Anasayfa

2013-2014 Eğitim öğretim yılı 16 Eylül 2013 günü başlıyor. Başlıyor başlamasınada nasıl başlıyor. Okullar ayrıştırılmış, kimi İLKOKUL kimi ORTAOKUL olmuş 4+4+4 eğitim sistemi çocuklarımıza çocukluklarını yaşamaya imkan mı tanıyor, yoksa yaşamalarına tamamı ile engel mi oluyor."Çocuklar Gülsün diye!" yaşayalım. Çünkü insanın anavatanı çocukluğudur. Çocuklar gülerek, oynayarak büyürse, sonunda büyükler güler. Büyükler mutlu olup gülümseyince tüm ülke, tüm insanlık güler. Çocukların gülmesine hizmet veren herkese selam olsun!
16.09.2013
VİCDANLARA,BEN DAVA ADAMIYIM DİYENLERE, BEN MESLEĞİM İÇİN, ASTSUBAYLIK İÇİN CANIMI BİLE VERİRİRİM DİYEN KLAVYE KAHRAMANLARINA SESLENİYORUM. BEYLER GÖSTERİN DAVA ADAMLIĞINIZI. BEYLER GÖSTERİNİZ AĞZINIZDAN DÜŞÜRMEDİĞİNİZ BİRLİK VE BERABERLİK ÇAĞRILARINI. BEYLER GÖSTERİN HAKLI DAVANIZDA KİMSEYE ARTIK ÖDÜN VERMEYECEĞİNİZİ. AMMAAAAAAAAA EGERKİ BUNLARI YAPMAK SİZLERE UZAKSA, ALLAH RIZASI İÇİN SAHTE BİLGİ KİRLİLİĞİ YARATMADAN VAZ GEÇİN VE KENDİKENDİNİZİ POHPOHLAMAYI, OLMAYAN KAHRAMAN DURUŞUNUZU KİMSEYLE PAYLAŞMAYIN. AYNA VE GÖRDÜĞÜNÜZ SİZE YETER.
14.09.2013
HANİ O MEŞHUR GÜZERGAH VAR YA . MÜBAREK ARAFAT YOLU. ISSIZ ANKARA BULVARI DİYE POLİSİN VE VALİNİN DAHİ TOPLUM HARİTASINDA OLMAYAN. SESSİZ, HATTA SOLUKSUZ BİÇİMDE YAŞANAN BİR BÖLGESİNDE. CİNLERİN TOP OYNADIĞI. HANİ TESADÜFEN YOLUNU ŞAŞIRMIŞ ÜÇ BEŞ VATANDAŞIN “ KİM BU KIRMIZI BAYRAKLAR KALABALIĞI DEDİĞİ. ÇOĞUNUN DA BENZİN ZAMMINI PROTESTO EDİYOR ZANNETTİĞİ. SESSİZ BİR 3000 METRE YÜRÜYÜŞÜ. SAYIN VEYSEL ÇETİNER İN ISINMA TURU KADARCIK. YER DE İYİ. ASSUBAYA UYGUN, HERHALDE VALİLİK 20 YILLIĞINA BU GÜZERGAHI 17 EKİM DE TEMAD A İHALE BİLE ETMİŞTİR. SESSİZ OLDUN MU. TAM 20 YILLIĞINA SENİN. BU SENE İŞ BİRAZ KÖTÜ. ETKİNLİK BU YIL KURBAN BAYRAMI İLE BİRLİKTE. ÜSTÜSTE. NASIL OLSA PANKART FALAN DA YASAKTIR YA. GEÇEN YIL SAYIN YÖNETİCİLER TEK PANKART TAŞIYAN KİŞİYİ YANİ KENDİMİ NEREDE İSE LİNÇ EDECEKLERDİ. ISRARLA İNDİRMEMİŞTİM. ZORLA ALMIŞLARDI. HEM DE TEMAD YÖNETİCİLERİ. POLİS FALAN DEĞİL YANİ. AMA HİÇ BİR BASIN VE KAMERAYA DA KENDİMİ GÖSTEREMEDİM. ÇÜNKÜ BASINDA YOKTU.
06.09.2013
TEMAD ÖNCELİĞİNİ; EMEKLİ TOPLUMUNUN AÇLIK SINIRINDAKİ NOKTASINDAN BAŞLATMALIDIR. TEMAD IN YENİ MİSYON VE VİZYONU; BU TOPLUMA VE ÇALIŞAN TÜM ASSUBAYLARA “ ASTSUBAY FAKÜLTESİ “ KAYNAK VE TEDARĞİNE DAİR KANUN İÇİN BİR REHBER VE ASLA VAZGEÇİLMEZ ŞART OLMALIDIR. TEMAD BU TOPLUMA AH DI VEFA DA; REFAH PAYI VE İNSAN ADALETİ İÇİN HER YOLU VE ÇAREYİ DENEMELİDİR. TEMAD , DÜNYA ASSUBAYLAR GÜNÜ DE DAHİL TÜM BASIN VE YAYIN ORGANLARI İLE PLATFORMLARINDA İKİ ANA MESELEYE ; EMEKLİLERİN AÇLIK SINIRI İLE FAKÜLTE YASASINA; PKK. NIN KÜRDİSTAN HAYALİNE SARILMASI KADAR SARILMALIDIR. BU HAYALLERİ HEDEF VE OLMAZSA OLMAZ YAPMALIDIR. SAYGILARIMLA. ADNAN FUAT ÖZDEMİR.
04.09.2013
Geçen yıllarda oluşan birlik beraberlik neticesinde, muvazzaflarda ciddi şekilde TEMAD a destek olmaya başlamış, eşlerini ailelerinden kişileri TEMAD a üye yapmaya başlamışlar ve maddi destek vermeye başlamışlardır. Ancak mevcut TEMAD yönetiminin yetersizliğinden ve uğradıkları haksızlıklara karşı gerekli tepkiyi ortaya koyamayan bir TEMAD yönetimi olunca bu destekler giderek azalmaya başlamıştır. Desteğinen yüksek olduğu illerden biri olan Konya da bile bu durum etkisini göstermekte ve maddi destek de azalmıştır. Bu konuda tereddütü olan Konya TEMAD yönetimine sorabilir. Mevcut TEMAD yönetiminin yetersizliği TEMAD a da zarar vermeye başlamıştır... Görmek isteyen için elbette…
18.08.2013
Herkesin kahraman olduğu,herkesin sesini duyurabildiği ,herkesin birbiriyle anında iletişime geçtiği,bir yazı,bir öneri,bir mesajın saniyede kitlelere ulaşarak kitleleri bir yerlerde toplayabildiği,kendini sanal bir platformda bile olsa diğerleriyle eşit ve özel hissettiği çağda artık otoriter bir şekilde örgütü yönetmeye kalkma,otorite kurma,hakaret tehdit sökmüyor.kimse artık o asarım keserim diyen mahalle kabadayılarının kuru gürültülerine inanmıyor. Değerli meslektaşlarım TEMAD bizim örgütümüz ben gururla bir örgütüm var diyorum hiçbir kimseye özel veya genel bir kinimiz düşmanlığımız olmaz zaten bu tür hastalıklar bizde olamaz. Geçiştirmeleri,kandırmacaları,güneşi balçıkla sıvamayı bırakıp silkelenip doğrulmanın vaktidir.binlerce emekli astsubayın ve binlerce geleceği TEMAD olan çalışan astsubayın gözü kulağı ankaradaki değişim vaktidir. Bu vakit TEMAD genel kuruludur. Saygılarımla. Bahri Kılınçel
03.08.2013
24 HAZİRAN 2013 TARİHİNDE YÖNETİM KURULUNA YEDİ YÖNETİM KURULU ÜYESİNİN İMZASI İLE SUNULAN 21 AYLIK YÖNETİM KURULUMUZUN ÇALIŞMALARI İLE İLGİLİ OLARAK YAPTIKLARIMIZ VE YAPAMADIKLARIMIZI İÇEREN YAZILI BİR DURUM DEĞERLENDİRİLMESİNDE BULUNULMUŞTUR.VERİLEN DURUM DEĞERLENDİRMESİ YAZISI GENEL BAŞKAN TARAFINDAN ŞİDDETLE RED EDİLEREK GÖRÜŞÜLMEYE AÇILMADAN TOPLANTIYI TERK ETMİŞTİR.GEÇEN BİR AYLIK SÜRE ZARFINDA DA HİÇ BİR GÖRÜŞME OLMAMIŞ 22 TEMMUZ 2013 TARİHİNDE YAPILAN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU TOPLANTISINDA SEÇİMLİ OLAGANÜSTÜ GENEL KURUL KARARI ALINMIŞTIR.SEÇİMLİ OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL KARARI ALMAMIZDA AŞAĞIDA BELİRTİLEN VE GENEL BAŞKAN TARAFINDAN GÖRÜŞÜLMEYE DAHİ GEREK DUYULMAYAN BİZLERCE ÇOK ÖNEMLİ KONULARI İÇEREN DURUM DEĞERLENDİRMESİ METNİ AŞAĞIDA TÜM ÜYELERİMİZİN BİLGİSİNE SUNULMUŞTUR.
02.08.2013
HİÇ KİMSE TEMAD DÜŞMANI DEĞİLDİR.HER TEMAD ÜYESİ ASTSUBAYIN BİR KİŞİ BİLE OLSA GÖRÜŞLERİNE SAYGI DUYACAĞIZ,ELEŞTİRİLERİNE SAYGI DUYMA GELENEĞİ GELİŞTİRECEĞİZ. TEMADIN TÜM ÜYELERİ TEMADIN KURUMSAL KİMLİĞİNE SAYGI DUYMALIDIR.TEMADIN GÜCÜ HİÇBİR SİYASİ GÜCÜN,CEMAATIN,TARİKATIN GÜCÜNÜN HİMAYESİNDE OLMAMALIDIR. HİÇ KİMSE ELEŞTİRİLMEYECEK DEĞİLDİR,HİÇ KİMSE VAZGEÇİLMEZ DEĞİLDİR. TEMADIN SAYGIDEĞER DELEGELERİ BU GENEL KURULDA ENGİN SAĞDUYULARIYLA TEMADIN LİDERİNİ VE KADROSUNU SEÇECEKTİR BUNDAN HİÇ KİMSENİN KUŞKUSU OLMASIN. 32.BU GÜNE KADAR TÜM ELEŞTİRİLERİ OKUMUŞ BİR EMEKLİ ASTSUBAY OLARAK OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL KARARI ALINMA TOPLANTILARI VE SONUÇLARI TÜM ELEŞTİRİ YAPANLARI HAKLI ÇIKARMIŞTIR.BU YAZDIKLARIMDAN DOLAYI BENİ SUÇLAYACAK YEMİNLİ CERİDECİ TAKIMINA SÖZÜM ŞUDUR ARKADAŞLAR LÜTFEN OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULDAKİ YAPILACAK KONUŞMALARI DİKKATLİCE DİNLEYİN.
25.07.2013
Lozan Barış Antlaşması ile ise; * Misak-ı Milli sınırları dünya devletleri tarafından kabul edildi,toprak bütünlüğümüz sağlandı. * Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti uluslararası hukuka göre tanındı. * Silahlı Kuvvetlerimiz bağımsızlığına kavuştu ve Cumhuriyetin en güçlü savunucusu haline geldi. * Kapitülasyonlar kaldırıldı, iktisadi bağımsızlık sağlandı. Bu nedenlerden dolayı Lozan, Sevr' i ortadan kaldıran bir sağlık belgesi, Cumhuriyetimizin bağımsızlık senedidir. Şimdi bir düşünün... Hangisini tercih ederdiniz?.. Yüce Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK' ü, silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi bir kez daha saygı ve özlemle anıyoruz
24.07.2013
Sen misin ileri diyen, Kemalim? Başladı seyran, bu ‘Boğaz’ geçilmez, Fırladı siperden "Yiğit Mehmedim"! Vatan sevmeyince, bu güç bilinmez… Anafartalar’ da zafer kazanan, Vatana can veren kahramanlarım! Türklüğün adını tarihe yazan… Gâvuru defeden kahramanlarım... Denizler yanıyor, dağlar yanıyor, Toprağım yanıyor, düşman kaçıyor... "Yiğitler, şehitler... Zafer kazandık," Biz muzaffer doğduk, bir tarih yazdık; Kudret ve heybetle...’ÇANAKKALE’YDİK!
24.07.2013
Genelkurmaya karşı şahin, Hükümete karşı ise güvercin olmaya yönlendirilerek basit bir politika izlenmektedir. Bu gidilen yol ile başarıya ulaşılmak isteniyor ise plan ve program takvimlerini birazcık yoğunlaştırmak gerekecektir. ( Cemaatlerle ilişkiye girilmesi, şubelerde dini ayinler yapılması, hükümetin programlarına açıktan destek verilmesi. Temad başkanlarının softalardan seçilmesi v.b.) Ben ve benim gibi düşünen Atatürkçü, Cumhuriyetçi, Laik emekli assubaylar gidilen yolu beğenmemekteyiz. Türkiye Cumhuriyetinin kanunlara uygun derneği olarak, tüzüğü onaylanmış derneği olarak, Tüzüğüne sahip çıkmasını, Anayasal gösteri ve yürüyüş hakkının camianın beklentisi doğrultusunda hayata geçirilmesini tüm yönetici ve üyelerden önemle rica ediyorum.
05.07.2013
1974 Barış harekatından sonra aktivite kazanmış, Cumhuriyetin ilânından sonra da hız kazanarak büyümüştür. Bugün KKTC 70 ülke ile dış ticaret yapmaktadır. 1995 yılı itibariyle ihracatın %30'unu Türkiye'ye, %54.2'sini Avrupa'ya, ithalatının %53.2'si Türkiye'den, %27.1 ise Avrupa Topluluğu üzerinden yapmıştır. Özellikle Türkiye Cumhuriyeti dışındaki Türk Cumhuriyetleri ile ticarî ve siyasi faaliyetlerini artırma yönünde yoğun çabalar harcanmaktadır. Anayasa 5 Mayıs 1985 tarihinde yapılan halk oylaması ile kabul edilmiştir. Çok partili demokratik bir sisteme sahip olan KKTC, sosyal adalet ve hukukun üstünlüğüne dayalı, lâik ve bağımsız bir devlettir. Cumhurbaşkanı, başbakanı, bakanlar kurulu ve parlamentosu olan KKTC'nin en büyük sorunu uluslararası tanınmadır.
20.07.2013
GELİNEN SON NOKTADA YAŞATTIĞINIZ 21 AYLIK GEÇMİŞ DÖNEMDE YAPTIKLARINIZ VE NEDEN YAPAMADIKLARINIZI BİLMEYEN YOK. Yeni yönetimden; Merkezi otorite yerine bütün teşkilatlarıyla ortak karar alan, ortak akılla hareket eden, ben bilirim yerine biz biliriz ve her güçlüğü beraber aşabiliriz diyen bir yönetim anlayışının uygulanmasını bekliyoruz, beklentimiz bu yöndedir..demiştik.
16.07.2013
Emekli arkadaşım, teşkilatsız olunca, bir olmayınca, toplu olmayınca, emeklileri kimse dikkate almıyor. Sendika mücadelemiz ve haklarımızı almak için, gelin birlik olalım. İnsanca yaşamak, emeklerimizin karşılığını almak, insan onuruna yaraşır bir yaşam sürmek ve kula kulluk etmemek için Türk Emekli-Sen’e ve Birleşik Emekliler Derneğimize destek verelim. Hayat sıkıntılarına ve zorluklarına karşı, beraberce mücadele etmek ve iyi günlere ulaşmak sizin elinizde. Birlik olalım, bir olalım, iri olalım, diri olalım…. Bütün bu olumsuzluklar içinde emekliler gününüz kutlu olsun. Daha güzel günleri yaşamak dileği ile
29.06.2013
Bildiğiniz gibi kurumsal yapılarda üyeler her türlü bilgi alışverişini ,sosyal ve kültürel konulardaki düşünce paylaşımlarını kayıtlı olduğu şubeler ile yaparlar. Genel Merkez bu birikimleri Şube Yönetimleri veya ihtiyaç duyulması halinde toplayacağı Temsilciler Kurulundan alarak yön belirler, bu çerçevede hareketlerini tayin eder. Maalesef mevcut yönetimce kurumsal yapı içselleştirilemediği için bu görevleri ,hatta yöneticileri savunmayı kendisine görev addedenler çıkmaktadır.
07.07.2013
... 27 ...

 

 

 
SAAT
TAKVİM
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar13.614613.6691
Euro15.364615.4262
HAVA DURUMU