Anasayfa

TÜM MESLEKTAŞLARIMIZIN MEVLİD KANDİLLERİ MÜBAREK OLSUN.....
11.01.2014
Vefatından bu yana Atatürk hakkında pek çok yazı ve eser kaleme alınmış, konferanslar ve toplantılar düzenlenmiş, çeşitli yorum ve değerlendirmeler yapılmıştır. Şüphesiz Atatürk; tarihin şahit olduğu en büyük komutan ve devlet adamlarından biridir. Bunu tüm dünya kabul etmektedir.
10.01.2014
1970 - 1975 MAĞDURU AĞABEYLERİMİZE BORCUMUZU ÖDEME VAKTİDİR...TEMAD YÖNETİMİ DERHAL DEVREYE GİRMELİDİR...
09.01.2014
Bu sitem uygulamaya konduğunda demokratik yönetimlerde olması gereken bir çok konu kendiliğinden gelişecektir… Ne dersiniz? ? ? ? ?
04.01.2014
KİŞİSEL İKBAL PEŞİNDE KOŞANLAR, CAMİAMIZI KENDİ EMELLERİNE ALET ETMEK İSTEYENLER...ÇEKİN ELLERİNİZİ CAMİAMIZIN ÜZERİNDEN.....
01.01.2014
2014 YILININ; BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE, HAKLARIMIZIN KAZANIM YILI OLMASI DİLEKLERİMİZ İLE, EMEKLİ, ÇALIŞAN TÜM ASTSUBAYLARIMIZ İÇİN MUTLU BİR YIL OLMASINI DİLER, SAYGILAR SUNARIZ…
29.12.2013
ANDIMIZ OKULLARA GERİ DÖNÜYOR.....
29.12.2013
Seçimlere girişi bu süreçte ve ortamda olmuş, 5 yıldır yönetimde olan ve özellikle bu sitede bir araya gelenlerin şikayet ettiği Sayın EROL’un işini kolaylaştırmışlardır… Sayın EROL’da bu fırsatı çok iyi değerlendirmiş ve yapılan bu seçimle 3 yıl daha yönetime getirilmiştir… 2008 de yapılan bu seçimleri tüm meslektaşlarımızın izlemesini tavsiye ederim… Yönetimden şikayetçi olan ve her yerde ahkam kesen bazı meslektaşlarımızın Masa masa sanki bir …… gibi gezerek eski yönetime oy verilmesini istemelerini görüntülemek bir çok şeyi izah edecektir… Çünkü usta bir ekici tarafından ekilen bu ayrık otları neticesinde TEMAD yönetimi Sayın EROL’a altın tepside sunulmuştur… Ezici bir çoğunlukla seçimlerin galibi olmuştur… Sayın EROL’un listeye dahil ettiği bazı genç isimler dernek faaliyetlerine bir ivme kazandırmış ve bu gözlemlenmeye başlamıştır…
10.11.2013
Atatürk askeri bir dahi ve karizmatik bir lider olduğu gibi, aynı zamanda büyük bir devrimciydi. O dönemlerde, Türkiye Cumhuriyetinin çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşabilmesi ve kültürel açıdan gelişmiş toplumların aktif bir üyesi olabilmesi için, modernize edilmesi çok önemli idi. Mustafa Kemal ülkesindeki yaşamı modernize etmiştir. Atatürk 1924 ile 1938 yılları arasında, insanlarının kurtuluşları ve hayatta kalabilmeleri için yaşamsal öneme sahip olan devrimleri hayata geçirmiştir. Tüm bu devrimler, Türk halkı tarafından büyük bir coşku ile karşılanmıştı.
09.11.2013
DENİZ ASTSUBAY OKULUNUN KURULUŞUNUN 123.NCÜ YIL DÖNÜMÜ KUTLAMASI 17 KASIM 2013 PAZAR GÜNÜ KARAMÜRSELBEY EĞİTİM MERKEZİ KOMUTANLIĞI DENİZ ASTSUBAY MESLEK YÜKSEK OKULU KOMUTANLIĞINDA ALTINOVA-YALOVA'DA YAPILACAKTIR. TÜM DENİZ ASTSUBAY OKULU MEZUNLARI DAVETLİDİR. DAVETLİLERİ KARAMÜRSELBEY EĞİTİM MERKEZ KOMUTANLIĞI/ALTINOVA’YA GETİRECEK ÖZEL DENİZ OTOBÜSÜ; İSTANBUL SAAT 07:30’DA KABATAŞ’TAN, SAAT 07:50’DE KADIKÖY’DEN, SAAT 08:20’DE BOSTANCI’DAN HAREKET EDECEKTİR GÖLCÜK'TEN TÖRENE KATILACAK DAVETLİLERLERİ GETİRECEK OTOBÜSLER 09:00’DA ATATÜRK MEYDANI’NDAN HAREKET EDECEKTİR. KENDİ İMKANLARIYLA; A. YALOVA VE TOPÇULAR’A GELECEK DAVETTLİLER İÇİN 09:00’DA YALOVA’DAN KALKACAK ŞEKİLDE YALOVA TOPÇULAR- KARAMÜRSELBEY EĞITİM MERKEZI KOMUTANLIĞI ARASINDA. B. KARAMÜRSEL’E GELECEK DAVETLILER IÇİN SAAT 09:30’DAN İTİBAREN 10:00’A KADAR KARAMÜRSEL-KARAMÜRSELBEY EĞİTİM MERKEZİ K.LIĞI ARASINDA RİNG SERVİS YAPILACAKTIR. TÖREN SONUNDA AYNI GÜZERGAHLARDAN GELİŞ YÖNLERİNE İNTİKAL PLANLANMIŞTIR.
09.11.2013
Çünkü saat 10.00 toplanan kurul aynı gün saati belli olmayan bir basın açıklaması yapılacağı duyurusunu da yapmıştır. Bir iki saatlik genel kurul çalışması sonucu geçecek tüzük değişiklik maddeleri bu toplumun ihtiyaçlarını karşılamayacağı açıktır. Tüzük üzerinde itilaflı konulardan olan Büyükşehirlerde İl Başkanlığının nasıl temsil edileceği konusu bile en az birkaç saat süreceği kesindir. Buna benzer birçok madde olduğu da ortadadır. BEN YAPTIM OLDU mantığı yine gündemde olup yapılacak Tüzük Kurultayı sadece ve sadece Sn. Ahmet KESER’İN yasak savma zihniyetinin ürünüdür. İşte boşa harcanan bir paraların nasıl bir mantıkla harcandığının açıkça ortaya konulduğu bir gerçeğini daha herkesin görmesi gereken bir durumdur.
02.11.2013
AKP iktidarı emekli assubayların maddi sorunlarını asla çözmeyecektir. Nedeni ise eğer emekli assubayların maaş sorunlarını çözerse, emekli imamların, emekli polislerin, aynı stadüdeki emekli devlet memurlarınında maaş sorunlarını çözmesi gerekir. Sadece assubaylara maaş artışı verirse akp iktidarı bunu tabanına izah edemez. Yani matematiksel olarak düşünür siyasette akp iktidarı çok modern bir partidir ve her yaptığını oy hesabı üzerinden yapar. Matematik bilimini siyaset biliminin ışığında kullanan Türkiyedeki tek partidir. Dolayısıyla emekli assubaylara maaş artışından kazanacağı oylar yukarıdaki emekli meslek guruplarının oylarında azdır bu nedenle asla bir emekli assubaylara maaş artışı, 2. Derecenin birinci dereceye yükseltilmesini beklemeyin çünkü şu anadoluda binlerce emekli devlet memuru 2. Dereceden maaşla yaşamaktadır. Eğer assubayların bu derece yükselitlmesi yapılırsa bu memur kesiminin tepkisi akp ye büyük oy kaybettirebilir.
30.10.2013
Niçin duraklamıştı? Ne düşünmüştü? Niçin arkasına bakmıştı? Birden 16 Mayıs 1919’un o karanlık hatırasına mı gömülmüştü? Evet, şimdi şu Türk harp gemilerinin selam topları attığı Boğaz önleri, 16 Mayıs 1919’da, sıra sıra yabancı düşman gemileriyle doluydu… İşte artık bir saraydadır. Hem de saltanatı çalan bir sergerde, yeni bir hanedan başı gibi değil. Şimdi o, meşru bir devlet reisidir. Bir müstakil devletin başı. Hem de bu istiklal destanının altında onun imzası vardır. Gerçi bu mücadelede kendisiyle beraber yola çıkan arkadaşlarının en önde gelenleri şu anda yanında değildirler. Bir kısmı şimdi belki şu İstanbul’un köşe bucağında ve onu selamlayan top seslerini duydukça acaba neler düşünürler? Bu soruyu kimse cevaplandıramayacaktır…”
29.10.2013
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN, CUMHURİYETİMİZ SONSUZ OLSUN. ‎ ŞANLA, ŞEREFLE KURDUĞUMUZ CUMHURİYETİMİZİN 90.YIL DÖNÜMÜNDE BAŞTA GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü, ŞEHİTLERİMİZİ, GAZİLERİMİZİ RAHMET VE ŞÜKRANLA ANIYOR YÜCE TÜRK MİLLETİNİN CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLUYORUZ. TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜNE VE EBEDİYETE KADAR DEVAMINA SADIK, YÜREĞİNDE SONSUZA KADAR ATATÜRK SEVGİSİ OLAN TÜM VATANSEVERLERE VE ''NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!'' CUMHURİYETİMİZ DEĞERİNİ BİLENLERE KUTLU OLSUN.
25.10.2013
Cumhuriyet bayramlarının günlerini ve gecelerini sabahlara kadar ayakta geçiren Atatürk, hayatının son Cumhuriyet Bayramı’nın gününü ve gecesini Dolmabahçe Sarayı’nın bir odasında ölüm döşeğinde geçirdi. Süzülmüş, takatsiz ve solgundu. Artık günleri değil, saatleri sayılıydı. Kesik kesik konuşuyor, yanındakiler de onu oyalayacak laflar söylüyorlardı. Bir aralık pencereden bol bir ışık aksetti. Elektriklerle donanmış bir Boğaziçi vapuru, sarayın rıhtımına yanaşacak kadar yaklaşmıştı. Alkışlar, ölümün kanat getirdiği bu hüzünlü odanın matemli havasını dalgalandırdı. “Üniversite gençleri tebrike gelmişler.” dediler. İşaret etti, kollarına girildi. Pencere kenarındaki koltuğa oturtuldu. Ayağa kalkmak istedi, kaldırıldı.
28.10.2013
... 25 ...

 

 

 
SAAT
TAKVİM
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar18.505718.5799
Euro18.126818.1995
HAVA DURUMU