ANLAYANA EN GÜZEL CEVAP . . !

Benim adım Ömer Halisdemir. 15 temmuzda hain bir generali vurmadım belki ama şuan ölmek üzere olan çocuğumu bırakmış Suriye sınırında görev yapmaktayım. Evet, benim adım Ömer Halisdemir. Üniversite mezunuyum, derece kaygım, maddi derdim hiç olmadı, olmayacakta. Çünkü ben bu mesleğe girerken, 12 yıl boyunca şuan süper ligde mücadele eden bir futbol klubünün altyapısında oynamış, dönemin şartlarına göre daha 17 yaşında maddi olarak büyük bir rakamla önüme konulan profesyonel sözleşmeyi reddederek, önce vatan demiş bir astsubayım.

Evet yanlış duymadınız, benim adım Ömer Halisdemir. Okuduğum her okulu birincilikle bitirmiş, girdiğim üniversite sınavında yüksek puan almış, askeri okula girmek için deli divane olmuş, tesadüfen babasının eline geçen ilk askeri okul müracaat formunu, görmeden, okumadan, babası tarafından doldurulmuş, astsubayın ne olduğunu, okuduğu askeri okulu bitirdiğinde öğrenmiş ve anlayabilmiş bir astsubayım.
Benim adım Ömer Halisdemir. Ve ben Ömer olmaktan hiç pişman olmadım. Aksine gurur duydum. Benim adımı kullanarak, yaptığımla gurur duyarak, bunu kullanarak bu zümre bir şeyler elde edebilecekse ne mutlu bana. Çünkü ben görevimi yaparken önce vatan diyorum evet, çocuğumu evimde bırakıp dağın başına gitmeye sesimi çıkartmıyorum evet, hatta bunu kullandığımı düşünmesinler diye kimselere bile söyleyemiyorum evet, ama her fırsatta TSK içerisindeki adaletsizliği haykırıyorum.

Burjuvazinin ele geçirdiği, tarihimizle hiçbir bağlantısı olmayan mevcut sisteme, para için, pul için değil, önce vatan için isyan ediyorum. Çünkü ortadoğuya müdahale eden emperyalist güçlerin karşısına çıkıp savaşamayan orduların düzenine bürünmüş şanlı ordum. Engel olmaya çalışıyorum islamın son kalesi olan ülkemin başına geleceklere. Savaşta düşmana değil, kendi personeline sıkacak bir sistem inşa edilmekte. İsyanım buna. Ben hayatım boyunca el attığım, burnumu soktuğum, ilgi duyduğum herşeyde başarılı oldum. Görev yaptığım silah sisteminde yaptığım şeylerle devletin milyonlarca dolarlık parasının hazinede kalmasını sağladım. Daha da önemlisi, milli gizli bilgilerin, bir avrupa ülkesinin eline geçmesine tek başıma engel oldum.

Benim adımı kullanın. Bu sistemin değişmesi için herşeyi yapın. Silahlı Kuvvetlerde adaletin tesis edilmesi için ne gerekiyorsa yapın. Ordunun parçalanmasına, birbirine düşman olmasına engel olun. Muvazzaf veya emekli, bir asker olarak hepinizin görevi bu.
Ben tazminat istemiyorum. Ama verilenlere de verilmesin diyorum. İlle de verilecekse herkese verilsin diyorum.
Aynı patlayıcıyı imha eden uzman çavuşa 100 TL, astubaya 150 TL, subaya 300 TL verilmesine karşıyım ben.
Cünkü insanın rütbesi olabilir evet, ama canın rütbesi olmaz. Ölüm riski olan bir iş için rütbeye veya statüye göre tazminat verilmez diyorum.

Ben çocuğumu o evde bırakıp, derdimi kimseye anlatmadan içimde yaşayıp bugün önce vatan diye gelmişsem buraya, birilerinin klimalı odalarında temsil ettiği TSK'den daha iyi temsil ettiğime inanıyorum vatanımı, milletimi, devletimi, ordumu ve sancağımı. Üzerimizde milyonlarca dolarlık zimmet var diyerek makam tazminatı alanlardan, o tazminatı aldıktan sonra zimmetleri bana aktaranlardan daha fazla hak ediyorum tazminatı. Ama dedim ya, benim derdim para değil. Benim almadığım her kuruş, devletimin kasasında kalsın istiyorum ben, benim omuzlarıma basanların cebi yerine. O para illede dağıtılacak diye bir ayet yoksa, kalmalı bu devletin kasasında diyorum, verilmemeli kimseye.

Dün otobüste tekme yiyen hemşirenin adını kullanarak, sağlık çalışanlarına şiddete hayır deniyorsa, kıyafet özgürlüğü konusunda eylem yapılıyorsa, taş yiyen polisin fotoğrafıyla polisin hakkı korunuyorsa, adam gibi adam, astsubay Ömer Halisdemir'in adıyla hepimiz Ömeriz diyenlerin taşıdığı gururu taşıyor ve şehidimizin adının böyle bir vatan meselesinde kullanılmasında sakınca görmüyorum.
Çünkü size göre bu mesele, para, makam, mevki gibi görünse de aslında Ömer Halisdemir'lerin meselesi memleket meselesidir. Vatan mevzusudur. Ve mevzu bahis vatan ise ben dahil herşey teferruattır.

Alıntı (Elyesa Boşver)

  
1965 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SAAT
TAKVİM
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar6.72616.7530
Euro7.53867.5688
HAVA DURUMU