Anasayfa

HUZUR HAKKI: Madde 18 Delegeler dahil dernek kurul ve organlarında görev alan asli üyelere huzur hakkı adı altında bir ücret ödenir. Genel yönetim kurulu başkanı için bu ücret 30 yıl hizmet üzerinden 1 derecenin 4 kademesinden emekli olmuş ( E ) Sey. Kd. Bçvş. Maaşından fazla olmamak üzere genel kurultay tarafından her yıl yeniden belirlenir. Disiplin ve denetleme kurul başkanları için bu ücret 30 yıl hizmet üzerinden 1 derecenin 1 kademesinden emekli olmuş ( E ) Sey. Kd. Bçvş. Maaşından fazla olmamak üzere genel kurultay tarafından her yıl yeniden belirlenir. Mrkz. Şb. Bşk. Ları için bu ücret 25 yıl hizmet üzerinden 2 derecenin 3 kademesinden emekli olmuş ( E ) Sey. Kd. Bçvş. Maaşından fazla olmamak üzere genel kurultay tarafından her yıl yeniden belirlenir.
22.10.2013
Zabite yardımcı gerekmiş, olmuş yardımcının adı Küçük Zabit... Sonra, askeri eğitimde, yapılanmada geçilince Amerikan sistemine, dünyanın ilk kurulan düzenli ordusunda, Adının yazılışı bile ülkenin diline, yazım kuralına aykırı olarak, Küçük Zabit’in adı olmuş, Astsubay. Daha adında başlıyor, ad verendeki kural tanımama... Mesela üsteğmene üstlüğünü belirtmek için üstteğmen, asteğmene astlığını belirtmek için astteğmen vurgusu yapılmamış, her nedense. Yazılarda, yazım kuralına uygun olarak “assubay” yazınca da, kimileri: -hayır, ben “astsubayım”der. Hâlbuki bir statüye ad verilirken, önce ülkenin diline, yazım kurallarına saygı göstermek gerek, ama nerde...
21.10.2013
Adım adım günümüze kadar olan gelişmeleri gözlemleyin lütfen… Bir avuç meslektaşımız Astsubay Sevdası ile mücadele vermeye çalışırken, birilerinin bu toplumu bir araya getirmemek uğruna bir şeyler ekme çabasında olduklarını ve nasıl ustaca o tohumları ektiklerini gözlemleyin… O ekilen tohumlar neticisinde yukarıda ismini saydıklarımın ve sayamadıklarımın şu anda nerelerde olduğunu inceleyin… Eminim geçmişten günümüze daha objektif bakabilmeyi göreceksiniz… O tohumun ismini merak edenlere, ‘’Ayrık Otu’’… Saygılarımla…..
20.10.2013
DAVA KONUSU : A.-Davalı Derneğin 22.08.2013 tarihli Olağanüstü Genel Kurul Kararlarının Tümüyle İptali B.-Dernek Yönetim Kurulu Seçiminin yok hükmünde olması nedeni ile usulsüz yönetim kurulunun dava süresince görevine devam etmemesi yönünden ihtiyati tedbir konulması ve dernek yönetiminin kayyıma teslimi. OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL ÖNCESİ YAPILAN HUKUKA AYKIRILIKLAR TEMAD Yönetim Kurulunca 22.07.2013 tarihli karar ile derneğin 1. Olağanüstü Genel Kurulunun yapılmasına karar verilmiş ve Olağanüstü Genel Kurul için 22.08.2013 tarihi belirlenmiş ise de Olağanüstü Genel Kurul toplantısı için hazırlıklar Dernekler Kanunu, Dernekler Yönetmeliği ve TEMAD tüzüğüne uygun olarak yerine getirilmemiştir. Kanun ve tüzüğün emredici hükümlerine uyulmaması nedeni ile yapılan Olağanüstü Genel Kurulda alınan kararlar yok hükmündedir.
15.10.2013
Milli Bayramlarımızı artık kutlamanın mümkün olmadığı gerçeğinde, yarın kutlamaya başlayacağımız dini bayramlarımızdan biri olan Kurban Bayramını, Milli Bayramlarımızı kutlayamaz isek; kutlama şansımız olmayacaktı. Bir ülke kendini var eden değerlere sahip çıkmadığı sürece tarihten silinmeye, yok olmaya mahkumdur. Bizlere, bu günleri sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları olmak üzere tüm Şehitlerimiz, Gazilerimiz ve Aileleri ile '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE'' deyip, bu BAYRAK altında yaşayan tüm insanları, Muvazzaf ve Emekli tüm Astsubay camiasının HAKLARIMIZIN ALINDIĞI, DAHA HUZURLU BİR ORTAMDA BİRLİKTE YAŞAYACAĞIMIZ BAYRAM HAVASINDA GÜNLER YAKINDIR. KURBAN BAYRAMLARINIZI KUTLAR, SAĞLIK VE HUZUR İÇİNDE BİR BAYRAM YAŞAMAYI DİLERİZ.
14.10.2013
Böyle bir zamanda Lale Devri gibi Otobüsler kiralanıyor Ankara'da 17 Ekim şovuna hazırlanılıyor Ne kazandınız? Hangi hakkı aldınız? Neyi kutluyorsunuz? Siz ''bilboardlara Assubay hakkı alacağımıza yönelik afişler alacağız'' diye para toplamadınız mı bu camiadan? Şimdi o parayla 17 Ekim şovu mu yapacaksınız? Sizin şov uğruna çarçur ettiğiniz para hangi para? Bu şartlarda Assubay hakkı alınması için verilen paralarla 17 Ekim şovu için Otobüs kiralayan oralarda bu paraları çarçur edenler o otobüslere binenler mazlumun ahı o tekerleri döndürmez, o tekeleri döndürse de bir ömür yüzünüzü güldürmez. Bu yavrucakların parasını zevki sefa uğruna harcayanlar için sizin davayı geri çek diye ricada bulunma hakkınız var elbette ben bu hakka saygı duyuyorum ama benim de geri çekmeme ve uzlaşmama hakkım var! Değil mahkeme aşamasında mahkemenin hiçbir aşamasında uzlaşmam söz konusu değil. O yüzden boşuna nefesinizi tüketmeyin.
06.10.2013
Hangi Genel Başkan? Assubaylara zırnık hak alamadığı halde Dünya Assubayalar günü Kutlamaya kalkan Genel Başkan Herkes duysun ve bilsin ki ortada bir Genel Kurul İptal davası var. Dünya Assubaylar günü kutlamasına kendi cebinizden giderseniz ne ala ama hak alacağız diye masumlardan toplanan paraları çar çur ederek Dernek kasasından 1 TL harcayarak giderseniz ''Genel Kurul İptal Edilirse'' atanacak kayyum heyeti tek tek hesabınızı inceleyecek. Kayyum heyetinden sonra yapılacak ilk Genel Kurulda ben Genel Başkan olursam eğer çar çur ettiğiniz har vurup harman savurduğunuz her 1 TL için kendinizi adli mercilerde hesap veriyor olarak bulursunuz bilesiniz.
05.10.2013
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneğinde (TEMAD) neler oluyor? 22 Ağustos 2013 tarihinde oldu bittiye getirilip bir sürü entrikanın çevrildiği bazı şube başkanlarının 20 Ağustos 2013 salı sabahı Genel Merkeze çağrılıp oluşturulan divan heyeti olağanüstü kurulda aldıkları emiri harfiyen uygulamışlardır.Genel Başkan adaylarının tüm listesi tamamı ile liste dışı bırakılırken nedense Ahmet Keser listesinde inceleme bile yapılmamış. Üyelik aidatını geç yatıran Yüksek Denetleme Kurul Başkanı Sayın İbrahim ŞİMŞEK şu an itibari ile Genel Merkez Yönetim Kurulu listesinde görülmekte iken, bugün yangından mal kaçırır gibi apar topar yaptırılan şube denetlemesine Yüksek Denetleme Kurulu Başkanı Sayın İbrahim ŞİMŞEK katılmayıp yerine birinci yedek BEKİR KARAKUŞ KİMİN YERİNE YÜKSEK DENETLEME KURULUNUNA GETİRİLDİ VE ŞUBE DENETLEMESİNE GÖNDERİLDİ?
04.10.2013
Sözde Ordu’nun belkemiği olarak adlandırdığınız, Ülkenin bekası uğrunda en fazla şehit veren ve gazisi olan biz Assubayları, yaşadığımız bu kentte de küçümseyerek görmezden gelip, yok saydınız.. Oysa; Antalya’da yaşayan biz Emekli Assubaylar, haklarımızın mevcut hükümetiniz tarafından verilmesi gerektiğini çok iyi biliyorduk. Antalya da 7 bin civarında Emekli assubayın bulunduğunu, bunların eş, çocuk ve yakınları ile beraber 40 bin oya tekabül ettiğini, kentin her kademesindeki yöneticilerinize defalarca iletmemize rağmen yine bizleri bilerek veya bilmeyerek görmezden geldiniz..
28.09.2013
Konserle Astsubaylar Günü kutlamak yerine varoluş nedenleri "oy" olanlara duyurmak için planlı programlı, usulüne uygun örgütlü protesto eylemleri yapalım. Yok şayet korkuyorsak, oturalım oturduğumuz yerde. Ama ülke sorunlarından kendimizi soyutlayıp, kafamızı kuma gömüp, gümmbüdü zıppıdı, vur patlasın çal oynasın gün kutlamayalım. Eğer birisi bana kızacak, yanılıyorsun diyecek olursa, son yıllarda, üzerinde hiç bir yasal denetim olmayan, Başbakanlık örtülü ödeneği (40) yazı ile (kırk kat) artrılırken, niçin Astsubayların maddi sıkıntılarının çözümü konusunda "ödenek yok- mali sıkıntılar" gerekçeleri öne sürüldüğü konusunda beni ikna etsin..
27.09.2013
BEN YAPTIM OLDU ZİHNİYETİ ÇOK KARANLIKTIR ŞÖYLEKİ; 17 Ekim Dünya Astsubaylar Günü; ''Tarihçesi Türk Silahlı Kuvvetlerinde astsubay olarak yıllarca görev yaptıktan sonra emekli olan Yüksel BİNİCİ köşe yazısı, ve makale yazarak, kampanyalar düzenleyerek medya organlarında yer alıp kamuoyunda duyulmasını sağlamıştır.Yüksel BİNİCİ’nin başlatmış olduğu çalışmalar sonucu Dünya Astsubaylar Günü olarak kabul görmüştür.'' DİYE YAZAN ZİHNİYET BEN MERKEZLİ DEĞİLMİDİR? istişareye yatıp önce 17 Ekimi astsubaylar günü ilan eden Yüksel Binici sonra da bunu ''dünyaya'' çeviriyorsa yarın kim bilir nereye çevirecektir.
27.09.2013
Eğer seni bir çamur parçası iken üzerinde çalışmasaydım, kuruyup gidecektin. Döner tezgahın üstüne koymasaydım, ufalanıp toz olacaktın. Sıcak fırına sokmasaydım, çatlayacaktın. Boyamasaydım, hayatında renk olmayacaktı. Ama sana asıl güç ve kuvveti veren ikinci fırın oldu. Şimdi arzu ettiğim her şey var üzerinde.' Ve ben kahve fincanı, şu sözlerin ağzımdan çıktığını hayretle fark ettim: 'Ustam! Sana güvenmediğim için beni affet! Bana zarar vereceğini düşündüm. Beni benden fazla sevip iyilik yapacağını fark edemedim. Bakışım kısaydı, ama şimdi beni harika bir sanat eseri yaptığını görüyorum. Benim sıkıntı ve acı diye gördüğüm şeyleri bana verdiğin için teşekkür ederim… Teşekkür ederim.'
20.09.2013
1984’den bu yana Güneydoğu Gazisi kaç kişidir ne yapıyorlar Nasıl yaşıyorlar biliyor muyuz? Hayır! Ölen ölür... Gazi olan Bir başına Allaha emanet değil mi? Bakın biz milli bayramlarda Protokol önünden yaşlı başlı Gazileri yürütme hafifliğinde bulunmuş Saygıdeğer milletiz(!) Daha dün on binlerce askerin Gazi olmasına sebep olan bir caniye Bugün beyefendi muamelesi çekilen Bir ülkede yaşıyoruz ya! Ezcümle; Gazilere minnettarlığı olmayan bir ülkenin Gaziler günü kutlansa... Vicdan sayfamızda ne yazar kardeşim!
19.09.2013
Bizlere bir türlü kıymetini bilemediğimiz Cumhuriyet'i ve bu güzel ülkeyi armağan eden, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve değerli silah arkadaşlarını, Bayrağımızı şerefle dünyanın her yerinde dalgalandırmayı amaç edinmiş ve bu uğurda Şehit düşmüş Şehitlerimizi, ve Gazi olan Gazilerimizi. Misak-ı milli ile kanla çizilmiş TÜRKİYE CUMHURİYETI sınırlarımızı korumak üzere görev başında hain bölücüler tarafından kahpece katledilmiş Şehitlerimizi ve Gazilerimizi minnet ve şükran ile anıyor önlerinde saygı ile eğilmeyi ve yad etmeyi bir borç biliyoruz.
18.09.2013
Türkiye’nin her ilindeki okullar, kullanılmış diş macunu tüplerini, kutularını ve fırçalarını TerraCycle’ın Ağız Bakımı Birliklerine gönderiyor. Toplanan nesneler, plastik saksılardan parklardaki banklara kadar değişen ürünlere dönüştürülüyor. Bu projede, hem çocuklar geri dönüşüm ve çevre gibi konularda bilinçlendirilmiş oluyor hem de kullanılmış ağız bakımı ambalajları çöpe gitmek yerine yeniden kullanılabilir ürün haline geliyor. Türkiye Program Yöneticisi TUĞÇE ERTEN, Sayın Cengiz ERTEN'İN KIZIDIR.,
17.09.2013
... 26 ...

 

 

 
SAAT
TAKVİM
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar13.614613.6691
Euro15.364615.4262
HAVA DURUMU