GENKUR ASSUBAYLARIN SABRINI DAHA ÇOK ZORLAMAMALIDIR !

Askerlik Subaylar için SADECE bir MESLEK olarak görülebilir, 

ama ASSUBAYLAR için MESLEK olmanın dışında hem MİLLİ bir GÖREV hem de ESAS olarak bir YAŞAM biçimi olarak değerlendirilmektedir.

Assubaylar onun için EVİM -YUVAM dediği ve PEYGAMBER OCAĞI bildikleri TSK da HAKSIZLIK ve ZORLUKLARA bugüne kadar GÖĞÜS germişlerdir.

Askerliği sadece Meslek olarak KABUL etmiş olsalardı KENDİLERİNE HAKSIZLIK -HUKUKSUZLUK yapanlara DAYATMADA bulunanlara,DARP CEBİR ŞİDDET ve MOBİNG uygulayanlara karşı OLAYLARI KİŞİSELLEŞTİRİR aynen MUKABELEDE bulunur, gerekirse bunu TEL ÖRGÜLERİN dışına TAŞIYARAK MUHATAPLARINI CEZALANDIRMA yoluna giderlerdi.

Böyle bir YOLA BAŞVURULMAK İstenilseydi ASSUBAYLARA KİM,NASIL ENGEL OLABİLİRDİ?
İşte TSK da KOMUTA kademelerinin ANLAYIP DEĞERLENDİREMEDİĞİ ANLAYIŞ budur.

GENELKURMAY BAŞKANI ÇIKIP, TSK BÜTÜNDÜR,PERSONEL ARASINDA AYIRIM YOKTUR derken ,UYGULAMALARDA ;

1.Subaylara 7 tane TAZMİNAT verirken, aynı GÖREVİ daha AĞIR şartlarda yapan ASSUBAYLARA BİR tane TAZMİNAT vermeyeceksin,

2. Harp Okullarında EĞİTİM yılları ARTTIRILDIĞINDA BİR GÜN dahi GECİKTİRMEDEN ÇALIŞAN ve EMEKLİ SUBAYLARI HEMEN FAKÜLTE mezunu yapacak, ASSUBAYLARIN MYO mezunu olmalarının BAŞLANGIÇ derecelerini 15 YILDIR YAPMAYACAKSIN,

TSK DA ADALET BU MU,

PERSONEL ARASINDA EŞİTLİK BU MU,

AİLE OLMAK BU MU ,

AYIRIMSIZ OLMAK BU MU,

GENKUR BŞK VE KOMUTA HEYETİ OLARAK "SÖZDE" DEVAMLI SÖYLEDİĞİNİZ,AMA "ÖZDE"HİÇ UYGULAMADINIZ TSK BÜTÜNDÜR-AİLEDİR-PERSONEL ARASINDA "AYIRIM" YOKTUR SÖYLEMLERİNİZİ SORUMLULUK SAHİBİ OLAN KİŞİLER GİBİ GERÇEKTEN UYGULAYINIZ VE UYGULATINIZ.

BUNU GERÇEKLEŞTİRDİĞİNİZ GÜN TSK SÖZDE DEĞİL,ÖZDE AYIRIMSIZ AİLE VE BÜTÜN OLABİLİR.AKSİ TAKTİRDE BUGÜN OLDUĞU GİBİ PERSONELİN BİRBİRİNE İNANMADIĞI VE GÜVENMEDİĞİ "GÜVENSİZ " ÇALIŞMA ORTAMI DAHA KÖTÜYE GİDER,ASSUBAYLARIN TSK YA OLAN AİDİYET DUYGULARI YOK OLUR.

Bütün bu HAKSIZ-HUKUKSUZ- ADALETSİZ UYGULAMALAR sürerken ASSUBAYLARIN KOMUTA KADEMELERİNE İNANIP, GÜVENMELERİ MÜMKÜN MÜ ?

Sn GENKUR BŞK ve KOMUTA heyeti AYNI HAKSIZLIKLAR-HUKUKSUZLUKLAR SİZLERE YAPILSA ,SİZ BUNU YAPANLARA İNANIR,GÜVENİR MİYDİNİZ ?

CEVAPLARINIZI VEREMEDİĞİNİZDEN YUTKUNDUĞUNUZU GÖRÜYOR GİBİYİM .

ARTIK ASSUBAYLARA KARŞI YÜRÜTÜLEN HAKSIZ VE HUKUKSUZ UYGULAMALARDAN VAZGEÇEREK ASSUBAYLARIN " SABRINI " DAHA FAZLA ZORLAMAYINIZ. BU YAPILANLARA BIRAKIN İNSANI,TAŞ OLSA ÇATLAR ,DAĞILIR,PARÇALANIRDI.

ASSUBAYLARA KARŞI OLAN BU ÖNYARGILI DAVRANIŞLARINIZDAN T.C.DEVLETİNİN BÜTÜNLÜĞÜ VE TSK NIN BİRLİK VE DİRLİĞİ İÇİN VAZ GEÇMENİZ BU KADAR ZOR MU ?

ASSUBAYLAR SİZİN PERSONELİNİZ VE SİLAH ARKADAŞLARINIZ DEĞİL Mİ ?

ARTIK BU KARARI VERME ZAMANI GELİP GEÇMİYOR MU ?

DAHA NE BEKLİYORSUNUZ ?

Ahmet ÇAM
E.Asb.

  
6688 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SAAT
TAKVİM
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar6.72616.7530
Euro7.53867.5688
HAVA DURUMU