MSB.LIĞI VE GENKUR BŞK.LARININ İSİMLERİNİN ÖNEMLİ OLMADIĞI ANLAŞILDI...

Yıl 1970 Personel yasası ve bu yasadan sonra TSK da ki UYGULAMALAR SUBAY -ASSUBAY arasında AŞILAMAZ UÇURUMLAR yaratmıştır.
Bu HAKSIZLIK ve AYIRIMLARI kabul etmeyerek İTİRAZ eden Assubaylar ve eşlerinin Türkiyenin değişik şehirlerinde yapmış oldukları EYLEMLER nedeniyle, konu BASIN organlarında YAZILMAYA başlanınca bundan RAHATSIZLIK duyanların(!) teşvikiyle 1970 yılının MSB Ahmet TOPALOĞLU ve Ferit MELEN; 
" KONU ANLAŞILMIŞTIR ,ARTIK EYLEMLERİ BIRAKSINLAR,GEREKENLER YAPILACAKTIR " diye açıklama yapmıştır.

Yıl 2014.Assubaylar 1970 yılından bu yana TSK da sürdürülen AYIRIM-HAKSIZLIK -HUKUKSUZLUKLARIN sonlandırılması için ANKARA' da " EYLEM" kararı almış ve UYGULAMAYA başlamışlardır.
Bu EYLEM üzerine hemen hemen 1970 yılında ki MSB nın söyledikleriyle TIPA TIP örtüşen ve sanki birbirinin KOPYASI olan SÖZLER 2014 yılının MSB nı İsmet YILMAZ tarafından Kars GEZİSİNİ sürdürmekte iken BASIN mensuplarınca Assubayların " EYLEM " kararı sorulunca ,
"MESAJ ALINMIŞ,KONU ANLAŞILMIŞTIR,GEREĞİ YAPILACAKTIR, EYLEMİ BIRAKSINLAR " diyerek adeta tarihi TEKERRÜR ettirmiştir.

Burada DİKKAT edilmesi GEREKEN NOKTA, Assubaylara TSK da yapılan AYIRIM-HAKSIZLIK ve HUKUKSUZLUĞUN 40 yılı aşkın bir süredir DEVAM etmiş olduğu, SORUNLAR ÇÖZÜLECEĞİNE, SORUNLAR 1970 yılında NE İSE 2016 yılında üstüne daha ÇOK koyarak artmış olmasıdır.

1970 yılında MSB nın DÜŞÜNCESİ ve SÖYLEMİ NE İSE 2014 yılında ki MSB nın DÜŞÜNCE VE SÖYLEMLERİNDE bir farklılık olmamasıdır. 
Bu demektir ki KİŞİLER DEĞİŞSE DE ,DEĞİŞMEYEN TEK ŞEY ORTAYA KONAN İRADE VE BU İRADENİN GEREĞİ,ASSUBAYLARA YAPILAN VE BUNDAN SONRA DA YAPILACAK OLAN HAKSIZLIKLARIN SÜRECEĞİDİR.

1970 YILINDAN BU YANA ASSUBAYLARIN HAKLARINDA BİR İYİLEŞTİRMEYE GİDİLMEMİŞ OLMASI," ÖNYARGILI OLARAK ALINMIŞ OLAN KARARIN " uygulanması demek değil midir?
Bu kararın uygulanmasının adı KAST SİSTEMİ olup,TSK da ki AYIRIM HİYERARŞİK DÜZEN arkasına SIĞINILARAK GEÇİŞTİRİLMEKTEDİR. 
Bu demektir ki;
 GENELKURMAY BAŞKANLARI DA,MSB.LARI DA DEĞİSSE, DEĞİŞMEYEN TEK ŞEY " KAST SİSTEMİ " gereği uygulanmak için alınmış olan " KARARLARIDIR".


Dolayısıyla Assubaylara HAKLARININ verilmesi TSK da yapılan AYIRIM ve HAKSIZLIKLARIN sonlandırılması için ALINMIŞ OLAN KARARLARIN UYGULAYICILARI OLAN İSİMLERİN (GENKUR ve MSB .LARI ) DEĞİŞMESİ ÖNEMLİ DEĞİL, DEĞİŞMESİ GEREKEN,KAST SİSTEMİ UYGULAYICILARININ ALMIŞ OLDUKLARI HAKSIZ-HUKUKSUZ VE AYIRIMCI ANLAYIŞLARI KAPSAYAN KARARLARIN DEĞİŞMESİDİR.

Yıllardır OYNANAN ve TEZGAHLANAN OYUN, OYALAMA VE ALDATMAYA YÖNELİK uygulamaların özeti ve gerçeği budur. 
Görüldüğü gibi 1970 yılının MSB ile 2014 yılının MSB nın düşünce ve SÖYLEMLERİ aynı ÇİZGİDE buluşmaktadır. Kim bunun bir TESADÜF olduğunu İDDİA edebilir.
Yıl 1970 TSK da Assubaylar yapılan AYIRIM ve HUKUKSUZ uygulamalardan RAHATSIZ ,
Yıl 2016 TSK da Assubaylar yapılan AYIRIM ve HUKUKSUZ uygulamalardan RAHATSIZ,
Geçen 46 yıl içinde ASSUBAY haklarında bir DÜZELTME OLMADIĞI gibi AKSİNE HAKLARDA GERİLEME(RÜTBE SÜRELERİNİN UZATILMASI ) olmuştur.

Assubayların YILLAR süren bu RAHATSIZLIKLARINDAN TSK nın KOMUTA kademesi RAHATSIZ o
lmadığı gibi, bu durumu HÜKÜMETE bildirmemesi,

Ama GENÇ SUBAYLARIN RAHATSIZLIĞINI hiç VAKİT geçirmeden bildirmesi ve ÇÖZÜM ÜRETMESİ AYIRIM ve RİYAKARLIK değil midir ???

Bundan daha BÜYÜK AYIRIM ve İKİ YÜZLÜLÜK olur mu ?
TSK da 46 yılda Assubaylar için DEĞİŞEN bir şey YOK, SORUNLAR AZALACAĞINA ,HER GEÇEN YIL ÜSTÜNE KOYARAK ARTMIŞTIR.
TSK da BUGÜN Assubay ,SORUNLARI da HALA YERİNDE SAY komutuyla devam etmektedir.
İşte GENELKURMAY BAŞKANLARININ BÜTÜN-AİLE-PERSONEL ARASINDA AYIRIM YOKTUR-ÖZLÜK HAKLARI SUBAY-ASSUBAY FARK GÖZETİLMEDEN YÜRÜTÜLÜR DEDİKLERİ TSK BUDUR.
Sizce GENELKURMAY BAŞKANLARIMI ,YOKSA 40 YILDIR YERİNDE SAYAN VE HER GEÇEN YIL DAHA ÇOK ARTAN ASSUBAY SORUNLARI MI GERÇEĞİ YANSITMAKTADIRLAR.
GENELKURMAY BAŞKANLARININ SÖYLEMLERİNİ DE, ASSUBAYLARIN SORUNLARINI DA ARAŞTIRANLAR KİMİN GERÇEĞİ SÖYLEDİĞİNİ,TSK da ki AYIRIM ve İKİ YÜZLÜLÜĞÜ göreceklerdir.
BU GERÇEĞİ GÖRMEK,KABULLENMEK VE ÇÖZÜM ÜRETMEK TSK NIN VE ÜLKENİN GELECEĞİ İÇİN GENELKURMAY BAŞKANLARININ ÖNCELİKLİ GÖREVİDİR. 
Bu GÖREV ÖNYARGIDAN kurtularak, TARAFSIZ GÖREV yapan,TSK nın BİRLİK,BERABERLİĞİNİ ÖNEMSEYEN GENELKURMAY BŞK ları tarafından yapılabilir.
T.C. Devletine de ,BÖLÜNEN ve PARÇALANMAYA YÜZ TUTMUŞ,GÜVEN ORTAMINI KAYBETMİŞ TSK ya da ÇOK yazık olmaktadır. 
TSK da SUBAY-ASSUBAY BİRBİRİNE RAKİP DEĞİL-SİLAH ARKADAŞIDIR. ASSUBAYLAR HİYERAŞİK SİSTEMDEN DEĞİL,BU SİSTEMİN ARKASINA SIĞINILARAK YAPILAN AYIRIM VE HUKUSUZLUKLARDAN RAHATSIZLIK DUYMAKTA, BU DURUMDA TSK YI BÖLÜNME NOKTASINA GETİRMEKTEDİR.
GENKUR BŞK .LARI HALA BUNU GÖREMİYOR VE ANLAYAMIYORSA ZATEN OLAY BİTMİŞ DEMEKTİR.
GENKUR BŞK LARI BU DAVRANIŞLARI BİLİNCİNÇ DIŞI MI YAPIYORLAR ?YOKSA KOMUTA ETTİKLERİ TSK DAKİ HUZURSUZLUKLARIN KAYNAĞI OLAN BU AYIRIM VE HAKSIZLIKLARI GÖRMEZDEN GELEREK GÜNÜ KURTARMAYA YÖNELİK UYGULAMALARI MI TERCİH ETMEKTEDİRLER.
Bu yanlış uygulamalar daha ne kadar, nereye kadar sürdürülebilecektir.

Bu AYIRIMCI ve HUKUKSUZ uygulamalar bir gün mutlaka bir yerden patlak verecektir. O zaman bunun SORUMLULUĞUNU üstlenecekler mi ? 
Yoksa yine "SORUMLU OLARAK " ORALARDAN GEÇMEKTE olan bir ASSUBAY MI ARAYIP,BULACAKLARDIR.??

Ahmet ÇAM
E.Asb.

  
3579 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SAAT
TAKVİM
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar6.72616.7530
Euro7.53867.5688
HAVA DURUMU