TEŞEKKÜR...

Değerli arkadaşlarım 2010 yıllarında dünyada gelişen teknoloji ve bundan hızla pay alan ülkemiz ve bunun parelelinde astsubay sınıfı,hızlı bir gelişimle daha önce pasif bir durumda olan TEMAD çatısı altında, bu teknolojinin etkisiyle yeniden hızla kenetlendi ve birilik beraberli içinde,hakim sınıflar karşısında yıllardır kaybedilen ,verilmeyen haklarının arayışına daha güçlü bir şekilde girdi.TEMAD şübeleri bir ağ gibi yurdu sardı.

Ne yazık ki bu rüzgar 2015 yılından sonra terse döndü ve TEMAD Ahmet Keser yönetimi kendisine verilen bu güveni kullanamadı.TEMAD'ı tek adam zihniyeti ile diktatörce yönetmeye başladı.
Mayıs 70 ve Ocak 75 in onurlu mücadelesini örnek almadığı gibi tanımadı da.Geçmişin onurlu kahramanlarına sırt çevirdi. TEMAD yönetimine muhalif olanları TEMAD'dan ihraç etti.

Ordu içinde kıdemli assubayları kontrol edebilmek için hakim sınıfların oyunu olan,derece kademe tazminat olaylarındaki inceliği kavrayamadı ve bizlerın bölünmesine göz yumdu. 2-3. derecedeki astsubayların ve onların emekli ve dul yetimlerinin haklarını, 1. derecedeki astsubayları tazminat haklarının arkasına attı.
şu anda emekli olan astsubayların hepsi 1. dereceden emekli olduğu, TEMAD yönetimide onlarda olduğu için öncelik kendi haklarımız dediler ve bizleri 138. sıraya attılar.
Ama herşeye rağmen assubay arkadaşlar sanal ortam da ve kendi bireysel ve toplu mücadelelar sonucunda.1992 yılında bu yana gasb edilen haklarımızda birini aldık.
2.derecede yıllardır emekli olma yıllarında, sonradan yaratılan bir düzenlemeyle biz 2. derecedekiler. 450- 500 lira arasında 24 sene eksik maaş aldık.

1.cisi ..ilk aşama bu hata düzeltildi. ama 3. derecede kalanlar ayni mağduriyeti yaşamaya devam ediyor.

2.cisi sicil affı.Mayıs 70 - Ocak 1975 den beri bu adaletsizlikte devam ediyor..Bu ülkede hırsıza,haine,eşkiyaya,dinci yobazlara af çıktı bir bize çıkmadı.

3.cisi resen emekliler..ordu içinde yüzlerce haksız hukuksuz adaletsiz şekilde.amirin,komutanın sözüyle emekli edilenler var.Onlar adil bir şekilde sivil mahkemelerde yargılanmalı ve adalet yerini bulmalıdır.

Bu mücadelede bizler için mücadele eden,tüm arkadaşlarımıza,kardeşlerimize öncelikle (gasbedilen haklarımdan) 2.2 sinde 1.2 sine düşen ben şahsım adına ve diğer arkadaşlarım adına şükranlarımı,teşekkürlerimi sunarım.
Birde 1. derecedeki bazı astsubay arkadaşlarımızın şu lafı çok dokundu bana..
''Ya haksızlık olmadı mı..bize 60..lira zam..2 .dereceye 450.lira zam. biz hem okuduk okul bitirdik..''
Bende ona söyle dedim..
''ben emekli olurken 1 -2 arasında 50 lira fark vardı.Ben bu şartlarda emekli oldum.Sonra genel kurmay kidemli astsubayları ipini sıkı tutmak için,yeni düzenlemeler,getirdi.6 sene sicil dedi..bunu başaran assubaylara 450.500 tl.fazla vermeye başladı..24 senedir..subaylara yapılan intibak bize yapılmadı.biz 24 senden eksik alırken sen hiç sesin çıkmıyordu, bu haksizlık demiyordun.('bu arkadaşların çoğuda 50 lira temad aidatı için TEMAD'tan kaçanlar')

BU MÜCADELEDE EMEĞİ GEÇEN MEVCUT TEMAD YÖNETİMİ DIŞINDAKİ TÜM ARKADAŞLARIMIZA SONSUZ TEŞEKKÜR.KALAN HAKLARIMIZ İÇİN MÜCADELEYE DEVAM.

OCAK 75
ABDULLAH iNALER

  
2207 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SAAT
TAKVİM
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar6.72616.7530
Euro7.53867.5688
HAVA DURUMU