SUSMAK " ASLA " ÇÖZÜM GETİRMEZ.

SUSKUNLUK ve KABULLENMEK sanki RUHUMUZA nakşedilmiş gibi.

NEDEN böyleyiz.
AYIRIMA-HAKSIZLIĞA uğrayan bizleriz.
AYIRIMI-HAKSIZLIĞI yapanların SESLERİNDEN BİZLERİN SESİ daha ÇOK çıkmaz ve SESİMİZLE onların SESİNİ BASTIRAMAZSAK aynen " BÖYLE GELMİŞ ,BÖYLE GİDERE " döner hiç bir şey KAZANAMAYIZ.

İzliyor ve gözlemliyorum da YAPILAN İNTİBAKLARDAN sonra herkes KENARA çekilmiş, bir ZAFER kazanılmış EDASINA bürünmüş gibi görüntü var.Bize yapılan HAKSIZLIK sadece İNTİBAKLAR MI idi ki SUSUYORUZ.

Arkadaşlarım İNTİBAKLAR ANAMIZIN AK SÜTÜ gibi bizlerin HAKKIYDI. Aslında bu HAK BİLİNÇLİ ve KASTEN GECİKTİRİLMİŞ olarak bizlere verilerek YILLARDIR MAĞDUR edildik. 
Aslında bu GECİKMENİN SEBEBİNİ VE MAĞDURİYETİMİZİN HESABINI GECİKTİRENLERDEN SORUP,ÖĞRENMEMİZ gerekir. 

NEDEN kendi İNTİBAKLARINI GÜN GEÇİRMEDEN YAPTIRARAK MAĞDUR olmalarının önüne GEÇTİLER de AYIRIMSIZ olan TSK da ASSUBAYLARI MAĞDUR ettiler..?


Hani kendi deyimleriyle TSK AYIRIMSIZDI ! BÜTÜNDÜ ! AİLEYDİ !

Eğer söyledikleri gibi bizler AİLENİN ferdi isek NEDEN İNTİBAKLARI GECİKTİRDİLERDE AİLENİN BİREYLERİNİ KASTEN MAĞDUR ETTİLER.?

NEDEN hala göreve başlangıç derecelerini DÜZELTME yoluna GİTMİYORLAR.

NEDEN TAZMİNATLAR konusunda DOĞRU bir ADIM atmıyorlar.? 

GÖREVE başlangıç derecelerinin DÜZENLENMEMESİ ile TAZMİNATLARIN verilmemesiyle AİLE AYIRIMSIZ BÜTÜN olan TSK nın bireyi olan ASSUBAYLARI MAĞDUR ettiklerini BİLMİYORLAR MI ? 

BAL gibi biliyorlar.
ONLARIN AMACI BİRLİĞİ DİRLİĞİ SAĞLAMAKTAN ÖTE TEKEDEN YAĞ ÇIKARMAK.İŞİ YOKUŞA SÜREREK KENDİ VARLIKLARINI SÜRDÜRMEK.

SÖYLEMLERİ ile UYGULAMALARI birbirini TAMAMLAMAKTAN öte TAMAMEN BİRBİRİNE ZITTIR.SÖYLEMLERİ ve UYGULAMALARI HİÇ BİR ŞEKİLDE ÖRTÜŞMEMEKTE,AYIRIMI İŞARET ETMEKTEDİR. Sanki böyle hareket etmeyi kendilerine İLKE edinmiş gibiler.

ASSUBAY camiası olarak SESİMİZİ daha çok YÜKSELTEREK HAKSIZLIKLARI DİLE GETİRMELİ, İKİ YÜZLÜLÜKLERİNİ YÜZLERİNE VURMALI, GEREKİRSE BUGÜNE KADAR YAPILMAMIŞ " BÜYÜKLÜKTE " BİR EYLEMİN PLANLAMASI VE HAKSIZLIKLAR SONLANANA KADAR KALICI OLACAK BİR EYLEM BİÇİMİNİ TEMAD GENEL BAŞKANLIĞININ KOORDİNESİNDE PLANLAYARAK UYGULAMAYA KOYMALIYIZ.

UNUTMAMALIYIZ Kİ "SUSMAKLA " HAKLARIMIZI ELDE EDEMEYİZ. SONU NEREYE VARACAKSA VARSIN, AYIRIMI VE HAKSIZLIĞI YAPANLARLA ARTIK AYNI DİLİ KONUŞMALIYIZ. BİTECEKSE BİTSİN, KOPACAKSA DA KOPSUN.

HEP BİRLİĞİ DİRLİĞİ DÜŞÜNEN TARAF NEDEN BİZ OLUYORUZ. BIRAKALIM DA ARTIK TSK DA BİRLİK DİRLİK NASIL SAĞLANIR, PERSONEL ARASINDA GÜVEN VE DAYANIŞMA NASIL KAZANDIRILIR,GÜVENLİ BİR ÇALIŞMA ORTAMI NASIL OLUŞTURULUR DİYE ARTIK ONLAR DÜŞÜNSÜNLER. 


ÇÜNKÜ BU ORTAMIN YARATICILARI KENDİLERİDİR. KENDİLERİ YAPTILAR,KENDİLERİ DE ÇÖZÜMÜNÜ BULSUNLAR.

AHMET ÇAM
E.ASB.

  
2999 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SAAT
TAKVİM
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar9.57939.6177
Euro11.148711.1934
HAVA DURUMU