Anasayfa

TÜM MESLEKTAŞLARIMIN BU GERÇEKLERİ VE DOĞRULARI ÖĞRENME HAKKI OLDUĞUNA İNANARAK, DÖNEMİMİN VE BUGÜNKÜ YÖNETİMİN MUKAYESESİNİ SİZ DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIMLA PAYLAŞMAYI BİR GÖREV OLARAK HUZURUNUZA ARZ ETMEYİ UYGUN BULMAKTAYIM. AKLI SELİM DÜŞÜNCELERLE DEĞERLENDİRMEYİ SİZ OKUYUCULARIMIZA BIRAKARAK HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDER; SAĞLIKLI VE MUTLU GÜNLER GEÇİRMENİZİ DİLERİM. KISMETSE, BİR SONRAKİ MAKALEMİN KONUSU SORUNLARIMIZ VE ÇÖZÜM YOLLARI OLACAKTIR.
27.06.2013
* Muhalefette iken ekibiniz tarafından sürekli gündeme getirilen ‘’ 3 aylık denetleme raporu’’nu Temad Genel Başkanlığı sitemiz vasıtası ile bizlerle paylaşma arzusunu sanırım seçim sonrası unuttunuz! Bunu Yönetim Kurulunuz ile bile görüşmediğiniz, konuşmadığınız gerçeği çok vahim. Açıklamadan, konuşup görüşmemenize sebep bir durum mu vardır? * Seçimlerden önce söylediğiniz üzere; Görüşmeler ve bilgilendirmeler devam ederken ‘’EYLEMLERE’’ geçmek için ne bekliyorsunuz? * Genel Kurul Kararı ile kurulan TÜZÜK KOMİSYONU faaliyetleri hangi aşamadadır ve ne zaman Tüzük Genel Kurulu’nu toplamayı düşünüyorsunuz? * Genel Kurulda alınan karar gereği ‘’AFFEDİLEN İHRAÇLAR’’ konusunda yönetiminizce neler yapılmıştır? Bu konuda açıklama neden yapma ihtiyacı hissetmiyorsunuz?
06.07.2013
Erdemli Atış poligonunda gerçekleşen 8 sporcunun katıldığı müsabakada Türk sporcu Yusuf Dikeç, 50 metre serbest tabanca müsabakalarında 192 puan toplayarak Türkiye'ye ilk altın madalyayı kazandırdı. İtalyan sporcu Ferancesco Bruno ise 191.3 puanla gümüş madalya alırken, İspanyol sporcu Pablo Cerrera ise 172 puanla bronz madalyanın sahibi oldu. Aynı katagoride yarışan Türk sporcu İsmail Keleş ise 94.6 puanla 7'nci sırada yer aldı.
27.06.2013
Ben se tam tersi, yaşım gereği hırslı, egolarının aç olması nedeni ile sizlerin şu an yaptığı yanlışları yapmam beklenir. Üzülerek bir kez daha söylüyorum. Sizleri ve yaptıklarınızı anlamakta büyük güçlükler çekiyorum. Oysa yürüdüğümüz bu meşakkatli yolda kişiler değil kurum ön planda olmalı. Kişilerin öne çıkarıldığı sistemler her zaman küt ve kadük kalır. Ama gene söylemeden edemeyeceğim, sizleri şiddetle kınıyorum. Bizleri bir arada tutarak güç olmamızı sağlayacağınız yerde, tam tersine ayrıştırdığınızı düşünüyorum. Bundan sonra sizler benim için yok hükmündesiniz. Ahmet Arif ne güzel demiş; Bunlar, Engerekler ve çiyanlardır. Bunlar, Aşımıza, Ekmeğimize Göz koyanlardır. Tanı bunları, Tanı da büyü, Astsubay Kardeşim... Yunus BİLGİÇ TEMAD Konak Şube Başkanı
02.06.2013
GECE YARISI SAAT BİRE DOĞRU, 29 MAYIS GÜNÜNÜN İLK SAATLERİNDE, BYZANS ASKERLERİ, KARANLIĞIN İÇİNDEN, ÇOK UZAKLARDAN SESLER DUYMAYA BAŞLADI. GİTTİKÇE YAKLAŞAN BU SESLER, SURLARA DOĞRU YÜRÜMEKTE OLAN GAZİLERİN AYAK SESLERİYDİ. BU GECE HERHANGİ BİR SAATTE UYANABİLİRSENİZ. KARANLIĞI DİNLEYİN. DİNLEYİN KARANLIĞI. İSTANBUL’U TÜRK YAPMAK İÇİN, BİZİM YAPMAK İÇİN YAKLAŞMAKTA OLAN GAZİLERİN AYAK SESLERİNİ DUYACAKSINIZ.
28.05.2013
Bence SAKİNE ve daha binlerce SAKİNELER vardır tarihimizde. Gönül isterdi ki, hepsinin adını altın harflerle yazabilseydik. Bu isimlere ulaşabilmek imkansız olabilir, ancak bilinenleri anmak hepimizin tarihi görevidir. Bu tarihi göreve katkıda bulunabilmek için yaptığım araştırmalarda şanslı bir tesadüf beni bu makaleyi yapabilmeme yardımcı oldu. 19 Mayısın anısına ve SAKİNE ablalara şükran borçlu olmanın gururuyla… Bir daha 19 Mayıs 1919 ları yaşamamak umuduyla
19.05.2013
19 Mayıs da yeniden bir güneş doğacak ve Türkiye’de oynanan “Böl, Yönet” oyununu bozacaktır. 19 Mayıs 1919′dan bu yana, yüreği özgürlük, bağımsızlık, ulusal egemenlik ateşiyle yanan, yaşamlarını bu yolda verenleri minnet ve saygıyla anıyoruz. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
18.05.2013
BU ACİL ÖNCELİKLERİN EN BAŞINA DA; 2013 YILI BİTMEDEN YAKLAŞIK 80 BİN EMEKLİ ASSUBAYIN 1300 TL. AÇLIK SINIRINDAKİ EMEKLİ AYLIĞININ ACİLEN; BU GÜN İTİBARİYLE 25 FİİLİ HİZMET SÜRESİ ÜZERİNDEN EMEKLİ EDİLEN 2/3 DERECEDEKİ MUADİLLERİNİN ALMAKTA OLDUKLARI AYLIK EMEKLİ AYLIĞI TUTARI SEVİYESİNE YANİ 1650 TL YE EŞİTLENMESİNİN HAYATİYETİNE VURGU YAPMAYI BİR İNSANLIK GÖREVİ OLARAK YENİDEN ANIMSATIYORUZ. TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİN DE Kİ ASTSUBAY İNTİHARLARININ ANA SEBEPLERİNİN KADRO , GÖREV VE HİZMET SORUMLULUĞUNA DAİR AYIRIM VE AŞAĞILAMA İLE EMEKLİK VE MESLEĞİNİ TAMAMLAMAYA YÖNELİK İŞTEN ÇIKARILMA VE GEÇİM KAYGISI VE KORKUSUNUN OLUŞTURDUĞU BUNUN TEK ÇÖZÜM ŞEKLİNİN DE YUKARIDA ACİLİYET SIRALAMASINA KOYDUĞUMUZ KONULAR OLDUĞU NUN GENEL BİR BİLDİRİ İLE YAZILI MEDYA VE GÖRSEL BASINDA YAYIMLANMASINI ÖNEMLİ VE ATILMASI ELZEM ADIMLAR OLARAK GÖRÜYORUZ.
03.05.2013
. ‘’ EN ÇOK MERAK EDİLEN VE AÇIKLANMASI İSTENEN SORU! HAK VERİLMEZ ALINIR! İLKESİYLE İLGİLİ BU ‘’B’’ PLANI NEDİR? BÖYLE BİR PLAN VARMIDIR? EYLEMLER ZİNCİRİNE NE ZAMAN GEÇECEĞİZ? SAADET ZİNCİRİ BENZERİ ALKIŞLARI İLE, MEVCUT İKTİDARI ÜZMEMEYE DEVAM MI EDECEĞİZ‘’ Açıklamalarınızın meslektaşlarımız arasında büyük bir memnuniyet yaratacağını, en azından bazı soruların yanıt bulduğunu düşünüyor www.emekliassubaylar.org sitesi yönetimi ve meslektaşlarımız adına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bir bayrak yarışı olan mücadelede size ve yönetim kurulundaki arkadaşlarınıza sevgi, saygı ve teşekkürlerimizi sunuyor, başarılar diliyoruz.
25.04.2013
BU ANLAMDA GENEL MERKEZİN DAHA KAPSAMLI PLANLAMA, STRATEJİ VE ÖNCELİK DEĞERLENDİRMESİ YAPMASI GEREKMEKTE DİYE DÜŞÜNÜYORUM. 117 BİN EMEKLİNİN 40 BİN TANESİ NASIP KAYIPLI OLUP NORMAL HİZMET SÜRESİNE RAĞMEN HALA 3. DERECEDEN MAAŞ ALMAKTADIR. 40 YILDIR BU ÜLKEDE PKK. DAHİL TAM 4 KEZ GENEL AF ÇIKMASINA RAĞMEN NASIP DÜZENLEMESİNE DAİR BİR TANE OLSUN YASA TEKLİFİNİN BU GÜNE KADAR VERDİRİLMEMİŞ OLMASININ AYIP VE UTANCINI BU TOPLUM 40 YILDIR HALA YAŞIYOR VE SORUYOR. NE YAPTINIZ DİYE?
17.04.2013
Yıl 1953... 4 Nisan pazar günü. Gün henüz ağarmamışken, Eceabat ve Nara kıyıları şiddetli bir çarpışmanın gürültüsüyle sarsıldı. Bu sarsıntı güneşle birlikte tüm Türkiye’yi saracak ve çarpışmanın gürültüsünü sessiz hıçkırıklara dönüştürecekti. Naraburnu açıklarında İsveç şilebi Naboland ile çarpışarak Çanakkale Boğazı’nın sularına gömülen Dumlupınar denizaltında hayatlarını kaybeden 81 denizci ise tarihin sayfalarına ve Türk milletinin kalbine şu sözlerle kazınacaktı: “Vatan sağolsun...”
04.04.2013
BİLİYORUZ Kİ, İSMİNİ BURAYA KOYAMADIĞIMIZ, DAĞARCIĞIMIZDA UNUTTUĞUMUZ ÇOK DEĞERLİ BÜYÜKLERİMİZ VE KADİM DOSTLARIMIZ BİZLERE KIZMAYACAKLAR; GENEL MERKEZİMİZ ONLARI DA KENDİ NEZAKET ÜSLUBU ÇERÇEVESİNDE LİSTESİNE ALACAKTIR.
02.04.2013
Darbe ve darbe sonrası dönemlerde Türk Silahlı Kuvvetlerinden çeşitli idari kararlarla ilişiği kesilen askerlerin bir kısım mağduriyeti 22 Mart 2011 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 6191 sayılı Sözleşmeli Er ve Erbaş Kanunu ile 926 sayılı TSK Personel Kanununa eklenen geçici 32.madde ile giderilmişti.Ancak söz konusu yasadan sözde yargı yolu açık idari işlemlerle TSK’den ilişiği kesilen kararname mağdurları yararlanamamıştı.
31.03.2013
BİRİNCİSİ İSTANBUL DA GERÇEKLEŞTİRİLEN, 2013 YILINA AİT TEMAD GENEL MERKEZ Lİ “TANITIM VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI” NIN EN CAN ALICI VE HERKESİN ORADA OLMASININ KARŞILIĞI VE GEREKÇESİ OLAN KISMI ŞÜPHESİZ GENEL BAŞKANIMIZA SAHNEDE YÖNELTİLEN SORU CEVAP TARZI MÜLAKAT KISMI. NE VAR Kİ, KATILIMCILAR BU KONUDA HAZIRLIKSIZ VE DENEYİMSİZ. HANİ KİMSE GÜCENMESİN DE MESELELERİN ÇÖZÜMÜNE DAİR KİŞİSEL TESPİT VE DUYARLILIKTA ALGI EKSİKLİĞİMİZ SEBEBİYLE KİM NEYİ NE AMAÇLA SORMASI GEREKTİĞİ KONUSUNDA BİRAZ SIKINTILI. GELEN SADECE DİNLEYİCİ OLGUSU İLE KATILIMA İŞTİRAK ETTİĞİ İÇİN SORGULAMA HAKKINA DAİR İRADESİNİ ÖN PLANA ALMIYOR. OYSA ORADAKİ YANİ SAHNEDEKİ ŞAHIŞ BU DERNEĞİN GENEL BAŞKANI OLAN KİŞİ. TÜM MERAK VE ENDİŞELERİMİZİ GİDEREBİLECEK OLAN YEGANE MUHATABIMIZ.
31.03.2013
Genel Kurulda kabul edilen “ ihraçların kaldırılması kararı “ nı uygulamaya koymamak için ipe un serilmektedir. Bu nedenle tüm yönetici ve delege meslektaşlarımı imzalarına sahip çıkmaya , şayet karar değiştirilmiş ise hesap sormaya davet ederim. Aslında tüm bunlar işin teferruatı ve benim için hiçte önemli olmayan hususlardır. Burada özellikle amacım; derneğimizi telefonlarla, tlf mesajlarıyla, site yazılarıyla aşiret veya cemaat tarzı yönetilmesinden kurtarmak, keyfi yönetimlerle derneğin geleceği ile oynayanlardan hesap sormak ve belge kayıtlı, ispatlı resmi yazışmalarla kurumsallığın yerleşmesini sağlamaktır. Takdir edersiniz ki kurumsallığı sağlayamadığımız sürece üyelerimizden ve kamuoyundan beklediğimiz saygınlığı görmek oldukça zor, hatta imkânsız olacaktır. Sevgi ve saygılarımla.
24.03.2013
... 28 ...

 

 

 
SAAT
TAKVİM
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar15.427015.4888
Euro16.034316.0985
HAVA DURUMU