BAYRAM… !

Şehitler var dediniz!

Deprem oldu dediniz!

Maden göçtü dediniz!

Halk travma geçirdi dediniz!

Güvenlik problemi var dediniz!

Kulağım ağrıyor dediniz!

Yağmur yağdı, hava soğudu, yan yattı, çamura battı, lastik patladı, şoför atladı…

Dediniz, dediniz dediniz…

Ve 2011 yılından beri Türk milletine milli bayramlarını zehir ettiniz!

Bir türlü kutlatmadınız!

Lakin aynı dönemlerde hiçbir güvenlik endişesi taşımadan tam kadro olarak katıldığınız ve çok gösterişli icra ettiğiniz düğün törenlerini görmedik sanmayın. Sümeyye’nin düğünü, Fikri Işık’ın düğününü, Akif Çağatay’ın düğününü, Ahmet’in sünnetini, Mehmet’in nişanını... Stadyumlarda çektiğiniz halayları, etrafta yankılanan zılgıtlarınızı, havada uçuşan konfetileri ve yüzünüzdeki gülücükleri görmedik ve duymadık sanmayın.

Atatürk Havalimanı’na yapılan saldırıda tam 44 canımız uçtuğu halde, hemen sonrasında büyük bir siyasi gövde gösterisi yaparak Osman Gazi Köprüsü’nü nasıl açtığınızı, daha ilk ciddi yağmurda sulara gömülen Avrasya Tüneli’ni hiçbir güvenlik endişesi duymadan büyük kalabalıklar toplayarak nasıl bir şovla açtığınızı, Yavuz Selim Köprüsü’nü nasıl bir siyasi şaşa ile açtığınızı bilmiyoruz sanmayın.

Ve yine 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü’nü gölgeleyerek ve sulandırarak, 15 Mart Çanakkale Köprüsü’nün inşasını nasıl bir AKP şovuna dönüştürerek başlattığınızı, şehitleri anmaya gelenlerin ellerine AKP şapkalarını ve AKP flamalarını nasıl tutuşturduğunuzu da unuttuk sanmayın.

Bu köprü ve tünellerde, firmalara verdiğiniz devlet geçiş garantileri ile Türk devletine nasıl bir kazık attığınızı da biliyoruz.

Bütün bu tören, düğün, açılış ve kutlamalarda hiçbir güvenlik endişesi duymuyordunuz!

Şehitlerimiz var diye üzülmüyordunuz!

Ne hasta oldunuz ne de hava şartları size engel olabildi.

Bu ikircikli uygulamalarınızın en çarpıcı örneğini de 15 Temmuz Şehitlerini Anma Günü’nde verdiniz.

Adı anmaydı ama siz 15 Temmuz’u; Çanakkale Zaferi ile ve Hendek Savaşı ile aynı tutacak kadar ileri gittiniz ve bir bayram kutlamasına çevirdiniz. Bir gün iki gün değil, tam bir hafta…

Eğer siz;

15 Temmuz'u geceli gündüzlü tam 7 gün yani 168 saat boyunca, her türlü güvenliği de tesis ederek ve en şaşalı şekilde kutlatıyor ama sadece 1 günlük yani 24 saatlik 30 Ağustos'u güvenlik gerekçesi ile yasaklıyorsanız sizin yeriniz Yunan saflarıdır!

Neden mi?

Bu yasaklamaya en çok Yunanlı sevinir de ondan.

15 Temmuz'da astığınız o ucube afişlerle Mehmetçiği aşağılıyor, ama Türk tarihinin en büyük zaferlerinden birini kazanan ve hala bir güneş gibi parlayan "Dumlupınar Destanını" yazdıran Kahraman Türk askerini 30 Ağustos'ta, sadece bir gün dahi onore edemiyorsanız onursuzsunuz!

Mehmetçiğin 30 Ağustos’ta ellerindeki içi boş tüfeklerle dahi bir geçit töreni yapmasını içinize sindiremiyorsanız tabansızsınız!

15 Temmuzda bir hafta boyunca güvenliği sağlayabiliyor ama 30 Ağustosta bir gün olsun sağlayamıyorsanız ya çapsızsınız ya samimiyetsizsiniz!

Eğer 30 Ağustos Dumlupınar Zaferi’nin Anadolu Müslümanlığına olan büyük katkısını göremiyorsanız dinsizsiniz!

Görüyor, biliyor, anlıyor ama bir türlü takdir edemiyorsanız nankörsünüz!

Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Aziz Türk Milleti’ne dayanarak kazandıkları bu büyük zaferin Türk milletine özgür ve mukaddes bir vatan hediye ettiğini göremiyorsanız vatansızsınız!

Büyük Taarruz ’da Türk vatanı uğruna şehit olan tam 2.358 vatan evladının döktüğü kanlar, eğer sizin için 15 Temmuz şehitlerinin döktüğü kanlar kadar değerli değilse kansızsınız!

Şehitlerimizi dahi ayırıyorsanız bölücüsünüz!

Milli bayramlarımızı yasaklamak için bahane ettiğiniz şehitlerimizin, aslında o milli bayramlar sürekli kutlanabilsin diye şehadete yürüdüklerini idrak edemiyorsanız idaksızsınız, bayramsızsınız!

Eğer milli bayramlarımızı sürekli olarak yasaklamak suretiyle, İlelebet payidar kalacak olan Türk devletini tanımadığınızı ortaya koyuyorsanız devletsizsiniz!

Türkiye Cumhuriyeti'ne "Enkaz!" ve "90 yıllık reklam arası sona erdi!" dediğinizi zaten not etmiştik fakat yakıştıramamıştık. Eğer siz, birilerinin dediği gibi; kendinize “yeni bir devlet kuruyorsanız” hainsiniz!

Biliniz ki, merhameti büyük olan Türk Milleti hata yapanları affeder ama hainleri asla!

Siz sakın, kendiniz için yeni bir devlet kurduğunuzu zannederken, kendi darağaçlarınızı kuruyor olmayasınız?

Yazar Hasip SARIGÖZ

  
870 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SAAT
TAKVİM
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar5.74305.7660
Euro6.33076.3561
HAVA DURUMU