TEMAD YÖNETİMİ KAMUOYU OLUŞTURABİLİRMİ !!?
Mesaj kutuma bir mesaj düştü TEMAD genel başkanlığı “Astsubayların özlük hakları ile ilgili sosyal medyada Kamuoyu oluşturulacağını “ müjdeliyordu.
Tünaydın diyebileceğimiz bir mesaj, bu duyuru asla inandırıcı değil.
Göreve geldiği günden bu yana Sosyal medyada asla gündem oluşturamayan, başarı sağlayamayan, her türlü bedava sosyal medya olanaklarını kullanmaktan aciz bir yönetimin hezayanının mesajıdır bu mesaj.
Sayın genel başkan Dürgen’in hakkını teslim edelim sosyal medyada gündem yarattı ancak, Asstsubayların özlük hakları yerine Kendine biat etmeyen, yaptığı yanlışlıkları, becerisizlikleri eleştiren başkanları, üyelerini kendinin emir eri durumuna düşürdüğü yönetimi ve disiplin kurulu üyelerini kullanarak dernek üyeliğinden atarak TEMAD tarihinde ve TEMAD sosyal medyalarda kamuoyu yaratmayı başardı. Bu büyük başarılar nedeniyle genel başkana teşekkür etmemiz gerekir.
Sosyal medyayı kullanamayan genel başkanın ve ekibinin sosyal medyada kamuoyu oluşturacağına inanmak safdillik olur. Gerçekçi değildir.
Örneğin en çok kullanılan sosyal medya alanı olan TWITTER platformunda TEMAD resmi sayfasına bakalım en son açıklama tarihi 3 Ocak 20121 ö.s 1.49 siz eğer Twıtter gibi sosyal medyayı 45 gün süreyle kullanmıyorsanız Kamuoyu yaratamazsınız.
FACEBOOK sosyal medya alanında TEMAD sayfasına bakalım genel başkan ve ekibi 28 Ocak 2021 günü TBMM Milli savunma komisyonun katılmış ve bununla ilgili 13 Milli savunma komisyonuna katılmışlar ve 13 adet boy boy resimler , koridorda yürürken, masada kapıdan girerken, masada sohbet ederken tam 13 adet resimle süslenmiş bir açıklama ve “ Görüşmelere 2847 sayılı derneklerden sadece TEMAD Genel Başkanlığı, TEMAD adına ise Genel Başkan Sn. Hamza DÜRGEN ile Genel Başkan Yardımcısı Avukat Sn. Fazıl GÜRLER katılmıştır.” Diyen bir açıklamayı eklemişler.
Ancak TBMM Milli Savunma Komisyonunda, 2/3346 esas sıra numarasıyla kayıtlı, Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifleri iktidar vekillerince kabul edilmedi.
Sayın Dürgen Kamuoyu yaratacağınızı söylüyorsunuz ancak yukarıda belirtilen kanun kabul edilmeyince siz bunun neden çıkarılmadığını eleştiren bir açıklama neden yapmadınız. Kabullendiniz , sesiniz çıkmadı. Siz Kamuoyu falan yaratmazsınız.
Yetmemiş 18-şubat 2021 günü FACEBOOK sayfasında TBMM Milli savunma komisyonu üyelerini ziyaret etmişler ve 17 resim yayınlamışlar. Gerçekte resimler çok güzel sayın genel başkan resim albümü yaratmakta yeteneklisiniz bunları TEMAD genel merkezine çerçeveletip asmanız gerekir, Ayrıca çoğaltarak TEMAD genel seçimlerinde imzalayarak il ve ilçe başkanlarına dağıtarak kamuoyu yaratabilirsiniz.
Sayın Genel başkan Sosyal medyada Kamuoyu yaratma bilimsel bir olaydır, yetenekli, bilinçli, Davasına adanmış insanların yaratacağı ve tarihe not düşecek eylemler, etkinlikler gerekir.
Siz geçmiş dönemde çok eleştirdiğimiz Sayın Keser kadar bile kamuoyu oluşturamadınız , oluşturamazsınız çünkü siz ve ekibiniz bugüne kadar yaptığınız etkinliklerde günden oluşturamadınız, Kamuoyu yaratmadınız , Kilis gittiğinizde, şehidimiz Halisdemir’in şehitliğinde, Ankarada genel merkezde asla gündem yaratmayarak kendinizi kandırdınız.
Eğer siz Kamuoyu yaratmak isteseydiniz TEMAD üyelerinin kendiliğinden gelişen Anadolu’nun şehirlerinde Meydanlarda hak arama açıklamaları yapan üyelerinizi Temsilciler kurulunda İngiliz ajanlığı ve düşmanla işbirliği yapanlara benzetmezdiniz.
Sayın Dürgen Sosyal medyada kamuoyu yaratmak için siz ve ekibiniz Ankara’da üniversitelerin iletişim fakültelerinden biraz eğitim almanız gerekir. Eğer oralara gidemeyiz derseniz UDEMY denen online eğitim veren kurumdan 34 tl ye eğitim alın çok yararı olur.
TEMAD genel kurulunda seçimi kaybettiğinizde bile size bu eğitimin yararı olacaktır. Unutmayın dost acı söyler. Örneğin siz bu eğitimi almış olsaydınız hiçbir günahı olmayan size temsilciler kurulunda divan başkanlığı yapan Antalya TEMAD başkanını görevden almazdınız. Örnek olarak kendinizi Osmanlı padişahı, Antalya şube başkanını Kavalalı Mehmet ali paşaya benzetmezdiniz.
Sayın başkan sizin amacınız Kendinizi gündemde tutmak, Kamuoyu oluşturuyorum diye Emekli astsubayları kandırarak yeniden seçim kazanmak. Bu amacınızı gizlemek için Sosyal medyada Kamuoyu oluşturma gibi kutsal ve önemli bir argümanı kullanıyorsunuz.
Sayın başkan siz fotoğraf albümü yaratabilirsiniz, siz kendinize biatcı yönetim kurulu oluşturabilirsiniz, siz kendi egolarınızı tatmin için her dediğinize evet diyen disiplin kurulları yaratabilirsiniz, Ancak asla Astsubayların özlük hakları ile ilgili kamuoyu oluşturamazsınız.
Doğruları söyleyen, sizin hatalarınızı eleştiren, yanlışlarınızı hatırlatanlar olan bizleri TEMAD üyeliğinden atabilirsiniz ancak Bizlerin emekli Astsubay olan ünvanımızı almaya, özgürce eleştiri hakkımız kullanmaya ne sizin ne de yeteneksiz ve başarısız yönetiminizin gücü yetmez.
Unutmayın Kamuoyu yaratma ciddi iştir. Selam ve saygılarımla.

Konya TEMAD üyesi iken Haksız yere ihraç edilen
Emekli Astsubay BAHRİ KILINÇEL
  
700 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SAAT
TAKVİM
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar18.505718.5799
Euro18.126818.1995
HAVA DURUMU