LÜTFEN KÖR-TOPAL SİSTEME ÇAĞRI YAPMAYINIZ!

Önce Sn.M.S.Bakanımızın tweetlerine kısaca bakalım izninizle;

----------------------------------------------------------------------------------
Fikri Işık‏ @fikriisik 1 hr1 hour ago
Milli Savunma Üniversitemize başvurular 25 Mayıs'ta bitecek. Vatan ve Millet sevdalısı gençlerimizi kahraman ordumuza katılmaya çağırıyorum.

Fikri Işık‏ @fikriisik 52 dk.52 dakika önce
Milli Savunma Üniversitesine katıl, geleceğin Komutanı olma fırsatını kaçırma...

Savunma Bakanlığı‏ @tcsavunma 2 sa.2 saat önce
Milli Savunma Üniversitesi yeni kahramanlar yetiştirecek.

Fikri Işık‏ @fikriisik 39 dk.39 dakika önce
Milli Savunma Üniversitemizin başvurularını 19 Nisan-25 Mayıs 2017 tarihleri arasında http://www.msb.gov.tr adresinden alıyoruz.

Y O R U M ve S O N U Ç: M.S.B. Sn.Fikri IŞIK, twitter üzerinden gençlere Milli Savunma Üniversitesi ile ilgili çağrılar yapıyor. İyi, güzel de; öncelikle gençleri davet ettiğiniz sistemin aksaklıklarını düzeltmeniz gerekmez mi ?

Sn.Bakanım?

TSK'ya astsubay yetiştiren okulların ''Lisans'' seviyesine yükseltilmesi aksaklıkların hemen hemen tamamını ortadan kaldırabilecekti ama olmadı. İnşallah ileriki yıllarda gerçekleşir.!

Şimdi, mevcut sisteme gençleri almadan önce; M.S. Üniversitesinin Harp okullarından mezun olanlar teğmen nasbedildiğinde 8/1'den göreve başlıyorsa, Astsubay MYO'dan mezun olup Asb.Çvş. nasbelilenler de göreve 9/2'den başlamalıdır.

Fakülte mezunlarından (lisans) aldığınız ve 6 aylık ''Temel Askerlik Eğitimi''nden sonra subay ve astsubay olarak nasbedilenlerden; teğmen olanlar 8/1'den göreve başlarken, astsubay çavuş olanlar 9/3'den değil 8/1'den göreve başlamalıdır.


Fahrettin BAĞRI

(E) Maliye Astsubayı

  
1412 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SAAT
TAKVİM
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar5.74305.7660
Euro6.33076.3561
HAVA DURUMU