GENELKURMAY'IN AYRIMSIZ DEDİĞİ TSK NIN HALİNE BAKIN...
Genelkurmay Başkanları devamlı;
"TSK BÜTÜNDÜR, SUBAY-ASSUBAY HAKLARI BİRLİKTE VE AYIRIMSIZ GÖZETİLİR, TSK AİLEDİR-BÜTÜNDÜR diye ; SÖZDE söylerler ama...
ÖZDE olan UYGULAMALARINDA DA İŞİNE GELDİĞİNDE ;
1. Assubayları (Görev-Hizmet konu olduğunda ) 926 Sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel yasasına,
2. Assubayları ( Maaş -Tazminat-Sosyal haklar konu olduğunda ) 657 Sayılı Devlet Memurları yasasına tabi tutmaktadır.
TSK İç hizmet kanunu ve 926 sayılı kanunlarında ASSUBAYIN tarifi YAPILMIŞ olmasına rağmen ve bu TARİFLERDE, Assubayın ASKER olduğu belirtilmesine rağmen, Genelkurmay bunları GÖRMEZDEN gelerek, ISRARLA AYRIM YOK dediği TSK da Assubayların ÖZLÜK haklarını almalarını ENGELLEMEK için zamanın Genelkurmay Bşk nın ISRAR ve DAYATMALARI ile EVRENSEL HUKUK KURALLARINA GÖRE DEĞİL, ASKERİ EMİR ve KOMUTAYA göre ;
"AYİM, dünya hukuk tarihine UTANÇLA girecek bir karar vererek Yüksek öğrenimde intibak konusunda “Assubayların MUHATABI SUBAY değil,, Devlet memurudur!” diye hem kendilerinin HUKUK adamı olma vasıflarını YOK etmiş, hem de tüm ASSUBAY camiasının VEBALLERİNİ üzerlerine almışlardır.
Bu kararın altına HAKİM ve SAVCI sıfatıyla İMZA ATANLARIN yaptıkları AYIRIM ve HAKSIZLIKLARDAN dolayı yüzlerinin kızarması HUKUKÇU kimliklerinden UTANMALARI gereklidir. Yaptıklarıyla HUKUK KURALLARINI katletmişler HUKUK cinayeti işleyerek,HUKUKUN ÖZÜNÜ öldürmüşlerdir"
İşte bugün AYRIMSIZ ve AİLEDİR-BÜTÜNDÜR denilen TSK nın GERÇEK hali budur. Assubayların TSK içinde ÇÖZÜLMEYEN SORUNLARI YILLARA YAYILARAK HALA SÜRMESİNE RAĞMEN,Genkur Bşk larının SÖYLEDİKLERİNİN GÜVENİLİRLİĞİ Assubaylarca SORGULANMAKTA,KOMUTA KADEMESİNE OLAN GÜVEN YOK OLMAKTA,TSK YA OLAN AİDİYET DUYGUSU TÜKETİLMEKTEDİR.
Tüm bunların TEK SORUMLUSU GENKUR BŞK LIĞI ve YAPTIĞI AYRIMCI UYGULAMALARIDIR. Genkur GÜVEN kazanmak ,TSK da BİRLİK ve BERABERLİĞİ sağlamak İSTİYORSA ; ÇOK İYİ BİLDİĞİ ASSUBAY SORUNLARINI SON GÜNLERİN MODASI HALİNE GELEN "ASSUBAYLARI ANLAMAYA VE TANIMAYA ÇALIŞIYORUZ YALANLARIYLA OYALAMAK YERİNE ; .
"HİÇ BİR BAHANEYE SIĞINMADAN " ÇÖZMELİ ,TSK DA DİRLİĞİ SAĞLAMALIDIR.
TSK nın AYAKTA kalması için YAPILACAK TEK DOĞRU ASSUBAY SORUNLARINI ÖNYARGILARDAN KURTULARAK ÇÖZÜLMESİDİR.
Assubayların tüm SORUNLARI ORTADA olmasına ve BİLİNMESİNE rağmen; 
GENKUR ve KOMUTA heyetinin hala TSK AİLEDİR-AYRIM YOKTUR demesi ne kadar GERÇEKÇİ ve İNANDIRICIDIR ?
BU SÖYLEMLERİNE KENDİLERİ İNANIYORLAR MI ?
İNANMADIKLARI VE DOĞRU OLMADIĞINI ÇOK İYİ BİLDİKLERİ TSK DA Kİ AYIRIMI NEDEN ISRARLA "TSK BİRDİR -AYIRIMSIZDIR " DİYE HAYRET EDİLECEK BİÇİMDE HALA SÖYLEYEBİLMEKTELER .
BİR TARAFTA SUBAYLARA 7 AYRI TAZMİNATI VERECEK ASSUBAYLARI "YOK " SAYACAKSIN, SUBAYLARIN GÖREV BAŞLANGIÇ DERECELERİNİ VE İNTİBAKLARINI GÜN GEÇİRMEDEN YAPTIRARAK SAHİP ÇIKACAK, ASSUBAYLARA GELİNCE GÖREVE BAŞLANGIÇ DERECELERİNİ DÜZENLEMEK İÇİN 15 YIL BEKLETECEKSİN.

BUNDAN BÜYÜK AYIRIM DAHA NASIL OLUR...?

Ahmet ÇAM
E.Asb.
  
8348 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SAAT
TAKVİM
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar15.553015.6153
Euro16.205316.2702
HAVA DURUMU