TEMAD GENEL BAŞKANI SAYIN HAMZA DÜRGEN’E AÇIK MEKTUP
Sayın genel başkanım;
Eski dönemdeki kötü,sığ ve başarısız bir yönetimden sonra büyük umutlarla göreve geldiniz.
Emekli astsubayların sivil toplum örgütünün sesi olmak ve almak istedikleri haklarını 
almak için çaba göstereceğinize herkes inanmış olacak ki sizi seçerek göreve getirdiler.
Siz ve yönetimdeki arkadaşlar çalışmaya başladılar. Taşrada ki sanal alemde yazan arkadaşları Ankara’ya davet ettiniz. Şahsımı davet ettiniz gerekçesini “sanal alemde yazılacakları düzene sokmak “ dediniz.
Bu kararı alırken il başkanlarının görüşlerini hiç sormadınız.
STK larda çoğulculuk esasdır, eylem ve etkinliklerde taşrada bulunan il başkanlarının görüşlerini almanız ve bunu yapmanız doğru olurdu. İllerden çağrılanlardan il başkanlarının haberi yoktu.

Kilis ilimizde bir proğram yaptınız ancak önceden proğram karar aşamasında hiçbir il başkanının görüşüne başvurmadınız, önerilerini almadınız, katkılarını istemediniz sadece kilise gelmeleri için davet yazdınız.
Onca emek, para, çaba ile illerden gelen Astsubaylarımızın oradaki sesleri, sizin sesiniz, çabalar, organizasyon eksikliğiniz, gerekli çağrıların yapılamaması nedeniyle gerektiği ve hak ettiği şekilde Ulusal çapta basında , televizyonlarda yer almadı onca emek boşa gitti. 
15 Temmuz darbe yıldönümünde Şehit astsubayımız Ömer Halisdemir’in Kasabasında mezarını ziyaret ve bir basın açıklaması için örgütlere çağrı yaptınız. Ancak önceden proğramın karar aşamasında hiçbir il ve ilçe başkanının görüş, öneri, teklif, yardım önerisine başvurmadınız.
Orada organizasyon bozukluğu, düzgün bir planlama yapılmaması sonucu emekler boşa gitti. Düzgün bir ses tesisatı kurulmamış, basına bildiri metni hazırlanmamış, önceden yönetiminiz oraya giderek çalışma yapmamış, rasgele yapılan acemice bir etkinlik olduğunu gözümüz ile şahit olduk. Düzgün bir ses tesisatı hazırlanmalıydı, basına bildiri metni dağıtılmalıydı, mezar başında dua yapılıp kasabanın meydanı boş ,geniş ve şehidimizin adını taşıyan meydanda bildiri okunup, şehidimize ait şiirler okunur, şehidimizin yaşayan ailesine bir kuranı kerim, bir bayrak hediye edilirdi, şehidin eşi ve çocukları Anakara’dan özel bir araç ile getirilirdi. Nitelikli bir etkinlik proğramı yapılsaydı İlçe kaymakamının konuşması sağlanabilirdi. 
Tüm bu yanlış, acemice , iyi planlanmamış etkinlik gerektiği şekilde ulusal çapta ses getirmedi. Daracık bir yerde açıklamanız bile gerekli alanda kürsü ve ses tesisatı nedeniyle anlaşılmadı.
17 Ekim dünya astsubaylar günü nedeniyle 18 eylül günü il başkanlarının hiç görüşü alınmadan, katkıları sorulmadan, neler yapabileceklerine danışılmadan Ankara’daki programa biraz emredici buyurgan bir ifade ile il örgütlerini mesaj ile çağırdınız. TEMAD internet sitesindeki duyuru proğramınıza baktığımda iki defa yazılmış ve tarihi olmayan , sempozyumda kim ne anlatacak bilinmeyen bir proğram

TEMAD 34’NCÜ KURULUŞ YILDÖNÜMÜ FAALİYET PROGRAMI
1. Bu yıl derneğimizin 34’ncü Kuruluş Yıldönümü (Astsubaylar Günü) kutlaması kapsamında icra edilecek etkinlik programı;
A. Anıtkabir Töreni
Anıtkabir Tandoğan Kapısından Giriş
Anıtkabir Aslanlı yol başında tertiplenme (Saat 10:30)
Kortejin hareketi ve törenin başlaması (Saat 11:00)
Genel Başkan tarafından mozoleye çelenk konulması, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması (Saat 11:30)
Genel Başkan tarafından Misak-ı Milli Kulesi’nde Özel Defterin yazılıp, imzalanması
Anıtkabir Anıttepe Kapısı’ndan Çıkış (Saat 12:00)
Anıtkabir’den MEB Şura Salonuna (Beşevler) yaya olarak intikal (Saat:12.00-13.00)
B. Beşevler MEB Şura Salonu’nda Sempozyum Programı
Anıtkabirden MEB Şura Salonuna yaya olarak intikal ve hazırlık
Yemek İkramı
MEB Şura Salonunda Sempozyum, davetli Konuşması (Saat 14:00-16:00)
MEB Şura Salonundan Etiler Orduevi’ne intikal
C. Etiler Orduevi’nde Resepsiyon (Saat 20:00-22:00)
2. Faaliyetlerimize Şube Başkanlıklarımız, üyelerimiz, aileleri ve çocukları davetlidir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 
Hamza DÜRGEN
(Em.) Hv.P.Kd.Bçvş.
TEMAD Genel Başkanı

Sayın genel başkanım Bu açık mektubu yayınlamamın nedeni ise bu gün sanal aleme düşen Bayraklı Temad başkanı Sayın Haluk Travoğlu’nun görevden alındığın görmem oldu. Sayın değerli genel başkanım Geçmiş dönemde haksız ,hukuksuz , gerekçesiz ihraçlar nedeni ile epey eleştiri alan önceki yönetimin uygulamalarını sizler ve bizler biliyoruz. Benim aynen bu günkü gibi eleştiri ve ikazlarıma karşılık bir gurup yandaş kalemler vardı, bunlar bana hakaretler yaptılar. Hatta ilerici geçinen çapsızız birisi “ Keser’e uzanan elleri kırarız, Keser’e söyleyen dilleri keseriz “ diye kabadayılığa soyunmuştu.

Değerli genel başkanım her örgütün ve başkanının görüşlerini önerilerini her eylem ve etkinlik öncesi alın, eleştirilerden memnun olun, eleştiri size katkı sağlar, yöneticilik gelip geçicidir asıl olan efsane başkan olarak kalmaktır.
Ceza ve ihraç asla yapmayın. Sizi bir emekli astsubayı ihraç edelim diyerek yanlış yönlendirenleri hemen uzaklaştırın. Onlar size zarar vermektedirler.

800 yıl önce pir Mevlana şöyle der “ üzülme herkes ölür kimi yüreğe ,kimi toprağa gömülür” Saygılarımla. BAHRİ KILINÇEL
E.ASB.
KONYA TEMAD ÜYESİ
  
1852 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SAAT
TAKVİM
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar6.83746.8648
Euro7.68057.7113
HAVA DURUMU