Anasayfa

SAYIN YALÇIN KAÇAR TEMAD DA GENEL SEKRETER; YANİ GENEL BAŞKANDAN SONRA EN YETKİN VE SORUMLU KİŞİ. DERNEĞİN EL- EMİN İ DURUMUNDAKİ MAKAM. BU GÜNKÜ AÇIKLAMASINDA " TOPLUMUMUZA VE DAVAMIZA ÇOK ZARAR VERMEYECEĞİNİ BİLSEM , İSTİFA GEREKÇEMİ HEMEN BİR DAKİKA BEKLEMEDEN AÇIKLARDIM, BU İŞİ GENEL BAŞKAN YA DOĞRU AÇIKLASIN VEYA İSTİFA METNİMİ SOSYAL MEDYAYA OLDUĞU GİBİ KOYSUN " DİYEREK HEM MESELENİN ANLAŞMAZLIK VEYA UYUMSUZLUK TARZI OLMADIĞINI İFŞA ETMİŞ OLDU, HEM DE EMİN OLARAK ARKASINDA CESARETLE DURDUĞU ÇOK ÖNEMLİ İDDİA VE İTHAMLARININ GENEL BAŞKAN TARAFINDAN AÇIKLANMASINI İSTEDİ.
21.03.2013
KİM, NEYİ BİLİYOR İSE MERTÇE SÖYLEMELİ, İSTİFA EDİLİYOR, EDİLMİYOR DEDİKODULARI UZATILMAMALI; BİR AN ÖNCE YÖNETİM KURULUNDAKİLER KARARLARINI VERMELİ, EN ÖNEMLİSİ HİÇ KİMSE BULANIK VE BELİRSİZLİK ORTAMINDAN NEMALANMAYA İTİBAR ETMEMELİDİR. YÖNETİM KURULU ÜYELERİ SORUMLULUK MAKAMINDA OLDUKLARINI UNUTMADAN HAREKET ETMELİDİRLER. TEMAD YIPRATILMAMALI,DÜŞMANA EL OVUŞTURMA FIRSATI VERİLMEMELİDİR. HER BUNALIMIN AŞILACAĞI EN TEMİZ ÇÖZÜM SEÇİM VE SEÇİMLE GÜVEN TAZELEMEDİR. SAYGILARIMIZLA.
20.03.2013
ÇANAKKALE; BİR SAVAŞIN GÜÇ VE KUDRETLE DEĞİL; MUSTAFA KEMAL AKLI VE ZEKASI İLE İYİ YAPILMIŞ STRATEJİ VE MANEVRALARLA KÜÇÜK VE AZ KUVVETLERLE KAZANILACAĞININ DA DÜNYA HARP STRATEJİLERİNE GİRDİĞİ TEK SAVAŞTIR. ÇANAKKALE; EŞSİZ ÖNDER MUSTAFA KEMAL İN, KAZIM KARABEKİR İN, ESAT PAŞA NIN, FEVZİ ÇAKMAK IN VE DAHA NİCE KURTULUŞ SAVAŞI KAHRAMANININ DEHALARINI ORTAYA ÇIKARAN VE KENDİLERİNİ İSPAT ETME FIRSATI YARATAN ÇOK ÖNEMLİ BİR SAVAŞTIR.
19.03.2013
Hayaller denizinde yüzenlerde düşünsün… Ey cahil bu vatanda yaşıyorsan sen eğer, Sıcacık yatağında yatıyorsan sen eğer, Kendini saklayıp taş atıyorsan sen eğer… Arkadan kuyumuzu kazanlarda düşünsün… Kabul etmem ben onu, köpeğe olmuş köpek, Toprağımda yaşarken eşeğe olmuş eşek, Her evde onca çocuk, üremiş öbek öbek… Aklı kıt, sırtı pullu, sazanlarda düşünsün… Biliyorum ki devam edecek hainliğe…
05.07.2013
2013 YILININ HAKLARIMIZIN KAZANIM YILI OLMASI DİLEKLERİMİZ İLE EMEKLİ, ÇALIŞAN TÜM ASTSUBAYLARIMIZIN MUTLU YILI OLMASINI DİLER, SAYGILAR SUNARIZ.
31.12.2012
. Ben yaşabilmek için mutlaka bağımsız bir milletin evladı kalmalıyım. Bu sebeple milli bağımsızlık bence bir hayat meselesidir. Millet ve memleketin menfaatleri icap ettirirse, insanlığı teşkil eden milletlerden her biriyle medeniyet icabı olan dostluk ve siyaset münasebetlerini büyük bir hassasiyetle takdir ederim. Ancak, benim milletimi esir etmek isteyen herhangi bir milletin, bu arzusundan vazgeçinceye kadar, amansız düşmanıyım” Mustafa Kemal ATATÜRK
28.08.2012
Yaşadığımız TÜRKİYE gerçeğinde DAHA MUTLU BAYRAMLAR DİLEĞİ İLE MÜBARAK RAMAZAN BAYRAMINIZI KUTLARIZ.
18.08.2012
23 Nisan 1920 de Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisi kuruldu.Türkiye Büyük Millet Meclisi 93 yıl önce bugün okul sıralarından sandalyeler ve Ankaralı marangozların imal ettiği bir kürsüyle çalışmalarına başladı. O sırada ülkemizi işgalden kurtarmak ve bağımsızlığımızı kazanmak için mücadele ediyorduk. Bu mücadelenin önderliğini yapan Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları, halkın desteği olmadan başarıya ulaşılamayacağını biliyorlardı. Halkın seçtiği temsilcileri aracılığıyla kendi kendini yönetmesi çok önemliydi. Yeni Türkiye bu temel üzerinde yükselecekti.
23.04.2012
“Vatan Sağ Olsun!” 1953 yılı… 3 Nisan'ı 4 Nisan'a bağlayan gece, Dumlupınar denizaltısı Ege'de katıldığı NATO tatbikatından geri dönüş yolunda, Çanakkale Boğazı'ndan içeriye giriyordu. Sisli ve rüzgârlı gecede su üstü seyri yapan denizaltının rotası Gölcük'teki Denizaltı Komutanlığı ana üssüydü. Dumlupınar; manevralar boyunca iki gün sualtında kalmış, üstün başarı gösteren gemi personeli yerli yabancı tüm komutanların takdirini kazanmıştı. Yorgun, ama bir o kadar da gururlu 86 denizci, kendilerine yeni bir görev verilinceye kadar sevgilileri olan denizden ve gemilerinden ayrılıp, eşlerine, ailelerine kavuşmanın heyecanı içerisindeydiler. Ne var ki saatler 02.15 i
04.04.2012
Gün o gündü; Gök kubbenin yıkılacağı gündü. Aslan’lar gizlice: Dağların eteklerinde toplanmışlardı. Büyük guruplar halinde: Tekbir yürek, tekbir ruh olmuşlardı. Sessiz, sakin; Kıyametin kopacağı saati bekliyorlardı. Altın yeleli; Büyük aslan Tepenin yamacına yürüdü,
30.03.2012
Değerli Meslektaşlarım; Nihayet onca yazımıza cevaben Sayın Genel Başkanımız 06 Mart 2012 tarihinde bir açıklama yaptı.Açıklamayı okursanız yazımın başlığına ne kadar uygun olduğunu görürsünüz… Sorunlarımız sınıflandırılmış ve bundan sonraki görüşmelerde buna göre yapılacakmış… Şşşşt kargalar susun gülmeyin….. Ve bu sorunlar ne kadar gizliymiş anlam veremedim.Yapılan hiçbir görüşme içerik olarak açıklanmıyor.Bir önceki yönetim döneminde hatırlarsanız uçan kuşa sorunlarımız aktarılmıştı.Hatta tutulmasa dahi çözüm için sözler verilmişti.(Temmuz 2008 de Başbakanımız gibi)
22.03.2012
Sabiha Gökçen 1913 yılında Bursa'da doğdu. Babası ve annesinin ölümünün ardından 1925 yılında Bursa'yı ziyaret eden Atatürk tarafından evlat edinildi. Sabiha Gökçen'e "Gökçen" soyadı, henüz havacılıkla ilgisinin olmadığı 1934 yılında soyadı kanununun çıkmasıyla Atatürk tarafından verildi. Çankaya İlkokulu ve İstanbul Üsküdar Kız Koleji'nde eğitim gören Sabiha Gökçen, 1935'te Türk Hava Kurumu'nun Türk Kuşu Sivil Havacılık Okulu'na girdi. Ankara'da yüksek planörcülük brövelerini aldı. Gökçen 7 erkek öğrenci ile birlikte Kırım Rusya'ya gönderildi ve orada yüksek planörcülük eğitimini tamamladı.
22.03.2012
İstiklâl Marşı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Milli marşıdır. Marşın sözlerini Mehmet Akif ERSOY yazmış, bestesini Zeki ÜNGÖR yapmıştır. Türk Kurtuluş Savaşı'nın en çetin döneminde, bir millî marşa duyulan gereksinmeyi göz önüne alan Milli Eğitim Bakanlığı, 1921yılında bunun için bir şiir yarışması düzenledi. Yarışmaya 724 şiir gönderildi. Kazanacak şiire para ödülü konduğu için başlangıçta Mehmet Akif katılmak istemedi.
12.03.2012
‎8 MART 2012 DEN İTİBAREN; -EĞER AİLE HEKİMİNDE MUAYENE OLUP İLAÇ ALACAKSANIZ 3 KALEM İLACA KADAR ECZANENİZE 3 TL MUAYENE ÜCRETİ (YENİ İSMİYLE REÇETE KATILIM PAYI) ÖDEYECEKSİNİZ VE 3.İLAÇTAN SONRA HER KUTU İLAÇ İÇİN İLAVETEN 1 TL EK REÇETE KATILIM PAYI ÜCRETİ ÖDEYECEKSİNİZ... YANİ AİLE HEKİMİNİZ SİZE 7 KALEM İLAÇ YAZDIYSA, İLAÇ KATILIM PAYI, İLAÇ FİYAT FARKINA İLAVETEN 7 TL REÇETE KATILIM PAYI ÜCRETİ ÖDEYECEKSİNİZ... ...
06.03.2012
TEMAD yönetimlerinin bu konuda ne yapmıştır. Tek kaynağımız kamuoyu ile paylaşımlarında görebiliyoruz. Kanun yürürlük tarihi 2002 TEMAD yönetiminin açıklaması maalesef yok. Yıl 2012 TEMAD yönetiminin açıklamaları maalesef yine yok. Peki kim çözecek bu sorunlarımızı, inşallah diyerek dualar ile mi ? Maalesef yeni yönetimin seçim zamanında da bu konuyu gündemlerine almış değillerdi. Ne yapacağız boyun büküp haksızlığımızı kabul mü edeceğiz. Tabiî ki HAYIR, bizim gibi mağdur kesimlerle görüşmeler yapmalıyız. Ortak payda da buluşmalıyız. Yurt genelinde çeşitli etkinlikler düzenleyerek sesimizi duyurmaya devam etmeliyiz.
05.03.2012
... 29 ...

 

 

 
SAAT
TAKVİM
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar13.614613.6691
Euro15.364615.4262
HAVA DURUMU