Anasayfa

Yazık… Üç kuruşluk adamlar Türk Milleti’nin tarihi, onuru ve kişiliğini seçim malzemesi yapma çabasına girmişler… Hem de çok yazık… Milletimizi atalarının yarısı kadar bile tanıyamamışlar. Ne söylense az bu insanlara. Ne söylense faydasız… Kimseye bu milletin yüceliğini anlatma gibi bir derdim yok aslında. “Bizi bilenler bilir, bilmeyene selam olsun.” Ermenilerin Erivan’da, Van’da Türklere yaptıkları soykırımlar zaten sayfa sayfa arşivlenmiş. Soykırım meraklıları açar bakarlar. Tabi boylarından daha küçük vicdanları buna elverirse. Ha! Ermeniler sırtından hançerledikleri Türklere minnet borçlarını unutmuş… Daha Alparslan Anadolu’ya girerken Bizans imparatoru Romen Diyojen’in Türklerin arkasına saklanan Ermenilerin kafalarını kesmeye dair ettiği yemini hafızalarından silinmiş… Tıpkı o günden sonra da Osmanlı yıkılana kadar bu milletin ekmeğini yediklerini unuttukları gibi. Ne diyelim, karakterli bir millet olsalar ekmeğini yedikleri kaba pislemezlerdi.
01.01.2012
" Bu memleket dünyanın beklemediği, asla umut etmediği ayrıcalıklı bir varoluşa sahne oldu. Bu sahne en az 7 bin senelik bir Türk beşiğidir. Beşik doğanın rüzgarıyla sallandı; beşiğin içindeki çocuk doğanın yağmurlarıyla yıkandı, o çocuk doğanın şimşeklerinden, yıldırımlarından, kasırgalarından evvela korkar gibi oldu sonra onlara alıştı; Onların oğlu oldu. Bir gün o doğa çocuğu, Doğa oldu; şimşek, yıldırım, güneş oldu; Türk oldu... Türk budur. Yıldırımdır, kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir." M.Kemal ATATÜRK
31.12.2011
Yılların eskitemediği Leventlerin Ocağı Deniz Astsb.Hzlm.Okulu nun Subay Orduevi Olacağı duyumları alınmıştır. [Okulun, anılarımıza Astsubay Orduevi olarak hizmet vermek üzere tahsis edilmesi için desteğinizi bekliyoruz]"
30.12.2011
İİntibak düzenlemesi 2013’e ertelendi, emekli astsubayların maaşlarının düzeltilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İNŞAALLAH…! Emekliler geçinemiyor, emekli astsubaylar açlık sınırının altında yaşam mücadelesi veriyorlar, onların durumlarını düzeltmeye çalışıyoruz. Görüşmelerimiz devam ediyor. AMİN…! Emekli Astsubay geçinemediğinden, borçlarından intihar ediyor, limon satıyor. Bu durumu düzelteceğiz. ÇOK ŞÜKÜR …! Emekli Astsubayların hakları için dava açanların yanında manevi desteklerimizi vereceğiz, ancak para istemesinler, sıkıntılıyız. MAŞALLAH…!
28.12.2011
Sözle anlaşılamamanın sonucunda insanın maddi ve manevi tüm varlığını ortaya koyarak meydana getirmiş olduğu, birlik ve beraberlik temelli, hedefi belli olan bir hareket, bir toplu davranış, eylem… İnsanlık tarihi eylemlerle dolu… Sürekli olarak başkasına hükmetmek, onun üzerinden rahat yaşamak, ona göz açtırmamak, insanın baş etmekte zorlandığı belki de en berbat nefsi duygusu… İnsan, insana hükmetmek, onun efendisi olmak ve öyle de kalmak için insana dair her olguyu kullanmış…
28.12.2011
İstiklal şairi Mehmet Akif Ersoy’u ölümünün 82. yılında özlemle anıyoruz… O milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy… İstiklal marşımızın yazarı… İstiklal marşımız “Korkma” diye başlar… Tıpkı bugünler için yazılmış gibi. Korku ve baskı döneminin korkusuz şairidir Mehmet Akif… Abdülhamit’in korku imparatorluğunu dizeleriyle sallamıştır. Boyun eğmemiş,teslim olmamış, korkmamış ve susmamıştır. Zulmün efendisi Abdulhamit’e ”korkak, baykuş, zalim” diye seslenmekten çekinmemiştir.
26.12.2011
Zaman zaman web sayfanıza ve yönetim panelinize ulaşamıyorsanız bunun nedeni bilgisayarınızda virüs / trojan gibi kötü amaçlı yazılımların bulunması olabilir. Bu yazılımlar sizin isteğiniz dışında bilgisayarınız (dolayısıyla bulunduğunuz IP) üzerinden internette illegal işlemler yapar veya yapmaya çalışır (web sunuculara saldırmak, yasal olmayan işlemler yapmak gibi). Eğer bilgisayarınızda virüs / trojan gibi kötü amaçlı yazılımlar varsa, sunucularımızda bulunan firewall, içerik filtrecisi, saldırı önleyici yazılımlar tehtidi algıladığı anda IP adresinizi bloklar ve sunucularımıza erişiminizi engeller. Bu durumda sitenizi yalnızca siz görüntüleyemezsiniz.
24.12.2011
Turgut ÖZAL döneminde 27.5.1983 tarihinde çıkarılan 2829 Sayılı Sosyal Güvenlik Kurumlarına Tabi olarak Geçen Hizmetlerin Birleştirilmesi Hakkında Kanun ile emeklilikte yaş sınırı artırılmaya başlanmıştır. Süleyman DEMİREL döneminde 1992 tarihinde çıkarılan 3774 sayılı kanun ile emeklilikte yaş sınırı kadınlarda 38, erkeklerde 43’e indirilmiştir. DSP-MHP-ANAP döneminde 1.6.2002 tarihinde çıkarılan 4759 sayılı kanun ile emeklilikte yaş sınırı kadınlarda 58, erkeklerde 60’a çıkarılmıştır. Kanun çıktığında hizmet ve prime göre kademli emeklilik getirilmiştir. AKP döneminde 1.5.2008 tarihinde çıkarılan 5510 sayılı kanun ile emeklilikte yaş sınırı kadın ve erkek ayrımı yapılmadan 65’e çıkarılmıştır.
06.11.2011
Derviş Mehmet isminde bir yobaz ve altı silahlı arkadaşı 23 Aralık 1930 günü Menemen'e gelmişler ve camiye girerek üzerinde dini ibareler yazılı bir bayrakla, camide bulunanları ve merakla cami önüne toplananları, kendileriyle birlik olmaya davet etmişlerdir. Derviş Mehmet halka hitap ederek; "Ey Müslümanlar, ne duruyorsunuz; Halife Abdülmecit hududa geldi, Sancak-ı Şerif çıktı, gelin altında toplanalım, şeriat isteyelim" diye bağırmıştır.Gösteriler ve tekbirlerle dini ibareler bulunan bayrağı Hükümet Konağı önündeki meydana dikmişlerdir. Toplanan halkı dağıtıp bu yobazları yakalamaya mesleği öğretmen olan Yedek Asteğmen Kubilay Bey'in askeri müfrezesi görevlendirilmiştir. Kubilay Bey, şakilere nasihatta bulunarak; yaptıklarının hatalı, sakıncalı ve kötü bir şey olduğunu belirterek vazgeçmelerini ve dağılmalarını söylemiştir. Şakiler buna mavzer kurşunu ile cevap vermişlerdir. Kubilay Bey kendisini korumak için tabancasını çekmiş ise de, bir kurşunla yaralanarak yere düşmüş.......
22.12.2011
21 Aralık’ı 22’ye bağlayan gece Şeb-i Yelda. 21 Aralık’ta başlayan 15 günlük bir gece… Feleğin çarkı dönüşe başlayalı beri görmedi bir dağ Bu dağ ben olalı beri böyle rüzigarı görmedi. İlk değildi, bu gidişin sonu belliydi. Gece ayazında açıkta, çıplakta, Sonbahar çınarının yaprakları gibi bir bir dökülüyorlardı. Asıl fırtına onları bende bekliyordu. Dağdım ben her dağ gibi aşılmam şarttı. Beni aşamayan yarı yolda komam şanımdandı. Sıra dağ olmamım şanındandı Üstelik sıradağdım biri aşılır diğeri başlar Çok yorgundular yüzbaşılar, binbaşılar, eratlar Malzemeleri taşıyan hayvancıkların da Perişanlıkta onlardan kalır yanı yoktu. Malum hepsi aynı yerde kaderdaştılar Kar yağıyor, tipiye dönüyor, yerden tozuyordu Kar dursa zirve rüzgârı, yıldız ayazı Kurtuluşu yoktu çaresi yoktu hiçbirinin…
21.12.2011
''Bir adam, cebindeki az miktar para ile yanına hiçbir şey almadan bulunduğu kenti terk edip daha önce hiç bilmediği bir ülkeye gitmiş. Oraya henüz alışmaya çalışırken birden bir ses duymuş. Bir çığırtkan, avazı çıktığı kadar meydanda bağırıyormuş: Tiyatro! Gelin! Kaçırmayın! Bu akşam Tiyatro!... Adam hayatında hiç tiyatroya gitmemiş ve inanılmaz derecede merak etmiş. Biletin nereden alındığını öğrenmiş. Bilet fiyatı cebindeki tüm para kadar olmasına rağmen hiç tereddütsüz bileti almış. Başlamış merakla oyunu izlemeye... Oyun bitmiş, herkes dağılmış ve bizim meraklı öylece kalmış, izlediği muhteşem oyun karşısında. O sırada temizlikçi tarafından salonu boşaltmak için ikaz almış.
16.12.2011
Şu an Denizli Adliyesinde Temyiz hakkını kullanan Sayın İsmail TURAN'a verdiği mücadelede onun ile birlikte olduğumuzu, inanan ve haklı mücadelesinde onun ile birlikte olacaklara teşekkür ediyoruz.Konunun özünün bireysel bir beklenti olmadığını, tüm çalışan ve emeklileri ilgilendirdiğini tekrar hatırlatır,www.genckusakemekliastsubaylar.com olarak ''O''nun ile birlikte olduğumuzu tekrarlarız.
15.12.2011
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği ( TEMAD ) Genel Başkan Yardımcımız Sayın Ayhan YILDIRIM Anjiyo olup,Stent takılmıştır. Kendilerine www.genckusakemekliastsubaylar.com olarak Acil ve Kalıcı Şifalar diliyoruz.Olmuş olduğu tedavinin Mücadele azim ve kararlığında daha da güçlü olması dileklerimiz ile geçmiş olsun.
15.12.2011
Sonsuz bir karanlığın içinden doğdum. Işığı gördüm, korktum, ağladım. Zamanla ışıkta yaşamayı öğrendim. Karanlığı gördüm, korktum. Gün geldi sonsuz karanlığa uğurladım sevdiklerimi... Ağladım. Yaşamayı öğrendim. Doğumun, hayatın bitmeye başladığı an olduğunu; aradaki bölümün, Ölümden çalınan zamanlar olduğunu öğrendim. Zamanı öğrendim. Yarıştım onunla... Zamanla yarışılmayacağını, zamanla barışılacağını, zamanla öğrendim... İnsanı öğrendim. Sonra insanların içinde iyiler ve kötüler olduğunu... Sonra da her insanin içinde iyilik ve kötülük bulunduğunu öğrendim.
13.12.2011
Genç Kuşak Emekli Astsubaylar olarak 13.Genel Kurul sonrası TEMAD Genel Başkanlığı seçimlerini kazanan Sayın Ahmet KESER ve Yönetim Kurul Üyelerini tebrik ve başarı dileklerimizi ilettiğimiz ziyaretimizi 09.12.2011 günü saat 10.30 da gerçekleştirdik...Genç Kuşak Emekli Astsubaylar başkanı Sn. Cengiz ERTEN, Çetin DENİZALP, Zafer ÇİMEN, Yaşar KUTLU ve Ahmet DÖNMEZ olarak yapılan ziyarette : TEMAD Genel Başkanı Sn. Ahmet KESER, Gnl.Bşk.Yrd.Ayhan YILDIRIM, , Naim ÖRENGÜL, Yüksel BİNİCİ ,Genel Muhasip Yunus EKİNCİ ve Genel Sekreter Yalçın KAÇAR bulunmuşlardır.
10.12.2011
... 31 ...

 

 

 
SAAT
TAKVİM
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar9.57939.6177
Euro11.148711.1934
HAVA DURUMU