Anasayfa

Sözle anlaşılamamanın sonucunda insanın maddi ve manevi tüm varlığını ortaya koyarak meydana getirmiş olduğu, birlik ve beraberlik temelli, hedefi belli olan bir hareket, bir toplu davranış, eylem… İnsanlık tarihi eylemlerle dolu… Sürekli olarak başkasına hükmetmek, onun üzerinden rahat yaşamak, ona göz açtırmamak, insanın baş etmekte zorlandığı belki de en berbat nefsi duygusu… İnsan, insana hükmetmek, onun efendisi olmak ve öyle de kalmak için insana dair her olguyu kullanmış…
28.12.2011
İstiklal şairi Mehmet Akif Ersoy’u ölümünün 82. yılında özlemle anıyoruz… O milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy… İstiklal marşımızın yazarı… İstiklal marşımız “Korkma” diye başlar… Tıpkı bugünler için yazılmış gibi. Korku ve baskı döneminin korkusuz şairidir Mehmet Akif… Abdülhamit’in korku imparatorluğunu dizeleriyle sallamıştır. Boyun eğmemiş,teslim olmamış, korkmamış ve susmamıştır. Zulmün efendisi Abdulhamit’e ”korkak, baykuş, zalim” diye seslenmekten çekinmemiştir.
26.12.2011
Zaman zaman web sayfanıza ve yönetim panelinize ulaşamıyorsanız bunun nedeni bilgisayarınızda virüs / trojan gibi kötü amaçlı yazılımların bulunması olabilir. Bu yazılımlar sizin isteğiniz dışında bilgisayarınız (dolayısıyla bulunduğunuz IP) üzerinden internette illegal işlemler yapar veya yapmaya çalışır (web sunuculara saldırmak, yasal olmayan işlemler yapmak gibi). Eğer bilgisayarınızda virüs / trojan gibi kötü amaçlı yazılımlar varsa, sunucularımızda bulunan firewall, içerik filtrecisi, saldırı önleyici yazılımlar tehtidi algıladığı anda IP adresinizi bloklar ve sunucularımıza erişiminizi engeller. Bu durumda sitenizi yalnızca siz görüntüleyemezsiniz.
24.12.2011
Turgut ÖZAL döneminde 27.5.1983 tarihinde çıkarılan 2829 Sayılı Sosyal Güvenlik Kurumlarına Tabi olarak Geçen Hizmetlerin Birleştirilmesi Hakkında Kanun ile emeklilikte yaş sınırı artırılmaya başlanmıştır. Süleyman DEMİREL döneminde 1992 tarihinde çıkarılan 3774 sayılı kanun ile emeklilikte yaş sınırı kadınlarda 38, erkeklerde 43’e indirilmiştir. DSP-MHP-ANAP döneminde 1.6.2002 tarihinde çıkarılan 4759 sayılı kanun ile emeklilikte yaş sınırı kadınlarda 58, erkeklerde 60’a çıkarılmıştır. Kanun çıktığında hizmet ve prime göre kademli emeklilik getirilmiştir. AKP döneminde 1.5.2008 tarihinde çıkarılan 5510 sayılı kanun ile emeklilikte yaş sınırı kadın ve erkek ayrımı yapılmadan 65’e çıkarılmıştır.
06.11.2011
Derviş Mehmet isminde bir yobaz ve altı silahlı arkadaşı 23 Aralık 1930 günü Menemen'e gelmişler ve camiye girerek üzerinde dini ibareler yazılı bir bayrakla, camide bulunanları ve merakla cami önüne toplananları, kendileriyle birlik olmaya davet etmişlerdir. Derviş Mehmet halka hitap ederek; "Ey Müslümanlar, ne duruyorsunuz; Halife Abdülmecit hududa geldi, Sancak-ı Şerif çıktı, gelin altında toplanalım, şeriat isteyelim" diye bağırmıştır.Gösteriler ve tekbirlerle dini ibareler bulunan bayrağı Hükümet Konağı önündeki meydana dikmişlerdir. Toplanan halkı dağıtıp bu yobazları yakalamaya mesleği öğretmen olan Yedek Asteğmen Kubilay Bey'in askeri müfrezesi görevlendirilmiştir. Kubilay Bey, şakilere nasihatta bulunarak; yaptıklarının hatalı, sakıncalı ve kötü bir şey olduğunu belirterek vazgeçmelerini ve dağılmalarını söylemiştir. Şakiler buna mavzer kurşunu ile cevap vermişlerdir. Kubilay Bey kendisini korumak için tabancasını çekmiş ise de, bir kurşunla yaralanarak yere düşmüş.......
22.12.2011
21 Aralık’ı 22’ye bağlayan gece Şeb-i Yelda. 21 Aralık’ta başlayan 15 günlük bir gece… Feleğin çarkı dönüşe başlayalı beri görmedi bir dağ Bu dağ ben olalı beri böyle rüzigarı görmedi. İlk değildi, bu gidişin sonu belliydi. Gece ayazında açıkta, çıplakta, Sonbahar çınarının yaprakları gibi bir bir dökülüyorlardı. Asıl fırtına onları bende bekliyordu. Dağdım ben her dağ gibi aşılmam şarttı. Beni aşamayan yarı yolda komam şanımdandı. Sıra dağ olmamım şanındandı Üstelik sıradağdım biri aşılır diğeri başlar Çok yorgundular yüzbaşılar, binbaşılar, eratlar Malzemeleri taşıyan hayvancıkların da Perişanlıkta onlardan kalır yanı yoktu. Malum hepsi aynı yerde kaderdaştılar Kar yağıyor, tipiye dönüyor, yerden tozuyordu Kar dursa zirve rüzgârı, yıldız ayazı Kurtuluşu yoktu çaresi yoktu hiçbirinin…
21.12.2011
''Bir adam, cebindeki az miktar para ile yanına hiçbir şey almadan bulunduğu kenti terk edip daha önce hiç bilmediği bir ülkeye gitmiş. Oraya henüz alışmaya çalışırken birden bir ses duymuş. Bir çığırtkan, avazı çıktığı kadar meydanda bağırıyormuş: Tiyatro! Gelin! Kaçırmayın! Bu akşam Tiyatro!... Adam hayatında hiç tiyatroya gitmemiş ve inanılmaz derecede merak etmiş. Biletin nereden alındığını öğrenmiş. Bilet fiyatı cebindeki tüm para kadar olmasına rağmen hiç tereddütsüz bileti almış. Başlamış merakla oyunu izlemeye... Oyun bitmiş, herkes dağılmış ve bizim meraklı öylece kalmış, izlediği muhteşem oyun karşısında. O sırada temizlikçi tarafından salonu boşaltmak için ikaz almış.
16.12.2011
Şu an Denizli Adliyesinde Temyiz hakkını kullanan Sayın İsmail TURAN'a verdiği mücadelede onun ile birlikte olduğumuzu, inanan ve haklı mücadelesinde onun ile birlikte olacaklara teşekkür ediyoruz.Konunun özünün bireysel bir beklenti olmadığını, tüm çalışan ve emeklileri ilgilendirdiğini tekrar hatırlatır,www.genckusakemekliastsubaylar.com olarak ''O''nun ile birlikte olduğumuzu tekrarlarız.
15.12.2011
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği ( TEMAD ) Genel Başkan Yardımcımız Sayın Ayhan YILDIRIM Anjiyo olup,Stent takılmıştır. Kendilerine www.genckusakemekliastsubaylar.com olarak Acil ve Kalıcı Şifalar diliyoruz.Olmuş olduğu tedavinin Mücadele azim ve kararlığında daha da güçlü olması dileklerimiz ile geçmiş olsun.
15.12.2011
Sonsuz bir karanlığın içinden doğdum. Işığı gördüm, korktum, ağladım. Zamanla ışıkta yaşamayı öğrendim. Karanlığı gördüm, korktum. Gün geldi sonsuz karanlığa uğurladım sevdiklerimi... Ağladım. Yaşamayı öğrendim. Doğumun, hayatın bitmeye başladığı an olduğunu; aradaki bölümün, Ölümden çalınan zamanlar olduğunu öğrendim. Zamanı öğrendim. Yarıştım onunla... Zamanla yarışılmayacağını, zamanla barışılacağını, zamanla öğrendim... İnsanı öğrendim. Sonra insanların içinde iyiler ve kötüler olduğunu... Sonra da her insanin içinde iyilik ve kötülük bulunduğunu öğrendim.
13.12.2011
Genç Kuşak Emekli Astsubaylar olarak 13.Genel Kurul sonrası TEMAD Genel Başkanlığı seçimlerini kazanan Sayın Ahmet KESER ve Yönetim Kurul Üyelerini tebrik ve başarı dileklerimizi ilettiğimiz ziyaretimizi 09.12.2011 günü saat 10.30 da gerçekleştirdik...Genç Kuşak Emekli Astsubaylar başkanı Sn. Cengiz ERTEN, Çetin DENİZALP, Zafer ÇİMEN, Yaşar KUTLU ve Ahmet DÖNMEZ olarak yapılan ziyarette : TEMAD Genel Başkanı Sn. Ahmet KESER, Gnl.Bşk.Yrd.Ayhan YILDIRIM, , Naim ÖRENGÜL, Yüksel BİNİCİ ,Genel Muhasip Yunus EKİNCİ ve Genel Sekreter Yalçın KAÇAR bulunmuşlardır.
10.12.2011
Bildiğiniz gibi 2008 yılı NATO’da Assubay Yılı olarak kabul edildi ve bu kapsamda uluslararası bir takım etkinlikler, seminer ve sempozyumlar yapıldı. Fakat bunların Türkiye’ye hiçbir yansıması ve etkisi olmadı. Assubaylarla ilgili ne bir pozitif gelişme gördük, ne de onların fedakârlığını ve önemini vurgulayan tanıtım çalışmaları. Oysa Amerika’da yine Assubaylar gündemde kalmaya devam etti. Bu kez Amerikan Kara Kuvvetleri 2009 yılını Assubay Yılı olarak kabul etti ve önemli çalışmalar yaptı.Assubayların sorunları Başkan Obama’ya değin iletildi. Kara Kuvvetleri Ordusu Kıdemli Başçavuşu Kenneth O. Preston, Ocak 2009’da Başkan Obama ile başbaşa bir görüşme yaptı ve hem assubayların hem de kıdemsiz askerlerin sıkıntılarını birincil ağızdan dile getirdi.
10.12.2011
Emekli Deniz Assubayı İlhami Kemal Atayolu’nun tarafıma göndermiş olduğu bazı düzeltmeler aşağıda olduğu gibidir. Bu düzeltmeler yazımın asıl metnine işlenecektir. Okuyucularımın da, konunun anlatıcısı değerli büyüğümüzün düzelttiği hususları dikkate alarak, yazının o bölümünü tekrar gözden geçirmelerinde fayda vardır:..........
06.12.2011
'' 1.Olabildiğiniz kadar iyi olun. Şu altı alanda potansiyelinizi tümüyle kullanmak zorundasınız. * Fiziksel sağlığınızı koruyun. * Kendinizi anlama, özsaygı, kararlılık ve empati adını verdiğimiz duygusal yetkinliklerinizi geliştirin. * Toplumsal becerilerinizi geliştirin. * Zekanızı başarıyla kullanın. * Mesleğinizde üretken olun. * Manevi bütünlüğüne ulaşın. 2.Mutlu, başarılı ve hoşnut olun. İnsan dünyaya mutlu, başarılı ve hoşnut olmak için gelir.
06.12.2011
Kadın, yaşayan bir toplumun, bir milletin en temel ögelerindendir. Erkeği ve çocuklarıyla o toplumun içinde binlerce yıl geriden gelen bir yaşamı beraber şekillendirmiş ve gelecekte de yaşamın şekillendirilmesini sağlayacak en önemli unsurdur. Türk kadını geçmiş yüzyıllardan yaşadığımız çağa kadar üzerine düşen bütün görevleri başarıyla yerine getirmiştir. ATATÜRK Türk kadınını şöyle tanımlar: “Ey kahraman Türk kadını, sen omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.” .....
04.12.2011
... 29 ...

 

 

 


SAAT
TAKVİM
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar5.33325.3546
Euro6.06716.0914
HAVA DURUMU
Anlık
Yarın
5° 1°