Anasayfa

Yıl 1953... 4 Nisan pazar günü. Gün henüz ağarmamışken, Eceabat ve Nara kıyıları şiddetli bir çarpışmanın gürültüsüyle sarsıldı. Bu sarsıntı güneşle birlikte tüm Türkiye’yi saracak ve çarpışmanın gürültüsünü sessiz hıçkırıklara dönüştürecekti. Naraburnu açıklarında İsveç şilebi Naboland ile çarpışarak Çanakkale Boğazı’nın sularına gömülen Dumlupınar denizaltında hayatlarını kaybeden 81 denizci ise tarihin sayfalarına ve Türk milletinin kalbine şu sözlerle kazınacaktı: “Vatan sağolsun...”
04.04.2013
BİLİYORUZ Kİ, İSMİNİ BURAYA KOYAMADIĞIMIZ, DAĞARCIĞIMIZDA UNUTTUĞUMUZ ÇOK DEĞERLİ BÜYÜKLERİMİZ VE KADİM DOSTLARIMIZ BİZLERE KIZMAYACAKLAR; GENEL MERKEZİMİZ ONLARI DA KENDİ NEZAKET ÜSLUBU ÇERÇEVESİNDE LİSTESİNE ALACAKTIR.
02.04.2013
Darbe ve darbe sonrası dönemlerde Türk Silahlı Kuvvetlerinden çeşitli idari kararlarla ilişiği kesilen askerlerin bir kısım mağduriyeti 22 Mart 2011 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 6191 sayılı Sözleşmeli Er ve Erbaş Kanunu ile 926 sayılı TSK Personel Kanununa eklenen geçici 32.madde ile giderilmişti.Ancak söz konusu yasadan sözde yargı yolu açık idari işlemlerle TSK’den ilişiği kesilen kararname mağdurları yararlanamamıştı.
31.03.2013
BİRİNCİSİ İSTANBUL DA GERÇEKLEŞTİRİLEN, 2013 YILINA AİT TEMAD GENEL MERKEZ Lİ “TANITIM VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI” NIN EN CAN ALICI VE HERKESİN ORADA OLMASININ KARŞILIĞI VE GEREKÇESİ OLAN KISMI ŞÜPHESİZ GENEL BAŞKANIMIZA SAHNEDE YÖNELTİLEN SORU CEVAP TARZI MÜLAKAT KISMI. NE VAR Kİ, KATILIMCILAR BU KONUDA HAZIRLIKSIZ VE DENEYİMSİZ. HANİ KİMSE GÜCENMESİN DE MESELELERİN ÇÖZÜMÜNE DAİR KİŞİSEL TESPİT VE DUYARLILIKTA ALGI EKSİKLİĞİMİZ SEBEBİYLE KİM NEYİ NE AMAÇLA SORMASI GEREKTİĞİ KONUSUNDA BİRAZ SIKINTILI. GELEN SADECE DİNLEYİCİ OLGUSU İLE KATILIMA İŞTİRAK ETTİĞİ İÇİN SORGULAMA HAKKINA DAİR İRADESİNİ ÖN PLANA ALMIYOR. OYSA ORADAKİ YANİ SAHNEDEKİ ŞAHIŞ BU DERNEĞİN GENEL BAŞKANI OLAN KİŞİ. TÜM MERAK VE ENDİŞELERİMİZİ GİDEREBİLECEK OLAN YEGANE MUHATABIMIZ.
31.03.2013
Genel Kurulda kabul edilen “ ihraçların kaldırılması kararı “ nı uygulamaya koymamak için ipe un serilmektedir. Bu nedenle tüm yönetici ve delege meslektaşlarımı imzalarına sahip çıkmaya , şayet karar değiştirilmiş ise hesap sormaya davet ederim. Aslında tüm bunlar işin teferruatı ve benim için hiçte önemli olmayan hususlardır. Burada özellikle amacım; derneğimizi telefonlarla, tlf mesajlarıyla, site yazılarıyla aşiret veya cemaat tarzı yönetilmesinden kurtarmak, keyfi yönetimlerle derneğin geleceği ile oynayanlardan hesap sormak ve belge kayıtlı, ispatlı resmi yazışmalarla kurumsallığın yerleşmesini sağlamaktır. Takdir edersiniz ki kurumsallığı sağlayamadığımız sürece üyelerimizden ve kamuoyundan beklediğimiz saygınlığı görmek oldukça zor, hatta imkânsız olacaktır. Sevgi ve saygılarımla.
24.03.2013
SAYIN YALÇIN KAÇAR TEMAD DA GENEL SEKRETER; YANİ GENEL BAŞKANDAN SONRA EN YETKİN VE SORUMLU KİŞİ. DERNEĞİN EL- EMİN İ DURUMUNDAKİ MAKAM. BU GÜNKÜ AÇIKLAMASINDA " TOPLUMUMUZA VE DAVAMIZA ÇOK ZARAR VERMEYECEĞİNİ BİLSEM , İSTİFA GEREKÇEMİ HEMEN BİR DAKİKA BEKLEMEDEN AÇIKLARDIM, BU İŞİ GENEL BAŞKAN YA DOĞRU AÇIKLASIN VEYA İSTİFA METNİMİ SOSYAL MEDYAYA OLDUĞU GİBİ KOYSUN " DİYEREK HEM MESELENİN ANLAŞMAZLIK VEYA UYUMSUZLUK TARZI OLMADIĞINI İFŞA ETMİŞ OLDU, HEM DE EMİN OLARAK ARKASINDA CESARETLE DURDUĞU ÇOK ÖNEMLİ İDDİA VE İTHAMLARININ GENEL BAŞKAN TARAFINDAN AÇIKLANMASINI İSTEDİ.
21.03.2013
KİM, NEYİ BİLİYOR İSE MERTÇE SÖYLEMELİ, İSTİFA EDİLİYOR, EDİLMİYOR DEDİKODULARI UZATILMAMALI; BİR AN ÖNCE YÖNETİM KURULUNDAKİLER KARARLARINI VERMELİ, EN ÖNEMLİSİ HİÇ KİMSE BULANIK VE BELİRSİZLİK ORTAMINDAN NEMALANMAYA İTİBAR ETMEMELİDİR. YÖNETİM KURULU ÜYELERİ SORUMLULUK MAKAMINDA OLDUKLARINI UNUTMADAN HAREKET ETMELİDİRLER. TEMAD YIPRATILMAMALI,DÜŞMANA EL OVUŞTURMA FIRSATI VERİLMEMELİDİR. HER BUNALIMIN AŞILACAĞI EN TEMİZ ÇÖZÜM SEÇİM VE SEÇİMLE GÜVEN TAZELEMEDİR. SAYGILARIMIZLA.
20.03.2013
ÇANAKKALE; BİR SAVAŞIN GÜÇ VE KUDRETLE DEĞİL; MUSTAFA KEMAL AKLI VE ZEKASI İLE İYİ YAPILMIŞ STRATEJİ VE MANEVRALARLA KÜÇÜK VE AZ KUVVETLERLE KAZANILACAĞININ DA DÜNYA HARP STRATEJİLERİNE GİRDİĞİ TEK SAVAŞTIR. ÇANAKKALE; EŞSİZ ÖNDER MUSTAFA KEMAL İN, KAZIM KARABEKİR İN, ESAT PAŞA NIN, FEVZİ ÇAKMAK IN VE DAHA NİCE KURTULUŞ SAVAŞI KAHRAMANININ DEHALARINI ORTAYA ÇIKARAN VE KENDİLERİNİ İSPAT ETME FIRSATI YARATAN ÇOK ÖNEMLİ BİR SAVAŞTIR.
19.03.2013
Hayaller denizinde yüzenlerde düşünsün… Ey cahil bu vatanda yaşıyorsan sen eğer, Sıcacık yatağında yatıyorsan sen eğer, Kendini saklayıp taş atıyorsan sen eğer… Arkadan kuyumuzu kazanlarda düşünsün… Kabul etmem ben onu, köpeğe olmuş köpek, Toprağımda yaşarken eşeğe olmuş eşek, Her evde onca çocuk, üremiş öbek öbek… Aklı kıt, sırtı pullu, sazanlarda düşünsün… Biliyorum ki devam edecek hainliğe…
05.07.2013
2013 YILININ HAKLARIMIZIN KAZANIM YILI OLMASI DİLEKLERİMİZ İLE EMEKLİ, ÇALIŞAN TÜM ASTSUBAYLARIMIZIN MUTLU YILI OLMASINI DİLER, SAYGILAR SUNARIZ.
31.12.2012
. Ben yaşabilmek için mutlaka bağımsız bir milletin evladı kalmalıyım. Bu sebeple milli bağımsızlık bence bir hayat meselesidir. Millet ve memleketin menfaatleri icap ettirirse, insanlığı teşkil eden milletlerden her biriyle medeniyet icabı olan dostluk ve siyaset münasebetlerini büyük bir hassasiyetle takdir ederim. Ancak, benim milletimi esir etmek isteyen herhangi bir milletin, bu arzusundan vazgeçinceye kadar, amansız düşmanıyım” Mustafa Kemal ATATÜRK
28.08.2012
Yaşadığımız TÜRKİYE gerçeğinde DAHA MUTLU BAYRAMLAR DİLEĞİ İLE MÜBARAK RAMAZAN BAYRAMINIZI KUTLARIZ.
18.08.2012
23 Nisan 1920 de Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisi kuruldu.Türkiye Büyük Millet Meclisi 93 yıl önce bugün okul sıralarından sandalyeler ve Ankaralı marangozların imal ettiği bir kürsüyle çalışmalarına başladı. O sırada ülkemizi işgalden kurtarmak ve bağımsızlığımızı kazanmak için mücadele ediyorduk. Bu mücadelenin önderliğini yapan Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları, halkın desteği olmadan başarıya ulaşılamayacağını biliyorlardı. Halkın seçtiği temsilcileri aracılığıyla kendi kendini yönetmesi çok önemliydi. Yeni Türkiye bu temel üzerinde yükselecekti.
23.04.2012
“Vatan Sağ Olsun!” 1953 yılı… 3 Nisan'ı 4 Nisan'a bağlayan gece, Dumlupınar denizaltısı Ege'de katıldığı NATO tatbikatından geri dönüş yolunda, Çanakkale Boğazı'ndan içeriye giriyordu. Sisli ve rüzgârlı gecede su üstü seyri yapan denizaltının rotası Gölcük'teki Denizaltı Komutanlığı ana üssüydü. Dumlupınar; manevralar boyunca iki gün sualtında kalmış, üstün başarı gösteren gemi personeli yerli yabancı tüm komutanların takdirini kazanmıştı. Yorgun, ama bir o kadar da gururlu 86 denizci, kendilerine yeni bir görev verilinceye kadar sevgilileri olan denizden ve gemilerinden ayrılıp, eşlerine, ailelerine kavuşmanın heyecanı içerisindeydiler. Ne var ki saatler 02.15 i
04.04.2012
Gün o gündü; Gök kubbenin yıkılacağı gündü. Aslan’lar gizlice: Dağların eteklerinde toplanmışlardı. Büyük guruplar halinde: Tekbir yürek, tekbir ruh olmuşlardı. Sessiz, sakin; Kıyametin kopacağı saati bekliyorlardı. Altın yeleli; Büyük aslan Tepenin yamacına yürüdü,
30.03.2012
... 27 ...

 

 

 
SAAT
TAKVİM
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar5.74305.7660
Euro6.33076.3561
HAVA DURUMU