREK.

SAYGIMLA

ADNAN FUAT ÖZDEMİR
E.ASB.
  
1332 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SAAT
TAKVİM
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar6.72616.7530
Euro7.53867.5688
HAVA DURUMU