SAYIN TEMAD GENEL BAŞKANI;

Asker sendikası kuruluşunda görev almam sebebi ile tüzükte yeri olmadığı halde kin duygunuza esir olup şahsımı TEMAD dan yasa dışı olarak ihraç ettiniz.

İlk genel kurulda tüzük gereği ihracım oylanacak ve ben biliyorum ki, ASSUBAY onur ve ruhuna ait tüm delegelerin oy birliği ile şahsım üyeliğe geri döneceğim. Hemen akabinde de bu sınıfın ekmek ve adalet davası başta olmak üzere , bu güne kadar yönetim kurulunu hiçe sayarak, Sadece yanınızdaki sır ortağınız olan sayın Başkaya ile yapmış olduğunuz tüm hukuksuzlukların, ekmek davasına olan ihanetlerinizin, 30 bin üyenin yetki ve onayı olmadan kurmaya kalktığınız tüm hukuksuz girişim ve yatırımların hesabını o genel kurulda şahsınızdan soracağım.

Bu güne değin çevirdiğiniz entrikalardan , sağladığınız şahsi ikbal ve menfaatlerden , 4.5 yıldır yarattığınız enkaz ve çöküntüden bu derneğin temizlenmesi, yeniden sendikal bir güce yönlendirilmesi, yüzünü ekmek davasına dönmesi uğrunda elimi taşın altına koyacağım. Bu anlamda, bilgili, donanımlı, hedef ve stratejileri assubayların onur ve adaleti olan idealist , ve inançlı bir yeni yönetimle inşallah çalışacağım.

Bu gün o büyük hesaplaşma günü adına buradan size soruyorum ve yanıt bekliyorum.

Geldiğimiz noktada; 50 yıllık ekmek ve adalet taleplerimize; Başbakanın Kasım 2015 te verdiği sözlerden sadece intibaklar kısmı gerçekleşmiş olup, sadece 2. dereceden 1. dereceye çıkanlarımız 380 tl lik bir iyileştirme ile yararlanmışlardır.

Asıl beklentilerimiz olarak, Genelkurmay ve Hükümet sözü olan başlangıç derecesinin 9/2 ye çıkarılması ile en az 2 kalem (görev ve makam ) tazminat ne yazık ki, verilmemiş, iyileştirmenin bununla sınırlı olduğu ve verilen sözlerin hepsinin yapıldığı ilgili devlet bakanlığınca ve hükümet sözcüsünce açıklanmıştır.

Ne acı ki hala ortada “cek cak “ la uyutulmaya, avutulmaya razı edilmiş zavallı, biçare başsız, yönetimsiz bir aslan ordusu kalıntısı mevcuttur.

Bu süreçte, toplamda 100 şubesi , 30 bin aktifte, 50 bin pasifte üyesi olan ,ülke genelinde ise çalışan ve emeklisi toplamı olarak 230 bin ,aileleri ile tam 800 bin kişilik bir camianın tek yasal ve hukuki temsilcisi konumundaki TEMAD Yönetim Kurulu ve Başkanı olarak;

Genelkurmayda muhatap değilsiniz ve yoksunuz..
Başbakanlıkta muhatap olarak yoksunuz …
MSB. da muhatap olarak yoksunuz…
Komisyonlarda muhatap olarak yoksunuz...
Sadece bireysel anlamda komisyon üyeleriyle koridorlarda gayri resmi pozlardasınız. Sizin olmadığınız ama olmanız gereken makamlarda sayın Yüksel Binici var. Sizin görüşemediğiniz bakanlıklarda muhatap olarak kendisini sorumlu ve yetkin hisseden Sayın Yılmaz Demir Özçelik kardeşimiz var.

Yukarıdaki anayasal muhatap kurum ve kuruluşlar; TSK nın % 65 nin temsilcisi olan , anayasa da özel kanunla kurulan ve kamu yararına dernek statüsü sıfatı taşıyan devasa bir organın resmi ve tüzel yapısı olan seçilmiş bir yönetim kurulu ile görüşmeyi reddedip sade bir emekli ASSUBAY ile görüştüğünde; Bu derneğin haysiyeti, onuru, ne oluyor ? Bu devasa toplumun duruşu ne oluyor ? TEMAD ile görüşmeyip, mesaj ve ilişkiyi, gelişmeyi, sözü, sazı sayın Yılmaz Demir Özçelik üzerinden yürüten onunla görüşen, yılların dava duayenlerinin randevularına, görüşme taleplerine dahi sırt çeviren, siyasetin , hükümetin, Genelkurmay'ın bu tavırları ve davranışları size bir mesaj ve uyarı gibi gelmiyor mu ?

Sizde en ufak bir yüz kızarması, haysiyet kırıcılığı, rencide oluşumu yaratmıyor mu ?

Sayın Özçelik le resmi muhatap gibi görüşerek, sözler veren, bilgilendirme ve çalışma yürüten bir ülkenin hükümetinin bu tavrı, bu toplumla alay geçercesine hukukuna tecavüz edercesine sürdürdüğü bu davranışı ;

100 şubeli, 30 bin üyeli TEMAD a hakaret ve aşağılama olmuyor mu ?

Siz bu devasa toplumun, onurlu derneğinin , bir emekli asker örgütünün yönetim kurulusunuz ; onlar ise birer emekli ASSUBAY, yani birey.

Bir Milli Eğitim Bakanı, Bir Savunma Bakanı, bir Sosyal Güvenlik Bakanı, sizi değil, o ferdi, bireyi, hiç bir tüzel temsil yetkisi olmayan bir kardeşimizi arayıp onun üzerinden bu toluma bakıyor, mesaj gönderiyor ise, Size ne gerek var ? Yönetim kurulunuza ne gerek var ? TEMAD a üye olmaya, aidat yatırıp davasına katkı sağlamaya, bağışa, yardıma, ondan umut beslemeye ne gerek var ? 100 şubeye ve 30 bin aktif,50 bin pasif üyeye ne gerek var ? oldu olacak Yılmaz Demir Özçelik kardeşimize bir temsil ofisi açalım. bu işleri o yapsın . (bu kardeşimizin onurlu bireysel mücadelesine saygı duyuyorum.)

Buradan herkese sesleniyorum. Mücadelenin logaritması da, algoritması da çökmüştür. Bu dava mücadelesinde artık at izi it izine karışmıştır. Devletin hiç bir makamı tarihinde TESUD u aşıp ta , üyesi emekli bir subayla problem çözmemiştir. TEMAD 1984 yılında rahmetli KEMAL KERİM KALKAN ve dava arkadaşları ile birlikte sınıf mücadelesi için kurulmuştur.
ZİNHAR TEMAD ÜSTÜNDE DEVLET ORGANLARINA MUHATAP HİÇ BİR HÜVİYET ,MAKAM VE TEMSİL KABİLİYETİ OLMAMIŞTIR, OLMAMALIDIR DA.
Bu sınıf ekmek onuru ve insan adaleti derken, sadece ekmeğini değil, ASSUBAYIN ,statüsüne ve temsiline olan onurunu da baş davası yapmıştır. Kurumunun, yönetiminin, temsil organının, seçilmişlerinin dışlandığı, aşağılandığı, hiçe sayılıp içeriden gedikler açılarak ,kişilerle yüz göz olunduğu, şahsi hüviyetlere ,bireylere , temsil hakkı olmayanlara kapıların açıldığı, açıkçası;
TEMAD IN AŞAĞILANDIĞI BİR HAK VE HUKUK MÜCADELESİ OLMAZ OLSUN DİYORUM.

Sayın Ahmet Keser ve Sayın Sami Başkaya , kendi algı ve mesnetsiz, gereksiz, general ve subay ile; GenelKurmay düşmanlığı tavırları ve hakaretleri sebebiyle hem GenelKurmay hem de Hükümet katında kırmızı yasaklılar listesindedir. Üstelik te mahkemeliklerdir.

Bu iki şahıs bu toplumun ekmek ve adalet hakkı için açılan umut kapısının tesisi ve devamı adına onurlu bir istifayı göze almak yerine, kendi nam ve hesaplarını fütursuzca öne alıp, meseleyi davanın önüne atıp , inatla orada oturmayı seçmişler ve bu gün tüm emekli ASSUBAY toplumunun kendi içinde iyice ekonomik ve sosyal ayrışımına, sebep olmuşlardır.

HAK VE ADALET ADINA DA BİR GRAMLIK KAZANIM SAĞLAYAMAMIŞLARDIR.

Oysa ülke genelinde yaratılan algı ve imaj öylesi boyuttadır ki, tüm ASSUBAYLAR ve emeklileri tonlarca hak ve kazanç elde etmiş, adeta istediklerinin hepsini almışlardır.

BU GÜN SINIFIMIZ VE TOPLUMUMUZ , ÇALIŞANI VE EMEKLİSİ İLE TAM BİR KARMAŞANIN İÇİNE DÜŞMÜŞTÜR.

Gelinen noktada rütbece kendisinden büyük ve kıdemli olan abisinden veya emsalinden daha fazla maaş alan, yasaklı üniversite yıllarının gizli saklı diplomaları ile 1. dereceye çıkarılan, karşılığı ise ödenmeyen ; oysa otobüs şoförlerinin bile fakülte eğitimi ve lisans diploması zorunluluğuna tabi olduğu bir Anaysal Cumhuriyette, bırakın ASSUBAY harp okulu veya fakülte yasasını; Hala 2016 da 2 yıllık yüksek okulu diploması ile üstelikte bir kademe kaybı ile tanımı yapılan acziyet içinde bırakılmış orta statüdeki eğitim seviyeli zavallı bir meslek örgütüyüz.

Bu utanç dururken üyenin üç kuruşu ile il il gezip zeytincilik vizyonunu anlatan sığ bir Genel Başkanın da hala sahibiyiz.

BURADAN GENEL MERKEZDEKİ DİĞER ON DEĞERLİ KARDEŞİME, DOSTUMA, ARKADAŞIMA SESLENİYORUM ;

Gelinen noktada görüyoruz ki, hala Bakanlar, Hükümet, TEMAD ı bırakıp içimizden bazı arkadaşlarla muhatap olmaktadırlar. Koca bir toplumun getirildiği, muhataplık ,temsiliyet utancı bu kadar büyük ve içler acısıdır.
Lütfen, derneğimizi en kısa sürede, tek gündem seçim gerekçesi ve ihraçların affı olmak kaydı ile OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULA taşıyınız.
İçine düştüğünüz temsildeki onursuz muameleye derhal bir son verdirtiniz. TEMADI; tüm devletin organları ile barışık, muhatap, sözü dinlenir, çekinilir, ciddi bir kurumu haline getirtiniz. TEMAD'IN dışında hiç kimseye temsilde, muhataplıkta, söz ve yetki hakkı tanıtmayınız. İhraçları temizleyiniz, yeni bir sayfa açtırınız. Dava kadrosu kurulması için adım atınız.
BU TOPLUMU YENİDEN ABDİ İPEKÇİ PARKI RUHUNA KAVUŞTURUNUZ.
Genel kurulun yetki ve onay vermediği hiç bir yatırımı, şirketleşmeyi, sözde vizyonlaşmayı onaylamayınız. Hukukla ters düşmeyiniz Bakanlığa sunduğunuz en son mali beyannamelerinizi topluma ve şubelere ibraz ediniz, açıklayınız. Kişilerin, davanın önünü tıkamalarına asla müsaade etmeyiniz. İskender düğümünü gerekirse kesip atınız. Bu toplumun tek bir temsil gücü vardır o da TEMAD DIR. Bunu daha önce de yazdım, uyardım. her kafadan ayrı telden, ayrı kulvardan mücadeleye, ve arapsaçı görünümüne derhal son verdirtiniz.
SAYIN KESER İLE SAYIN BAŞKAYA'YI en kısa sürede oradan gönderecek yasal ve hukuki girişimi başlatınız. Onurlarımıza onurlu on adam olarak acilen sahip çıkınız.

Saygımla,     11 NİSAN 2016


Adnan Fuat ÖZDEMİR
E.Asb.             

  
2052 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SAAT
TAKVİM
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar7.65167.6823
Euro8.95278.9886
HAVA DURUMU