SİYASİ İKTİDAR BUGÜN İKTİDARDA OLUŞUNU ASSUBAYLARA BORÇLUDUR !!!

Dostunu Düşmanını bilmeyen, ayırt edemeyenlerin,

En yakınında ki CAN ve SİLAH arkadaşlarına yıllardır yaptığı AYIRIM-HAKSIZ-HUKUKSUZ davranışlarla ÖTEKİLEŞTİRİP,DÜŞMANLAŞMAYA sebep olanların ,
TSK yı ne DURUMA düşürdükleri,BİRLİK ve BERABERLİĞİ SAĞLAYAMADIKLARI ;
"""son 15 TEMMUZ KALKIŞMASIYLA""" tamamen ortaya ÇIKMIŞTIR.
Hala bu düşüncelere SAHİP olup, UYGULAYANLARIN TSK da BİRLİĞİ ve DİRLİĞİ sağlamaları ÇALIŞMA ORTAMINI GÜVENLİ hale getirmeleri ASLA mümkün olamaz .
Bu düşünceleri BENİMSEYENLERDENDE BÖYLE BİR DAVRANIŞ BEKLEMEKDE HİÇ BİR ZAMAN İÇİN GERÇEKÇİ BİR YAKLAŞIM OLAMAZ.
Assubaylar yıllardır uğradıkları HAKSIZLIKLAR konusunda Millet-Vatan için SUSKUN kalmışlar,AYIRIMI yapanlar yanlışlarını görüp HATALARINDAN döneceklerine ,aksine MEYDANI BOŞ bulduklarından HAKSIZ ve HUKUKSUZ uygulamalarını arttırarak devam ederek Assubayları kendilerine DÜŞMAN olacak hale getirmişlerdir.
Sıkıştıklarında da "ASSUBAYLAR MESLEĞE GİRERKEN ŞARTLARI BİLİYORDU,KENDİ TERCİHLERİDİR " diyerek yaptıkları AYIRIM-HAKSIZLIK -HUKUKSUZLUK ve ÖTEKİLEŞTİRMEYİ kabul ederek, AKILLARINCA buna KILIF bulmaya çalışmaktadırlar.
"ASSUBAYLAR MESLEĞE GİRERKEN ŞARTLARI BİLİYORDU, KENDİ TERCİHLERİDİR " demek bir İTİRAF Yapılan YANLIŞLARI kabul etmek ve BİLİNÇLİ olarak YAPILIYOR demek değil midir ? 
Bunun anlamı biz AYIRIMSIZ dediğimiz TSK DA "AYIRIM-HAKSIZLIK-HUKUKSUZLUK ve Assubayları ÖTEKİLEŞTİRMEYİ "TSK da GURUPLAŞMAYI bilerek yapıyoruz demektir. 
Bu düşüncede olan kişilerin MEVKİ MAKAMI ne olursa olsun HAKKI, HUKUKU korumasından BAHSETMEK abesle İŞTİGAL değil midir ? 
Yıllarca HAKLARIMIZIN KORUNMASINI ,VERİLMESİNİ KİMLERDEN istemişiz. Aslında bizler KUZUYU KURDA teslim etmişiz de haberimiz yokmuş.
Bu düşünceleri paylaşıp ,uygulayan kişilerin kurumunda ADALET korunup, BİRLİK BERABERLİK sağlanabilir mi ? 
İşte 15 TEMMUZ KALKIŞMA hareketi de GÖSTERMİŞTİR Kİ , KOMUTA kademeleri YILLARDIR TSK da SUBAY sınıfını ve HAKLARINI KORUMUŞ ve KENDİLERİNİ AYIRIMLI BİR HALE GETİRMİŞLERDİR.
Ama ne var ki KENDİ YETİŞTİRDİKLERİ ve KORUDUKLARI SUBAYLARI KENDİLERİNİ ESİR ALIP MAKAMLARDINDAN VE BULUNDUKLARI YERLERDEN DERDEST EDEREK, AMAÇLARINA ULAŞMAK İÇİN ÜLKEYİ GELECEKTE NE OLACAĞI BELLİ OLMAYAN BİR UÇURUMA ,KARANLIĞA SÜRÜKLEMİŞLERDİR. 
BU OLAY TSK İÇİN BİR YÜZ KARASIDIR. GENELKURMAY BAŞKANI VE KUVVET KOMUTANLARI hem de en YAKINLARINDA BULUNAN EMİR SUBAYLARI tarafından ESİR alınıp DERDEST EDİLEREK HAKARET ve DARPA UĞRAMIŞLARDIR. 
BUNUN ADI BESLE KARGAYI OYSUN GÖZÜNÜ DEMEKTİR.
AMA ZAMANINDA BURUNLARINDAN KIL ALDIRMAYANLARIN BU OLAY SAYESİNDE " BURUNLARININ ÖNÜNÜ GÖREMEDİKLERİ " DE ORTAYA ÇIKMIŞTIR.

TSK DA ASSUBAYLARIN 15 TEMMUZ KALKIŞMASI NEDENİYE ÖNEMİ VE FONKSİYONLARI BİR KEZ DAHA GÜN YÜZÜNE ÇIKMIŞTIR.
AMA BUNU ANLAYACAK,İTİRAF VE KABUL EDECEK DOĞRU VE YÜREKLİ KOMUTANLAR BULMAK GEREKİR. 
GÖRECEĞİZ BAKALIM BU KONUDA ASSUBAYLAR İÇİN DOĞRUYU SÖYLEYENLER OLACAK MI ? 
BU olayın İÇİNDE ASSUBAYLAR VATANINA MİLLETİNE ÖZGÜVENLERİYLE BAĞLI KALMIŞ, BU DURUMU YARATMAK İSTEYEN GENERALİ ALNINDAN VURARAK ŞEHİTLİK MERTEBESİNE ULAŞMIŞ VE ASKERLİK ŞARTLARI GEREĞİ YAPMALARI GEREKEN DİK DURUŞLARI SERGİLEYEREK MAKAMLARI-ÜLKEYİ -MİLLETİ TESLİM ETMEDEN KENDİ CANLARINI FEDA ETMİŞLERDİR.
TSK DA HALA ASSUBAYLAR İÇİN HAKSIZLIK YAPILIR,AYIRIM SÜRDÜRÜLÜRSE BAŞTA GENELKURMAY BAŞKANI - KOMUTA HEYETLERİ VE SİYASİ İKTİDARLARA VE TBMM. NE YAZIKLAR OLSUN.
HELE HELE SİYASİ İKTİDAR BUGÜN İKTİDARINI DEVAM ETTİRİYORSA BU KENDİLERİNİ MİLLET VE VATAN İÇİN FEDA EDEN ASSUBAYLAR SAYESİNDE SİYASİ İKTİDARINI DEVAM ETTİRMEKTEDİR.
Eğer Assubaylar ;
ÖKK KOMUTANLIĞINDA,HAKKKARİDE,KULELİ ASKERİ LİSESİNDE VE YURDUN DİĞER BÖLGELERİNDE KALKIŞMA HAREKETİNE KARŞI ÇIKMAMIŞ,ARAÇ,GEREÇLERİN VE ASKERLERİN KALKIŞMAYA KATILIMLARINI CANLARI PAHASINA ÖNLEMEYİ GÖZE ALMASALARDI, BUGÜNKÜ İKTİDARIN YERİNDE BÜYÜK BİR OLASILIKLA "KALKIŞMA" YAPANLAR OLACAKTI.
MEVKİ ,MAKAMI,RÜTBESİ -RESMİ-SİYASİ ADI ŞANI KİM OLURSA OLSUN ASSUBAYLARA YAPILAN AYIRIM VE HAKSIZLIKLARI BİLDİĞİ HALDE HALA BUNLARIN VERİLMESİNİ ENGELLEYENLERE YAZIKLAR OLSUN. ALLAH ONLARI BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN. 
GENELKURMAY BAŞKANLIĞININ ASSUBAYLAR İÇİN SÖZLERİNİ VERDİĞİ AMA HALA GERÇEKLEŞTİRMEDİĞİ HAKLARI KONUSUNDA BİR ADIM ATMAYACAĞI,15 TEMMUZ KALKIŞMA EYLEMİNDEN ASSUBAYLAR ADINA ARTIK DAHA DOĞRU KARARLARI VERİP VERMEYECEĞİNİ SABIRLA BEKLİYOR VE İZLİYORUZ. 
ZAMANIN EN GÜZEL İLAÇ OLDUĞU SÖYLENİR. BAKALIM BU İLAÇ ASSUBAYLARA NE ZAMAN İYİ GELECEK.BEKLEYİP GÖRECEĞİZ.


Ahmet ÇAM
E.Asb.

  
4443 kez okundu

Yorumlar

yazı     05/08/2016 13:51

güzel bir yazı olmuş tsk da insan dogasını bilmeyen dışarıda iş bulamamış bölümlerden mezun olmuş hiçbir birikimi olmayan insanlar subay alımı ile orduya alınacak bu kadrolarda görev yapacak nitelikte astsubaylar yok mu amaç nedir bununla ilgili bir yazı da bekliyoruz slm lar
LEVENT TOKGÖZ

SAAT
TAKVİM
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar9.57939.6177
Euro11.148711.1934
HAVA DURUMU