LÜTFEN KÖR-TOPAL SİSTEME ÇAĞRI YAPMAYINIZ!

Önce Sn.M.S.Bakanımızın tweetlerine kısaca bakalım izninizle;

----------------------------------------------------------------------------------
Fikri Işık‏ @fikriisik 1 hr1 hour ago
Milli Savunma Üniversitemize başvurular 25 Mayıs'ta bitecek. Vatan ve Millet sevdalısı gençlerimizi kahraman ordumuza katılmaya çağırıyorum.

Fikri Işık‏ @fikriisik 52 dk.52 dakika önce
Milli Savunma Üniversitesine katıl, geleceğin Komutanı olma fırsatını kaçırma...

Savunma Bakanlığı‏ @tcsavunma 2 sa.2 saat önce
Milli Savunma Üniversitesi yeni kahramanlar yetiştirecek.

Fikri Işık‏ @fikriisik 39 dk.39 dakika önce
Milli Savunma Üniversitemizin başvurularını 19 Nisan-25 Mayıs 2017 tarihleri arasında http://www.msb.gov.tr adresinden alıyoruz.

Y O R U M ve S O N U Ç: M.S.B. Sn.Fikri IŞIK, twitter üzerinden gençlere Milli Savunma Üniversitesi ile ilgili çağrılar yapıyor. İyi, güzel de; öncelikle gençleri davet ettiğiniz sistemin aksaklıklarını düzeltmeniz gerekmez mi ?

Sn.Bakanım?

TSK'ya astsubay yetiştiren okulların ''Lisans'' seviyesine yükseltilmesi aksaklıkların hemen hemen tamamını ortadan kaldırabilecekti ama olmadı. İnşallah ileriki yıllarda gerçekleşir.!

Şimdi, mevcut sisteme gençleri almadan önce; M.S. Üniversitesinin Harp okullarından mezun olanlar teğmen nasbedildiğinde 8/1'den göreve başlıyorsa, Astsubay MYO'dan mezun olup Asb.Çvş. nasbelilenler de göreve 9/2'den başlamalıdır.

Fakülte mezunlarından (lisans) aldığınız ve 6 aylık ''Temel Askerlik Eğitimi''nden sonra subay ve astsubay olarak nasbedilenlerden; teğmen olanlar 8/1'den göreve başlarken, astsubay çavuş olanlar 9/3'den değil 8/1'den göreve başlamalıdır.


Fahrettin BAĞRI

(E) Maliye Astsubayı

  
1357 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SAAT
TAKVİM
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar5.62765.6502
Euro6.32966.3550
HAVA DURUMU
Anlık
Yarın
31° 34° 16°